Избор на семеен автомобил
- Monster
- Мнения: 413
- Регистриран на: 09 Ное 2021 10:50
- Местоположение: Sofia
- Автомобил: Rav4 PHEV, Zoe ZE40
- Благодарил/а: 158 пъти
- Получена благодарност: 121 пъти
Избор на семеен автомобил
Мнение от Monster » 21 Мар 2023 07:30
Ако трябва да сравним с багажника на сегашната ми Rav4 - еми обемът му е почти два пъти по-голям от този на предишното ми Йети. Въпреки, че и при Равката се губи обем от скосяването на покрива, все пак дълбочината на багажника е значително повече от на Шкодата. Това разбира се е за сметка на по-широк и по-дълъг външен размер на сегашното поколение Rav4, спрямо въпросните Hyundai Kona и Skoda Yeti.
Относно Kia Sportage - тя е доста по-близка до размерите на Rav4, така че очаквам там багажникът да е с достатъчен обем и по-практични пропорции от на Коната.
Относно дали да е хибрид или не - спомена, че колата ще се кара предимно градско. Аз също карам преобладаващо градско и откакто минах на ток не мога да си представя, че ще си купя кола, която да харчи двуцифрени литри на сто километра градско. Rav4 Hybrid харчи към 4 литра на 100 км градско. Може да си сметнеш разликата в горивото, в зависимост от километрите, които ще навъртиш и да прецениш след колко време би ти се изплатила по-скъпата хибридна кола, като според мен е по-коректно да се сравнява разликите между покупна и продажна цена (след години), а не с колко в момента бензиновата е по-евтина от хибридната (тя ще е и по-евтина, когато я продаваш). Също бих посъветвал все пак да помислиш дали няма опция за закупуване на гараж в някакъв разумен радиус от местоживеенето ти. Аз лично имам притеснения да оставям нова кола на улицата в софийските нощи. Осъзнавам, че това си е сериозен разход при сегашните цени, но истината е, че и цените на гаражите няма да паднат, а дори напротив. Аз моя гараж го купих преди 8 години и в момента струва тройно (без преувеличение). Това би дало възможност в някакъв бъдещ момент (ако не и сега) да помислиш за опцията за нещо на ток, което за мен си остава най-добрият избор за кола, карана предимно градско.
Monster
- Ивайло Димов
- Мнения: 1537
- Регистриран на: 11 Яну 2022 15:35
- Местоположение: Шумен
- Автомобил: Seat Toledo1,8 20V AGN
- Благодарил/а: 162 пъти
- Получена благодарност: 154 пъти
Избор на семеен автомобил
Мнение от Ивайло Димов » 21 Мар 2023 07:54

Ивайло Димов
- Monster
- Мнения: 413
- Регистриран на: 09 Ное 2021 10:50
- Местоположение: Sofia
- Автомобил: Rav4 PHEV, Zoe ZE40
- Благодарил/а: 158 пъти
- Получена благодарност: 121 пъти
Избор на семеен автомобил
Мнение от Monster » 21 Мар 2023 08:16

Като изключим проблема с бебешката количка и аз вярвам, че едно семейство може да успее да си натъпка багажа и в багажника на кола тип VW Polo. Въпрос на организация е кое може да се "ореже" и кое наистина е необходимо за пътуването.
Monster
- mapamop
- Мнения: 5221
- Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
- Местоположение: Русе
- Автомобил: Avensis WG T25,1ZZFE,2005
- Благодарил/а: 160 пъти
- Получена благодарност: 594 пъти
Избор на семеен автомобил
Мнение от mapamop » 21 Мар 2023 08:45
Бебешката количка на "малкото малко" е тази:
https://sweet-baby.co.uk/products/kamil ... 6873627815
- 0-02-05-25684afcb3719ab8aef4cdc2b19e9ad3c87755fdfe20bb4ddfd382bf342becf6_3d3b0159.jpg (487.11 KiB) Преглеждано 1715 пъти
--
Тц...тц...тц...
mapamop
- Ивайло Димов
- Мнения: 1537
- Регистриран на: 11 Яну 2022 15:35
- Местоположение: Шумен
- Автомобил: Seat Toledo1,8 20V AGN
- Благодарил/а: 162 пъти
- Получена благодарност: 154 пъти
Избор на семеен автомобил
Мнение от Ивайло Димов » 21 Мар 2023 09:50

Вагаджийките на тая възраст са тотален кошмар за поддръжка и обслужване,само за да смениш антифриза ти трябва специализирано оборудване -системата е с 4 кръга ,вакуумира се ....абе висша математика.
Ивайло Димов
-
- Мнения: 40
- Регистриран на: 28 Юни 2022 14:20
- Местоположение: София
- Автомобил: Honda E Advance 17", RAV4 PHEV
- Благодарил/а: 3 пъти
- Получена благодарност: 15 пъти
Избор на семеен автомобил
Мнение от StRaTeGa » 21 Мар 2023 10:14
Истината е, че до преди няколко години Корола можеше да се купи за около 30000лв. И на мен ми изглеждаше абсурдно да се дадат 60000лв за такъв автомобил. Преди няколко години си говорих с шефовете в Тойота и той много се притесняваше, как ще успеят да продават тези коли.
Доста неща се промениха през последните години и тепърва ще се променят. Когато ти нямаш възможност да произвеждаш толкова автомобили, колкото хората искат да си купят. Когато цените на суровините са нараснали 2-3 пъти. Когато цената на труда е нараснала. Когато логистичните разходи са нараснали. Когато трябва да плащаш, заплати, ток, за чистене и всякакви други режийни, а не можеш да продаваш толкова, колкото преди. Когато ти налагат изисквания за екологичност и сигурност. Когато трябва да инвестираш много в развитие на нови техногии, софтуер, ресурси. Когато те пристискат инвеститорите за печалба и резултати. Просто някой трябва да покрие разходите! Не може една компания дълго да работи на загуба просто защото ще фалира.
Това е ефекта да живееш в пазарна икономика, където важи принципа на търсенето и предлагането. Ако не сте доволни от това, може да се обърнете към цялата популистка паплач, дето напоследък говори, че ще налага тавани на какво ли не. Ефектът ако не е никакъв, ще е влошаване на услугите. А може да се опитате да изкарате повече пари и да свикнете с новата реалност.
Да оставим на страна това лирично отклонение.
До скоро Тойота по всички класации беше производителя с най-ниската инфлация. Просто защото бяха най-подготвени за новите екологични стандарти, не плащаха глоби и не им се налагаше толкова много да инвестират в технологии, които оскъпяват автомобилите. Сега вече може и да не е така, поради догонването от другите производители. Почти всички предлагат хибридни модели.
Истината е, че ако ставниш един автомобил от преди 10 години и актуален модел на същия автомобил, ще видиш един качествено различен продукт. Това вероятно също допринася за 2-ното увеличение на цените.
Сравнението просто на разликата в цената на моделите е доста плосък подход. Има едно нещо, което се нарича TCO (Total Cost of Ownership или Цена на Притежаване). Това включва доста компоненти. Цената за закупуване е само първия компонент. Разходът за гориво/енергия е съществена част от TCO, но там влизат и застраховки, такси за ремонт и цената на самият актив след време, в случай, че решите да го препродадете. Предвид на това, че Тойота пази най-много от цената си, вероятно TCO на Toyota e по-ниска от тази на Кия, Шкода, Хюндай и т.н.
Автомобилът е нещо, което при много хора създава емоция. Така че често същия се купува със сърцето. Нямам друго обяснение защо някой иначе може да си купи новите модели на BMW.

Ходи, тествай, гледай и вземи автомобила, който най-добре пасва на твоите нужди!
StRaTeGa
-
- Мнения: 41
- Регистриран на: 20 Мар 2023 16:52
- Местоположение: София
- Благодарил/а: 14 пъти
- Получена благодарност: 10 пъти
Избор на семеен автомобил
Мнение от stipppox » 21 Мар 2023 11:43

Причината, за да търся компактен SUV са точно размерите и багажника. Сегашния ни Нисан Микра е стар и в добро състояние. При тези цени не искам да го сменяме, но просто ни става прекалено малък. Отзад е скосен, купето е просторно за градска кола, но полезният обем е на багажника е минимален. Hundai Kona е около 4.20 на дължина, Kia Sportage = 4.52, Rav4= 4.60m. Багажниците на Тойотата и Кията са сходни, но изненадващо, корейците са го направили даже по-голям на по-малки размери автомобил. Кона просто е друг клас, вариант на Хюндай с тези габарити е Tucson.
Под семеен автомобил разбирам нещо, което да побере: по един сак за майка и баща, компактна бебешка количка, грамадно столче отзад, още доста неща за бебето ... и планове за друго дете без да е с размери на камион заради навалицата от автомобили в София. Така че кола с дължина 4.50-4.60 е оптимална. Поради тази причина отхвърлихме като вариант комбитата. Същински SUV-ненужно голям, а и много по-скъп във всичко.
Гаражът не е опция, колкото и да ми се иска. Живеем в район, където има големи паркинги зад блоковете, но за сметка на това почти няма гаражи. Погледнах от любопитство-в момента в целия квартал се продават два, като става въпрос за минимум 300-400м разстояние от нас. Виждал съм седани за значително повече пари, които спират на същите паркинги (даже има и две нови Rav4), така че се надявам да няма проблем

Относно Total Cost of Ownership и Retain Value: и тях съм гледал. Калкулирани спрямо САЩ, Honda CR-V и Kia Sportage са на едно ниво, а сумата за Rav4 е малко повече. За сметка на това Rav4 и CR-V запазват около 55% от стойността си след 5г, Кията-50%. В Европа Sportage е автомобил на годината и доста по-популярен, така че предполагам тук стойностите са съвсем еднакви.
Общо взето масово статии и тестове дават лек превес на някоя от Sportage, Rav4, Honda CR-V, Nissan Rogue или Quashqai (да му имам и името...), разминават се коя е на първо място, но наистина съветват, че е до предпочитание и тези автомобили са малко или много сходни до еднакви. Затова и питам тук-ако някой има лични впечатления и мнения
stipppox
Hursa
-
- Мнения: 1051
- Регистриран на: 17 Авг 2020 08:26
- Местоположение: София
- Автомобил: Тойота корола
- Благодарил/а: 69 пъти
- Получена благодарност: 38 пъти
Избор на семеен автомобил
Мнение от Krachunov » 21 Мар 2023 12:23
Аз не мога да си представя да дам десетки хиляди лева отгоре за кола, която зор ще стигнеш до морето. Сметки, схеми и какво ли не да стигнеш до станция па да се молиш да работи и/или да няма 5 човека пред теб, че тогава 30 минути, отиват на 5 часа.Monster написа: ↑21 Мар 2023 07:30 която да харчи двуцифрени литри на сто километра градско. Rav4 Hybrid харчи към 4 литра на 100 км градско. Може да си сметнеш разликата в горивото, в зависимост от километрите, които ще навъртиш и да прецениш след колко време би ти се изплатила по-скъпата хибридна кола,
Да не говорим че разликата в парите, спокойно ще си караш на бензин. Това че не даваш на бензиностанцията кеп веднага, не значи че е електриката е по - евтина. Да не говорим че вече почнаха да махат безплатните зареждачки. Електриката е супер за града но ако имаш истинска кола.
Хибрида до преди 3 години беше ОК. между 3 и 5-6 хиляди разклика и според карането може да успееш да избиеш парите. В момента хибрид спрямо друг ти е 10k отделно че НЯМА нехибриден рав... не че няма. В България няма
до преди 3 години, някъде около 5 години, бяха нужни за да ти се избие разхода. Сега е ПОНЕ двойно
хахаха колега, чета ти поста и преди да видя снимката си викам, това съм го правил ама с предишната (307 комби)
четем избирателно ми се струва, а кой какво те е не е моя работа.StRaTeGa написа: ↑21 Мар 2023 10:14 Брей! Не знаех, че са ме ебали лудите! Добре, че беше колегата Крачунов да ми отвори очите. Сигурно е успял да ги отвоти на още много хора, които са имали благоразумието да си изберат една от най-продаваните коли в България и безспорно най-продаваната такава в света.
НАЙ - продавания автомобил Е за 2022 година ~3800 бройки.
За тази за тримесечието е 180~ така че, ако сте купили кола сега - положението е имАли сте, дАли сте.
Королата която взех преди 3 години, в моемнта е сузуки и струва 10 хилки отгоре. А НЕ Е станала по - хубава. 100% същата кола е
Съгласен съм, само че леко не отговаря с действителността. Всички вдигнаха цените - НОРМАЛНО. Тойота вдигнаха на вдигането и са се осрали. И да попитам САМО в България ли РАЗВИВАТ нови технологии и другите глупости дето изписахте? Защото само тук, тукашните мишоци са надули цените толкова.
Логиката е желязна... изкарай повече пари за да тъпчеш гушите на някакви хора дето са зле запознати с математиката. Отговора е НЕ.... не че човек не трябва да се стреми към усъвършенстване. Но не трябва да робува на някакви измислени идеали. И пазара ЯСНО го показа НАЙ - продаваната кола изпадна от класацията, не защото е станала по - лоша. А защото стана ЯКО надценена.
За това съм напълно съгласени за това да дадеш 3-5-6к отгоре за хибрид е ОК. защото в рамките на 5 години ги избиваш кажи речи парите. Но когато тези 3-6к станат 10+ тия глупости може да си ги говорим до утре във форума
Ами ето, аз казах същото само, че по - цинично. "секс с луди " - "сърце"..... все в г*з и все в на купувача.
Относно спестяването на разхода, ми то трицилиндровия на королата дава разход колкото хибрида, от какво пестим тук?
Преди да се отплеснете какъв съм и тн, да кажа че карам тойота хибрид в момента. Но политиката им на представителствата в България не може да бъде оправдавана..
Тойота надуха цените и си мислят че са станали премиум....

Krachunov
-
- Мнения: 1439
- Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
- Местоположение: Deutschland (Rosenheim am Inn)
- Благодарил/а: 179 пъти
- Получена благодарност: 117 пъти
Избор на семеен автомобил
Мнение от dracunculus » 21 Мар 2023 13:38
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line -> https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 07509.html
dracunculus
-
- Мнения: 1051
- Регистриран на: 17 Авг 2020 08:26
- Местоположение: София
- Автомобил: Тойота корола
- Благодарил/а: 69 пъти
- Получена благодарност: 38 пъти
Избор на семеен автомобил
Мнение от Krachunov » 21 Мар 2023 14:23
В момента разликата е МНОГО голяма. Буквално за 10к отгоре корола...грешка СУЗУКИ, не предлагат нищо по различно. Имам и скриншот от 7ми март струва 58, 10 дена по късно вече е 60... 10 дена по късно октавията която сравнявам не е мръднала.
Та ако искам паркинг сензори в коро...сузуки там кво беше... отивам на 65... ами за 65 получаваш корола 122 коня верно хибрид.. от друга страна за сходни пари взимаш 150 коня 4 по 4 матрични фарове пръскалки на фаровете.
Много са се надули и не е да кажеш, че предлагат повече/.. Просто са вдигнали двойно цените на останалите,. И да не говорим за идиотските решения на тукашния тойота, да не предлагат бензин.
Колегата горе говореше за сърце.. ма това са тотални глупости. КОЛКО от единия процент нови автомобили, движещи се в България са такива хора. Да не говорим, че огромна част от този процент са служебки.
Та сърце сърце, ма сиренето е с апри. И когато ти продават сирене което до вчера струваше 10 лева а днес вече е 20... ми не са много баламурниците, които продсто имат парите да си угодят и да напълнат гушичките на дилърите.
така че към днешна дата, тойота е най - лошия вариант от към икономическа гледна точка. Супер коли са , да. държат цена... НО ККАКВО МИ ПУКА, като за тази цена ще получа 8 пъти повече неща... Или пък за над 30% по - евтино ще взема същото... Па те тойота нека си държат цената на старо. Когато дадеш 100 хилки за джипче предно предаване или ПСВЕДО 4 по 4 хибридно и после го продадеш за 50 или някой друг си купи алтернатива за 60 и я продаде за 30. КАКВО ми пука че тойотата вървяла по - висока цена.
Тук сърцето е да не ти пука че някой те клати и те лъже, че си премиум наложница.

Krachunov
- mapamop
- Мнения: 5221
- Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
- Местоположение: Русе
- Автомобил: Avensis WG T25,1ZZFE,2005
- Благодарил/а: 160 пъти
- Получена благодарност: 594 пъти
Избор на семеен автомобил
Мнение от mapamop » 21 Мар 2023 14:29
Комбита:
Avensis T27/2015- : 4.82m
Corolla e210, 2022: 4.65m
Auris II, TS 2015- : 4.595m
Verso 2013: 4.46m
"ЖиБове":
RAV4 Prime 2020-: 4.595m
RAV4 2020- : 4.60m
Corolla Cross 2021-: 4.46m
Yaris и CH-R примерно също не са с малки багажници, но предполагам са извън идеята, предимно заради по-малкото пространство отзад.
За мен разликата между SUV и комби е съвсем минимална без да има ясен кандидат. Може би сверката на литрите на багажниците би натежала, но е малко относително. По спомен на баща ми Зафирата имаше повече литри от Авенсиса за багажник, но не събра кашона с бойлера, просто защото "литрите са натрупани нагоре", докато на Авенсиса височината е малка, но площта е повече.
Не натискам за конкретни марк, модел и моделна година - просто малко ми се разминават фактите и твърденията. Комбито като квадратура на паркинга заема вероятно същата или по-малка площ - и на дължина и на ширина.
--
Тц...тц...тц...
mapamop
- Monster
- Мнения: 413
- Регистриран на: 09 Ное 2021 10:50
- Местоположение: Sofia
- Автомобил: Rav4 PHEV, Zoe ZE40
- Благодарил/а: 158 пъти
- Получена благодарност: 121 пъти
Избор на семеен автомобил
Мнение от Monster » 21 Мар 2023 15:11
Същите критерии, по които и аз търсех кола. Като добавим и че сегашният ми гараж светлата му дължина е 4.95м и Равката с нейните 4.60 влиза "тамън" - не бих взел и с 10 см по-дълга кола. И това важи не само за моя гараж, а и за масовите паркоместа в зелена/синя зона в София, които и без друго са трудно откриваеми, за да трябва да пропускаш малкото налични, само заради невъзможността да се наместиш с неудобно дълъг за града автомобил. Честно казано дори сега с Равката ми се налага да пропускам места, в които бих влязъл с предишното ми Йети - "само" 40 см по-късо, но понякога тези сантиметри се оказват сериозен фактор при паркирането. Добре, че сегашните коли идват с повечко камери и асистиращи сензори, та успявам да вмъкна колата в случаите, в които ми остават 10 см от предната кола и 10 см от задната, но и това паркиране си е с риск някой от съседчетата да ме "забърше" при излизането.
За мен освен възможността за приличен багажник при по-малка дължина на колата и просветът е фактор при тъсенето на SUV спрямо "стандартните" модели. Не защото смятам, че масовите SUV имат просвет за истински офроад (дори да имаха не бих подкарал нова кола за една торба пари в горски условия, за да я надера и изпочупя), а защото смятам, че "стандартните" модели са с недостатъчен просвет за българските пътища и условия, в които ми се налага ежедневно да шофирам - дупки, ремонти, бордюри (да, има официални паркоместа, изискващи катеренето на такива), "добре охранени" легнали полицаи, разорани селски пътища, снежни коловози (макар че последните зими това си е истинска рядкост).
Няма да те лъжа- не е особено практично да е толкова далече и това го споделям от личен опит, тъй като моят гараж също е на такова разстояние, което е около 5 минути пеша. Това и други неудобства в градското ми пребиваване ме мотивират в последно време да обмислям варианти за преместване в къща, но и там са едни сметки и със сигурност не всичко е по мед и масло.

Monster
-
- Мнения: 40
- Регистриран на: 28 Юни 2022 14:20
- Местоположение: София
- Автомобил: Honda E Advance 17", RAV4 PHEV
- Благодарил/а: 3 пъти
- Получена благодарност: 15 пъти
Избор на семеен автомобил
Мнение от StRaTeGa » 21 Мар 2023 17:50
За втори път пишеш, че има продадени 3800 Короли за миналата година, което просто НЕ е истина. Може би толкова са всички продадени Тойоти през 2022.
Конкретно Корола е продадена 1230 пъти. Следващите модели след нея са Дачия Дъстер (1100) и Сандеро (1029).
Ето ти статия от може би най-авторитетната БГ медия по темата: https://automedia.investor.bg/a/2-novin ... -prez-2022
Четейки съседната тема за доставка на автомобили и как хората бедстват там, мисля че е повече от ясно, че са щели и много повече да продадът, ако можеше да ги произведат и доставят. Това разбира се е глобален проблем, а не конкретно на Тойота и/или Корола.
Именно защото модела е най-търсения мисля, че вулгарния начин за изразяване може да обиди някои по-чувствителни хора. Не ми се струва, че пасва на духа на форума, а вероятно и нарушава някои правила. За това си има модератори в крайна сметка.
Опитах се и аргументирано да обясня, какво причинява вдигането на цените, но няма как да споря с необорим аргумент от вида "Тези се осраха"!
Относно притежаването на автомобил. Аз съм от хората, които НЕ искат да притежават автомобила. Предпочитам да го използвам като услуга.
Говоря за т.нар. оперативен лизинг или дългосрочен наем. Плащаш си някаква такса, в която влизат определен брой километри месечно и нямам никакви други разходи, освен горивото/енергията.
По твоите "модерни" разбирания, това може да го тълкуваш като да пълниш гушите на още повече изедници.
Моята елементарна логика е, че това ще ме избави от едно бреме, което ще ми позволи да произвеждам повече и покачествени услуги, които мога да продавам на по-висока цена.
Единственият проблем е, че тази услуга не е достъпна за физически лица, а само за фирми. Ползвал съм автомобил по този начин, но го върнах доброволно, защото имам доста други коли. Може би съм единственият човек отказал се от най-хубавата кола - служебната

Историята със Сузуки пък е съвсем различна.
Сузуки правят бадж инженеринг с моделите Corolla/Swace или RAV4 PHEV/Accross, за да си намалят вредните емисии на марката в Европа и да плащат по-ниски глоби.
Между другото най-поскъпналите коли като процент са точно тези на Сузуки, защото техните модели са малки и при тях хибридизацията процентно се отразява най-силно. На баща ми Игнис 4х4 2018г. го купих за 25000лв., а сега наближава 40000лв. Наистина за абсолютно същия автомобил с добавени псевдо хибрид глупости и намалена мощност 90->82к.с. Това изключително много намали продажбите на Сузуки в Европа.
При липсата на налични RAV4 PHEV и Корола Комби и чакане по над 1г. без да имаш идея, кога реално и дали ще си получиш колата, в един момент се оказа, че може да си вземеш същата с леко издължени фарове (даже тези повече ми харесват) по-бързо. Еми има принцип на търсене и предлагане. В крайна сметка фирмите не са благотворителни дружества. Ако нещо може да го продадеш по-скъпо, защо да не го направиш? Ако трябва да си платиш разходите и заплатите, едва ли ще кажеш "Аааа не, благодаря. Аз искам да фалирам".
Клиентите с които аз работя всячески се опитвам да гу убедя, че не е в техен интерес да продавам по-евтино от цената, на която мога да съществувам и да се развивам нормално. Защото това значи да си влоша услугата и даже в един момент да не успявам да я доставям.
Всичко е въпрос на разбирания и гледна точка. Моята очевадно е различна от тази на по-голямата част от обществото. Ще я аргументирам, но няма да тръгна да я налагам с обиди на останалите.
Дали съм бил прав? Времето ще покаже.

StRaTeGa
-
- Мнения: 5677
- Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
- Местоположение: Козлодуй
- Благодарил/а: 26 пъти
- Получена благодарност: 169 пъти
Избор на семеен автомобил
Мнение от Hursa » 21 Мар 2023 18:53
Най-продаваната - защото на другите пазари, значително по-големи от европейския - тойота се продава на цената на дачия тук. Това, че тук надуват толкова цените на марката - не я прави по-добра. Прави я неадекватен избор.
Hursa
- Всичко за TOYOTA
- ↳ Общи теми
- ↳ Клубни срещи
- ↳ Toyota Мания
- Технически въпроси
- ↳ Общи технически въпроси
- ↳ Двигатели
- ↳ Газови уредби
- ↳ Електрическа система, навигация, музика
- ↳ Хибридно задвижване - Hybrid Synergy Drive (HSD)
- ↳ Трансмисия
- ↳ Спирачна система
- ↳ Окачване
- ↳ Интериор/екстериор
- Електрически автомобили
- ↳ Общи разсъждения
- ↳ Електрически автомобили Тойота
- ↳ Зарядни станции
- LEXUS
- ↳ Общи теми
- ↳ Технически въпроси
- Отдел Subaru
- ↳ Subaru + MX5
- Пазар, магазини и услуги
- ↳ Купува части
- ↳ Продава части
- ↳ Купува / Продава автомобил
- ↳ Сервизи / Магазини / Услуги
- ↳ Черен списък на некоректни търговци и сервизи
Кой е на линия
Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot], ufer и 2 госта