Какво има зад жабката на Avensis T25 ?

Аватар
stany68
Мнения: 104
Регистриран на: 10 Май 2013 05:57

Какво има зад жабката на Avensis T25 ?

Мнение от stany68 » 16 Юли 2013 22:55

Някой знае ли какво има зад жабката на Авенсис-а ?
Понякога сутрин се чува шум,все едно има мишка там :) :) .Мислех да няма някакъв вентилатор,но при неработеща климатизация шумът пак се появява от време на време. Драскане някакво,нещо като щракане.Не винаги,и не само сутрин.

Възможно ли е да има релета някакви,които да шумкат нещо?
Подобен шум веднъж се чу и иззад таблото /зад километража/. Или нещо се разхожда насам - натам,колкото и да е абсурдно.
Последно промяна от Akima на 10 Авг 2015 15:53, променено общо 1 път.
Причина: Променено заглавие.Преместена в правилния раздел.

Аватар
Nedkow
Мнения: 1773
Регистриран на: 26 Фев 2008 00:25
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 1 път

Re: какво има зад жабката ?

Мнение от Nedkow » 16 Юли 2013 23:17

Най добре затвори някоя котка вътре за през ноща

И ако не хване мишка на сутринта пробвай дали шума се променя, ако увеличаваш степените на вентилатора за парното, който се намира зад жабката

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: какво има зад жабката ?

Мнение от Rudy » 16 Юли 2013 23:18

stany68 написа:Някой знае ли какво има зад жабката на Авенсис-а ? Понякога сутрин се чува шум,все едно има мишка там :) :) .Мислех да няма някакъв вентилатор,но при неработеща климатизация шумът пак се появява от време на време. Драскане някакво,нещо като щракане.Не винаги,и не само сутрин. Възможно ли е да има релета някакви,които да шумкат нещо ?Подобен шум веднъж се чу и иззад таблото /зад километража/. Или нещо се разхожда насам - натам,колкото и да е абсурдно.
Виж тази тема и ще ти стане ясно:
http://toyotabg.eu/viewtopic.php?f=2&t=18012
Изображение

Аватар
stany68
Мнения: 104
Регистриран на: 10 Май 2013 05:57

Re: какво има зад жабката ?

Мнение от stany68 » 17 Юли 2013 09:01

Rudy написа:
stany68 написа:Някой знае ли какво има зад жабката на Авенсис-а ? Понякога сутрин се чува шум,все едно има мишка там :) :) .Мислех да няма някакъв вентилатор,но при неработеща климатизация шумът пак се появява от време на време. Драскане някакво,нещо като щракане.Не винаги,и не само сутрин. Възможно ли е да има релета някакви,които да шумкат нещо ?Подобен шум веднъж се чу и иззад таблото /зад километража/. Или нещо се разхожда насам - натам,колкото и да е абсурдно.
Виж тази тема и ще ти стане ясно:
http://toyotabg.eu/viewtopic.php?f=2&t=18012
Rudy, благодаря много !!!
В темата пишете за тракане,при мен определено не трака/все още/,но явно пак става въпрос за моторчето. Дори само като дам на контакт и понякога се чува това шумолене;без да е включено нищо друго..Като, и ако се развали нещо съвсем,тогава ще го водя на майстор;описаните от вас процедури са ми непосилни :) :) :)

Аватар
biro
Мнения: 2658
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 4 пъти
Получена  благодарност: 74 пъти

Re: какво има зад жабката ?

Мнение от biro » 17 Юли 2013 09:42

Точно щях да питам от какво е този шум. И при мен го има вчера забелязах. Дори само на контакт на място се чува едно шумолене, щракане от ляво някъде зад скоростомера.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Аватар
stany68
Мнения: 104
Регистриран на: 10 Май 2013 05:57

Re: какво има зад жабката ?

Мнение от stany68 » 17 Юли 2013 11:39

biro написа:Точно щях да питам от какво е този шум. И при мен го има вчера забелязах. Дори само на контакт на място се чува едно шумолене, щракане от ляво някъде зад скоростомера.
При мен зад скоростомера само веднъж имаше шумолене,щракане,драскане или нещо подобно.........Иначе си е само някъде зад жабката.

Аватар
dechobg
Мнения: 105
Регистриран на: 13 Окт 2012 10:44
Местоположение: Шумен

Re: какво има зад жабката ?

Мнение от dechobg » 17 Юли 2013 12:02

Здравей те!!!
Явно това е болка... и при мен се появи това.Като чели клапите се опитват да се наместят а не могат.Сега от прочетената теми ми стана ясно на какво се дължи това.Много добре е описано Благодаря за което!!!
До колкото разбирам има на мястото на пасажера и от другата страна такава машинка за управление?Според от която страна се чува това (щракане) там трябва да се отвори?Или е добре и двете да се отворят и смажат и почистят?

Поздрави!!!
Toyota Avensis 2.0 D4D Wagon CDT250L-AWMEYW 10/2005

Аватар
stany68
Мнения: 104
Регистриран на: 10 Май 2013 05:57

Re: какво има зад жабката ?

Мнение от stany68 » 17 Юли 2013 13:04

dechobg написа:Здравей те!!!
Явно това е болка... и при мен се появи това.Като чели клапите се опитват да се наместят а не могат.Сега от прочетената теми ми стана ясно на какво се дължи това.Много добре е описано Благодаря за което!!!
До колкото разбирам има на мястото на пасажера и от другата страна такава машинка за управление?Според от която страна се чува това (щракане) там трябва да се отвори?Или е добре и двете да се отворят и смажат и почистят?

Поздрави!!!
Доколкото разбирам от опитът на колегите - следва да се отворят и почистят.Ама който си го може. :)

Аватар
Kiki
Мнения: 8205
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 13 пъти

Re: какво има зад жабката ?

Мнение от Kiki » 17 Юли 2013 19:37

stany68 написа:
dechobg написа:Здравей те!!!
Явно това е болка... и при мен се появи това.Като чели клапите се опитват да се наместят а не могат.Сега от прочетената теми ми стана ясно на какво се дължи това.Много добре е описано Благодаря за което!!!
До колкото разбирам има на мястото на пасажера и от другата страна такава машинка за управление?Според от която страна се чува това (щракане) там трябва да се отвори?Или е добре и двете да се отворят и смажат и почистят?

Поздрави!!!
Доколкото разбирам от опитът на колегите - следва да се отворят и почистят.Ама който си го може. :)
Колега и при мен по едно време започна да се чува много жестоко скърцане от това моторче на парното.
Сваля се многа лесно.
След почистване на лагеруващите втулки с ВД40 и последващо смазване с течна бяла грес, всимко се оправи.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: какво има зад жабката ?

Мнение от Rudy » 17 Юли 2013 19:54

stany68 написа:Rudy, благодаря много !!!
В темата пишете за тракане,при мен определено не трака/все още/,но явно пак става въпрос за моторчето. Дори само като дам на контакт и понякога се чува това шумолене;без да е включено нищо друго..Като, и ако се развали нещо съвсем,тогава ще го водя на майстор;описаните от вас процедури са ми непосилни :) :) :)
Моля, радвам се ако съм помогнал - не се отказвай толкова лесно: процедурата не е толкова трудна. Междудругото аз пък да благодаря на diesel_power - той ми обясни как да свърша работата. Това за лявото, което аз поправях:
diesel_power написа:Сваляш жабката .От лявата страна има въздуховод за краката ,трябва да го свалиш ,за да видиш моторчето за топъл/студен въздух. Моторчето се раглобява лесно няма какво да объркаш .Забърсваш графитената пътечка само там където се движат пластинките(с нещо ,което не пуска конци и власинки ), а със смазката ,която е останала отстрани я намазваш отново тънко. Пластинките също се почистват внимателно да не се изкривят. Ако не се е изтрила видимо толкова ,че да прозира ще се оправи.
Изображение

Аватар
stany68
Мнения: 104
Регистриран на: 10 Май 2013 05:57

Re: какво има зад жабката ?

Мнение от stany68 » 18 Юли 2013 09:17

Kiki написа:
stany68 написа:
dechobg написа:Здравей те!!!
Явно това е болка... и при мен се появи това.Като чели клапите се опитват да се наместят а не могат.Сега от прочетената теми ми стана ясно на какво се дължи това.Много добре е описано Благодаря за което!!!
До колкото разбирам има на мястото на пасажера и от другата страна такава машинка за управление?Според от която страна се чува това (щракане) там трябва да се отвори?Или е добре и двете да се отворят и смажат и почистят?

Поздрави!!!
Доколкото разбирам от опитът на колегите - следва да се отворят и почистят.Ама който си го може. :)
Колега и при мен по едно време започна да се чува много жестоко скърцане от това моторче на парното.
Сваля се многа лесно.
След почистване на лагеруващите втулки с ВД40 и последващо смазване с течна бяла грес, всимко се оправи.
То моето се появява 1-2 пъти седмично;и не е жестоко,както при теб....Ама нали сме съседи,като се разтрака яко,ще ти се обадя за ремонтче ;) ;)

Аватар
dechobg
Мнения: 105
Регистриран на: 13 Окт 2012 10:44
Местоположение: Шумен

Re: какво има зад жабката ?

Мнение от dechobg » 18 Юли 2013 22:14

Днес се заех с проблема... Доста лесно се сваля... Но поставянето ме озори :)Всичко го направих по описания начин Безпроблемно!!!
Веднага шумът изчезна.Но графита беше доста износен.Но... ще се лекува докато се скапи тутал ...
:)
Toyota Avensis 2.0 D4D Wagon CDT250L-AWMEYW 10/2005

angel11
Мнения: 45
Регистриран на: 01 Май 2013 14:48
Местоположение: гр.Варна

Re: какво има зад жабката ?

Мнение от angel11 » 29 Юли 2013 20:49

Ха значи това е обща болест за авенсис аз го имам същият проблем от скоро и ви благодаря за инфото!!

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: какво има зад жабката ?

Мнение от Rudy » 29 Юли 2013 21:48

То проблема не е само при авенсис - по чуждите форуми се оплакват и от останалите марки на компанията - и при Лексъс, и при Сион.
Че дори и при модели и на други производители - ВАГ и Опел.
Изображение

lu4ogaz
Мнения: 16
Регистриран на: 23 Фев 2014 18:59
Местоположение: Велико Търново

Re: какво има зад жабката ?

Мнение от lu4ogaz » 09 Авг 2015 20:47

Здравейте!
И при мен се чува този шум - когато дам на контакт. В се едно някакво реле цъка. Почти съм убеден, че проблема е същия, но шума се чува някъде център-дясно на таблото. Нясой колега с Корола Версо 04-09 имал ли е такъв проблем и решил ли го е. Дали мястото на моторчето е същото като на Авенсиса.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост