Теч на вода от задно стъкло на Yaris Verso 1.3 VVTi 2000

vgz1979
Мнения: 8
Регистриран на: 02 Май 2015 09:26

Теч на вода от задно стъкло на Yaris Verso 1.3 VVTi 2000

Мнение от vgz1979 » 17 Май 2015 21:53

Здравейте на всички.
За първи път в живота си пускам тема и ме извинете ако оплескам работата.

Преди една седмица си купих Toyota yaris verso 2000 година 1.3 бензин.

В последствие разбрах,че колата е удрена отзад и задния прозорец е сменян.
До тук добре обаче след 1- 2 дни като почнах да ползвам задната врата забелязах че има едно дразнещо скърцане
.Първата ми мисъл беше че е от пантите,но като се загледах по-обстойно забелязах,че задното стъкло е залепено с милиметри накриво и най-долу в дясно се докосва в стопа.
Примирих се и с това и бях решил че няма да ходя на стъклар обаче днес нов проблем.Реших да си измия колицата докато си пиивам биричката на село и хоп точно над третия стоп видях как капчици вода се плъзнаха на долу по стъклото.Та той и не е залепен добре,стопли ми се бирата от ужас mad.gif .Въпроса ми е дали може да се отлепи стъклото без да се счупи и да се залепи качествено и право.

Ако някои знае качествени маистори в София да ме насочи и горе долу колко може да струва такава Услуга.

Благодаря предварително на всички отзовали се и пак се извинявам,ако съм подразнил някой с незнанието си.
Последно промяна от Akima на 21 Май 2015 22:30, променено общо 2 пъти.
Причина: Променено заглавие.Правопис и форматиране! + 1 килограм препинателни знаци.

Аватар
Akima
Мнения: 7167
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 40 пъти
Получена  благодарност: 79 пъти

Re: Теч на вода от задно стъкло на Yaris Verso 1.3 VVTi 2000

Мнение от Akima » 21 Май 2015 22:34

Добре дошъл и честита придобивка. :thumbsup:

Може ли да качите една снимка,за да видим кривините?

Не бих разлепял прозорец с такъв размер.
  • Проверете дали самият стоп не е накриво.
  • Намажете със силикон предполагаемото място на теча/дупката.
Имате ли каско? :whistle:

По повод сервиз - нека други колеги споделят - аз не помня кой автостъклар съм ползвал в София.

Хубава вечер.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

vgz1979
Мнения: 8
Регистриран на: 02 Май 2015 09:26

Re: Теч на вода от задно стъкло на Yaris Verso 1.3 VVTi 2000

Мнение от vgz1979 » 29 Май 2015 18:58

Мерси за отзива.Стопа го огледах по_внимателно обаче си е монтиран право.За лепене със силикон на стъклото не знам дали ще стане защото между стъклото и самата задна врата има фуга (тясна и дълбока) и нито мога да видя нещо нито мога да бръкна с пистолета за силикон.А пък и така няма да си реша проблема със закачането на стъклото в стопа.Снимка ще кача само "змията" да ми покаже как че съм индианец и тия работи са ми сложни worthy.gif

Аватар
Akima
Мнения: 7167
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 40 пъти
Получена  благодарност: 79 пъти

Re: Теч на вода от задно стъкло на Yaris Verso 1.3 VVTi 2000

Мнение от Akima » 29 Май 2015 19:37

vgz1979 написа:Снимка ще кача само "змията" да ми покаже как че съм индианец и тия работи са ми сложни worthy.gif
Тук е описано - http://toyotabg.eu/viewtopic.php?f=1&t ... 60#p288397. :thumbsup:


П.С."Жената е едновременно ябълка и змия." Хайне
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Georgy
Мнения: 50
Регистриран на: 11 Апр 2015 12:04
Местоположение: София

Re: Теч на вода от задно стъкло на Yaris Verso 1.3 VVTi 2000

Мнение от Georgy » 29 Май 2015 20:01

Здравейте, мисля че ще свършат работа в специализирани сервизи Кобра. Професионално работят и ако се наемат
ще си носят отговорност за свалянето.Някъде на Първа Българска армия бяха,гугъл ще помогне.
Rav 4 2010, 2.2 D-4d

vgz1979
Мнения: 8
Регистриран на: 02 Май 2015 09:26

Re: Теч на вода от задно стъкло на Yaris Verso 1.3 VVTi 2000

Мнение от vgz1979 » 30 Май 2015 21:47

Мерси пичове.Маи ще отскоча до Първа българска армия и без това не ми е много далече.Отново благодарности на отзовалите се.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта