Страница 1 от 1
1989 Toyota Camry 2.0 Turbo D
Публикувано на: 18 Мар 2010 17:49
от Mr Charger
Здравейте,
Аз съм нов. Имам молба за информация и съвет. Намерих си много запазена Тойота Камри 2.0 Турбо Дизел от 1989 г.
Пробег: 73 хил. оригинални;
Цвят: син, оригинална боя.
Екстри: 4 ел. стъкла, ел. огледала, центр. заключване, плюшен салон.
Проблеми: леко натисната отзад, не личи въобще, но багажника не се затваря. Иначе няма и драскотина.
Продажна цена: 3000 лв.
Правих тест драйв и съм просто очарован, а и ми харесва японското ретро.
Ето, обаче, какво ме притеснява:
1. Не знам нищо за колата, може би е рядка в Европа?
2. Намират ли се резервни части за този модел в България?
3. Какви са недостатъците на този модел, здрави ли са двигателите?
4. Какъв разход на гориво може да се очаква от този двигател?
5. Има ли грамотни майстори в Б-я, които няма да се дивят като им закарам Тойотата?
6. И въобще момчета (и момичета) какъв е вашия съвет - ще я бъде ли или не?

Публикувано на: 18 Мар 2010 21:12
от kuzerdale
Аз имам бензиновата версия на същия модел и същата година,...невероятна кола от всяка една гледна точка!!!

За частите не съм усетил да са чак толкова "екзотични",има,но аз съм все пак с бензиновия двигател-3S-FE който си е доста популярен,с дизела не знам как стоят нещата но сигурно няма да има проблем!
Публикувано на: 18 Мар 2010 22:46
от zi_zi_top
Бих те посъветвал
да погледнеш по-критично на този автомобил!
Намирам някои противоречия:
1. 10 годишен дизел е невероятно да е на 73000 км, дори да е бил на пенсионер-зъболекар

!
2. Къде е карана, че за 73000 км и 10+ години никой не я подпря, удари или издра. Ако не е пребоядисван и напудрен, оригиналната боя на такъв автомобил би изглеждала доста зле !
3. "Малкия" проблем с багажника ми звучи по-скоро като некадърна тенекеджийско-бояджийска дейност преди "сватбата". Вдигни постелките в багажника, извади резервната гума, огледай колонките и амортисьорните стойки (всичко, което е видимо от конструкцията) и калниците от вътрешната страна. На тези места можеш да намериш доказателства за сериозен проблем от удар, който не е отстранен добре.
Не разбирам защо в този океан от коли се "улете" точно по тая

...
Публикувано на: 18 Мар 2010 23:04
от Mr Charger
Момчета, благодаря ви. Давам ви линк да видите колата, според мен е автентична. От някакъв пенсионер е. А защо точно към нея съм се насочил - ами харесва ми като форма, пък и как върви. Пали от раз, не вибрира, като много от френските и немските дизели. Всичко електрическо и работи. Подаваш газ, като мине 2000 оборота, на оборотомера светва една зелена лапичка с надпис "Турбо", чуваш лекото свистене на турбината и усещаш как машината се наема.
Как да не се влюбиш? В багажника според мен всичко е наред, няма ръжди, няма боядисано, оригинална резервна гума и инструменти.
http://fr.autoscout24.be/Details.aspx?id=173588161
Публикувано на: 18 Мар 2010 23:37
от петър
Изглежда доста лаченака,може и да е автентична,въпреки че гледам е от автокъща,а ти споменаваш пенсионер.......
Ако те радва и те кара да се усмихваш,значи това е колата,все пак не скъп автомобил,това го прайш щот те кефи,нали така иначе щеше да си вземеш некои гоуффф за тия парички!!!
Публикувано на: 18 Мар 2010 23:39
от primus
Странно, че има надпис 'GL' на задния капак, освен D и turbo,
от край време GL си означава Gasoline, бъди внимателен с тази кола.
Публикувано на: 19 Мар 2010 00:59
от Uncle Dido
primus написа:от край време GL си означава Gasoline,
Grand Luxe (French for "grand luxury"), an automobile designation (see also GLE)
Публикувано на: 19 Мар 2010 03:14
от LEXUS
Mr Charger написа:А защо точно към нея съм се насочил -
ами харесва ми като форма, пък и как върви. Пали от раз, не вибрира, като много от френските и немските дизели. biggrin.gif
Всичко електрическо и работи. Подаваш газ, като мине 2000 оборота, на оборотомера светва една зелена лапичка с надпис "Турбо", чуваш лекото свистене на турбината и усещаш как машината се наема.
Как да не се влюбиш?

В багажника според мен всичко е наред, няма ръжди, няма боядисано, оригинална резервна гума и инструменти.
http://fr.autoscout24.be/Details.aspx?id=173588161
Хареса ми как си описал колата.

И аз имам точно това усещане, като карам моята Корола, само че тя е бензин и вместо лампа Турбо ми свети лампа "Економи".
На мен много ми хареса това Камри, много пазено изглежда, а и километрите са малко, което си личи. Колата е много изпъната и запазена. Ако това са й реалните километри, за части не бива да мислиш, освен за консумативи-филтри,ремъци и евентуално някои гумени съединения. Тия Камри са толкова здрави,че ще караш още много години без никакви проблеми. При това дизелът им е вечен.
Публикувано на: 19 Мар 2010 07:59
от didak
zi_zi_top написа:Бих те посъветвал
да погледнеш по-критично на този автомобил!
Намирам някои противоречия:
1.
10 годишен дизел е невероятно да е на 73000 км, дори да е бил на пенсионер-зъболекар

!
2. Къде е карана, че за 73000 км и
10+ години никой не я подпря, удари или издра. Ако не е пребоядисван и напудрен, оригиналната боя на такъв автомобил би изглеждала доста зле !
3. "Малкия" проблем с багажника ми звучи по-скоро като некадърна тенекеджийско-бояджийска дейност преди "сватбата". Вдигни постелките в багажника, извади резервната гума, огледай колонките и амортисьорните стойки (всичко, което е видимо от конструкцията) и калниците от вътрешната страна. На тези места можеш да намериш доказателства за сериозен проблем от удар, който не е отстранен добре.
Не разбирам защо в този океан от коли се "улете" точно по тая

...
20+
Публикувано на: 19 Мар 2010 08:43
от Kiki
Не знам дали е пребоядисвана, но изглежда страхотно.

И според мен за тези пари си заслужава.
Съотношението цена-качество е превъзходно.
А, ако и удара и едно полиране ще обере увацийте.

Публикувано на: 19 Мар 2010 09:10
от max-2
Колега, взимай я тази кола, щом те е грабнала така. Ако е така както я описваш като състояние, по-здрава кола няма да намериш и за 3-4пъти повече пари. Тойота е изградила имиджа си с корола, камри и карина от тези години

Публикувано на: 19 Мар 2010 10:33
от Xeku
Страхотно изглеждащ автомобил, едва ли ще съжаляваш ако го вземеш. Единственото, което ме притеснява е намирането на части по купето. За тази екзотика, откриването на резервен стоп, или мигач може да ти докара нервно разтройство. Дано да имаш късмет и да не ти се налага да търсиш ламарини, или светлини за Камри-то.
Публикувано на: 19 Мар 2010 20:00
от primus
Fido Dido написа:primus написа:от край време GL си означава Gasoline,
Grand Luxe (French for "grand luxury"), an automobile designation (see also GLE)
съгласявам се веднага

, проверих и в wiki, наистина така се е водил
дизела.
Иначе за части, всичко друго освен за дизеловия двигател можеш
да намериш в американския
ebay. Просто както пише в уикипедия
модела е популярен и до ден днешен в щатите, един вид хората си ги
карат още и си ги поддържат.