Новак с хибрид Auris 2 1.8 Hybrid (2013-2015 г.)

kyoshinn
Мнения: 51
Регистриран на: 05 Окт 2024 13:40
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 4 пъти

Новак с хибрид Auris 2 1.8 Hybrid (2013-2015 г.)

Мнение от kyoshinn » 24 Юни 2026 15:46

Иначе исках да попитам - имаше тук някой от форума, който е около Пловдив и прави хибридни батерии, дали ще може координати ? Мисля, че все още е добре батерията (единствено разбирам, че в Dr. Prius, на място volt difference е 0.03-0.07, което до колкото помня беше добре), но напоследък забелязах, че примерно както е на 50%, за има няма 50-100 метра докато видя и свали за секунди на 40% пали двигателя да зарежда обаче продължава да пада нищо, че се зарежда, пада до 30-32% и тогава започва да пълни. Другото, което исках да попитам е, какви температури на батерията са окей ? Понеже ползвам hybrid Assistant постоянно и пускам ръчно вентилатора да работи на макс и обикновено сега в жегите батерията е на около 32-35-36 градуса, вчера обаче качвам се, пускам и гледам свети е оранжево на 42 градуса. Веднага пуснах вентилатора и докато чаках жената да я взема около 20 минути климатика на макс и вентилатора на батерията на макс и бързо ги свали до 35 градуса, но ми е чудно просто какви са допустимите граници. Другото, което ме учуди, е че цял ден я пече слънцето - влизам, вътре не може да се диша, отварям приложението - 28-30 градуса на батерията, а вчера даже в бях паркирал на сянка и със сенник, и за колко 3-4 часа където е стояла, качвам се - 42.

Аватар
WoLF
Мнения: 3987
Регистриран на: 05 Май 2016 09:21
Местоположение: Стара Загора
Автомобил: Приус '07
Благодарил/а: 1039 пъти
Получена  благодарност: 371 пъти

Новак с хибрид Auris 2 1.8 Hybrid (2013-2015 г.)

Мнение от WoLF » 27 Юни 2026 10:23

Добре са ти температурите, но вече достатъчно лета е изкарала и има слаб модул, който лесно би трябвало да забелязваш в Dr. Prius. Батерията бавно загрява и бавно изстива паркирала. Следи я при зареждане и разреждане, тогава може да стане неприятно и колата просто ще спре да я ползва, докато не стане пак допустимо хладна. Целиш градуси под 45 г/д, идеална около 25-30.
Не забравяй, че няма как да стане по-студена от заобикалящия я въздух само с вентилатора си, иска и климатик...
ИзображениеИзображениеИзображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта