Дневни светлини за Toyota - DRL модули,схеми,LED светлини...

Публикувай отговор
Аватар
Freedom
Мнения: 388
Регистриран на: 22 Яну 2010 11:04
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 7 пъти

Re: Дневни светлини

Мнение от Freedom » 27 Фев 2013 18:10

Не мисля, че ти е нужен сервиз за да го направиш. Изваждаш релето за светлините H-LP Relay (намира се в кутия зад радиатора), подпъхваш в гнездата съответните заголени кабели от модула за DRL - червеният кабел към 1-ви или 3-ти пин, жълто-зеления кабел - към 5-ти пин и набождаш релето. С подобна процедура подпъхваш жълтия кабел към 1-ви пин на релето за вентилатор №2 (през едно гнездо от релето за светлините) и затваряш кутията на релетата. Зеления кабел го изолираш, а синия връзваш към маса където си харесаш. Това е всичко. 10-15 минути и имаш DRL. Успех!
Прикачени файлове
DRL.jpg
DRL.jpg (24.52 KiB) Преглеждано 5472 пъти
DRL1.jpg
DRL1.jpg (78.05 KiB) Преглеждано 5472 пъти
DRL2.jpg
DRL2.jpg (67.52 KiB) Преглеждано 5472 пъти
DRL3.jpg
DRL3.jpg (18.93 KiB) Преглеждано 5472 пъти

Аватар
lederman
Мнения: 544
Регистриран на: 20 Май 2010 14:25
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Дневни светлини

Мнение от lederman » 28 Фев 2013 09:16

Много благодаря, при първа възможност се захващам !!!
Поздрави :thumbsup:
T25 2AD-FTV /2007
Началната грамотност, е овладяване на четенето и писането в едно с разбиране на смисъла на написаното.
В процеса на писане се цели оформяне на съдържанието за постигане на определена комуникативна цел.

Аватар
miso25
Мнения: 468
Регистриран на: 13 Окт 2012 18:35
Местоположение: София

Re: Дневни светлини

Мнение от miso25 » 28 Фев 2013 09:59

Freedom написа:Днес най-сетне намерих време и си поставих модул HIDBG-01 за управление на късите светлини. Всичко мина без рязане и ми отне около половин час с разглеждане на схемата. Сега ксенона се пали автоматично 4-5 секунди след стартиране на двигателя без да се пускат габаритите. Мислех варианти с управление на дългите, но не ми се разправя с куките.
Колега, може ли да кажеш дали този модул ще стане за Корола Версо 2006г? Ако става дали ще може да се процедира по твоята схема с релетата и при Версото на същото место ли се намират като при теб? Благодаря.
Volvo XC60 2.0, 136hp, 2014
ex Toyota Verso 2.0, 126hp, 2011
ex Toyota Corolla Verso 2.2, 136hp, 2006

Аватар
lederman
Мнения: 544
Регистриран на: 20 Май 2010 14:25
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Дневни светлини

Мнение от lederman » 28 Фев 2013 11:45

гледам схемата и се чудя :)
Зеления кабел го изолираш
а ако вържем Зеления кабел (+ от габарити )на 2-ри крак на H-LP Relay, ще изключваме модула при включване на заводските светлини, тоест, когато завъртим ключа за светлините (или се задейства сензора за автоматични светлини), модула ще се изключва и ще работи през оригиналното реле ( H-LP Relay). Как смятате, правилна ли е логиката?
Причината да мисля в тази посока е, че искам да запазя автоматичната функция на светлините, за да се сменя осветеността на таблото и приборите в колата.
Поздрави :thumbsup:
T25 2AD-FTV /2007
Началната грамотност, е овладяване на четенето и писането в едно с разбиране на смисъла на написаното.
В процеса на писане се цели оформяне на съдържанието за постигане на определена комуникативна цел.

Аватар
Freedom
Мнения: 388
Регистриран на: 22 Яну 2010 11:04
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 7 пъти

Re: Дневни светлини

Мнение от Freedom » 28 Фев 2013 15:42

Зеленият кабел за + от габарит се използва при фарове с крушки H4 за да не светят едновременно късите с дългите и да се получи прегряване. Може наистина да се свърже към 2-ри крак на релето и ефектът ще е, че ще може да караш на габарити с фарове за мъгла. Не бях се сетил, че ще ми дотрябва такъв вариант, но при гъста мъгла късите наистина ще пречат. Ще го доработя. А иначе и без да е вързан зеленият кабел си работи автоматичното пускане на светлините и съответно затъмняване на таблото.

Колега @miso25, нямам идея как стоят нещата при Corola.

mirott
Мнения: 2101
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Дневни светлини

Мнение от mirott » 28 Фев 2013 16:07

Жив и здрав! Отивам да си купя и ще пиша! Ама е за Авенсис 1...

Аватар
miso25
Мнения: 468
Регистриран на: 13 Окт 2012 18:35
Местоположение: София

Re: Дневни светлини

Мнение от miso25 » 28 Фев 2013 16:17

Freedom написа:Колега @miso25, нямам идея как стоят нещата при Corola.
А някой друг колега може ли да каже дали ще стане на королата този модул и начина на свързване на колегата freedom??? Гледах един мануал за королата и релето на фаровете се намира на същото място като на авенсиса.....
Volvo XC60 2.0, 136hp, 2014
ex Toyota Verso 2.0, 126hp, 2011
ex Toyota Corolla Verso 2.2, 136hp, 2006

Аватар
lederman
Мнения: 544
Регистриран на: 20 Май 2010 14:25
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Дневни светлини

Мнение от lederman » 28 Фев 2013 16:54

Freedom написа:Зеленият кабел за + от габарит се използва при фарове с крушки H4 за да не светят едновременно късите с дългите и да се получи прегряване. Може наистина да се свърже към 2-ри крак на релето и ефектът ще е, че ще може да караш на габарити с фарове за мъгла. Не бях се сетил, че ще ми дотрябва такъв вариант, но при гъста мъгла късите наистина ще пречат. Ще го доработя. А иначе и без да е вързан зеленият кабел си работи автоматичното пускане на светлините и съответно затъмняване на таблото.
Модулчето пристигна и беше пробвано на момента.
Довечера предстои удължаване на кабели, а събота или неделя културен монтаж :)
При пробата преди малко, след като се включат автоматичните светлини осветлението на таблото минава в нощен режим, но не знам как да ги накарам да автоматичните да се изключат за да видя действието в обратна посока.
какво направих:
1. осветявам светлинния датчик и подавам контакт. Резултата е, че фарове не светят
2. стартирам двигателя, ДЛР-а включва фаровете без габарити, без индикация за запалени фарове и таблото в дневен режим на осветление (светлинният датчик още е осветен) тока захранващ фаровете минава само през ДЛР-а.
3. затъмнявам светлинния датчик и габаритите се включват, появява се индикацията за запалени фарове и таблото минава в нощен режим. (щатната работа на автомобила) тук предполагам, че тока за фаровете минава и през модула и през щатното реле, което май не е лошо :) .
4. отново осветявам светлинния датчик, но уви не видях обратното действие, а именно да се угасят габаритите и таблото да мине в дневен режим ...
За всички стъпки описани по-горе ключа на фаровете е на позиция AUTO.
Предполагам има някаква по-специална логика на гасене на автоматичните фарове но не знам каква е, може да има някакъв хистерезис или интензитета на фенерчето не стига да задейства функцията? Като го монтирам постоянно ще го наблюдавам.
Много благодарности на Freedom !!!! даде прекрасна инструкция !!!
Последно промяна от lederman на 28 Фев 2013 17:03, променено общо 1 път.
Поздрави :thumbsup:
T25 2AD-FTV /2007
Началната грамотност, е овладяване на четенето и писането в едно с разбиране на смисъла на написаното.
В процеса на писане се цели оформяне на съдържанието за постигане на определена комуникативна цел.

Аватар
lederman
Мнения: 544
Регистриран на: 20 Май 2010 14:25
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Дневни светлини

Мнение от lederman » 28 Фев 2013 17:01

mirott написа: ...Отивам да си купя и ще пиша! Ама е за Авенсис 1...
в темата на a_stankov http://toyotabg.eu/viewtopic.php?f=5&t=12710#p135893
пише,че инсталациите били аналогични...
Поздрави :thumbsup:
T25 2AD-FTV /2007
Началната грамотност, е овладяване на четенето и писането в едно с разбиране на смисъла на написаното.
В процеса на писане се цели оформяне на съдържанието за постигане на определена комуникативна цел.

mirott
Мнения: 2101
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Дневни светлини

Мнение от mirott » 28 Фев 2013 17:18

Да, това го четох и на него разчитам! Ще пиша ако светне ксеноня... biggrin.gif biggrin.gif

Аватар
Freedom
Мнения: 388
Регистриран на: 22 Яну 2010 11:04
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 7 пъти

Re: Дневни светлини

Мнение от Freedom » 28 Фев 2013 20:08

Относно гасенето на габаритите - не съм забелязал аномалии. Като я запаля при мрачно време в гаража индикацията и затъмняването сработват, като я изкарам - минавам в режим DRL. Относно удължаване на кабелите - и на мен това ми беше първата идея, но се отказах. Скъсих термосвиваемия шлаух, в който е обвит модула, и така постигнах необходимата дължина на кабелите. Самите кабели прекарах през отворите на липсващото DIM Relay, а модула го привързах за кабелите под кутията с релетата. Стана перфектно.

Аватар
Freedom
Мнения: 388
Регистриран на: 22 Яну 2010 11:04
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 7 пъти

Re: Дневни светлини

Мнение от Freedom » 01 Мар 2013 23:12

Днес довърших доработките. Със зеления кабел на 2-ри крак не става. Всъщност не доогледах по-рано схемата, иначе щеше да е ясно. На 2-ри крак при задействан превключвател за габарити, фарове или когато е активирано автоматично включване имаме (-), а когато не са задействани - идва (+) от 1-ви крак през бобината и модулът не работи. Пуснах кабел от плюса на левия габарит (зелен кабел) и всичко работи нормално. Сега мога да използвам при нужда само габарити и фарове за мъгла.

Аватар
miso25
Мнения: 468
Регистриран на: 13 Окт 2012 18:35
Местоположение: София

Re: Дневни светлини

Мнение от miso25 » 02 Мар 2013 15:15

Вчера и аз купих модула, за който говори колегата freedom. Надявам се скоро да го монтирам и ще споделя дали и при версото е като при авенсиса. Аз няма да мъча зеления кабел защото няма халогени rolleyes.gif
Volvo XC60 2.0, 136hp, 2014
ex Toyota Verso 2.0, 126hp, 2011
ex Toyota Corolla Verso 2.2, 136hp, 2006

Аватар
lederman
Мнения: 544
Регистриран на: 20 Май 2010 14:25
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Re: Дневни светлини

Мнение от lederman » 02 Мар 2013 22:26

Време е за фотоотчета :

Остана само да сложа една обувка на масата и ще го броя за приключено :)
Монтажа е по схемата която ни даде Freedom.
Опаковъчният термошлаух ми се стори излишен :) и го разкарах, дано не изгори модула защото вероятно ще ми откажат гаранция :). ама пък платката пасна идеално между оригиналните релета и е прибрана в кутията.
Зеленият кабел се отказах да го свързвам, причината е, че по закон е фаровете за мъгла се ползват заедно с късите светлини, а аз не искам да нарушавам закона :). Освен това като работят в паралел двете релета би следвало да се разтоварват и да се пазят контактите.
Прикачени файлове
Ето монтажа :)
Ето монтажа :)
DSC_0014DSC_0014.jpg.jpg (86.86 KiB) Преглеждано 4496 пъти
Поздрави :thumbsup:
T25 2AD-FTV /2007
Началната грамотност, е овладяване на четенето и писането в едно с разбиране на смисъла на написаното.
В процеса на писане се цели оформяне на съдържанието за постигане на определена комуникативна цел.

The enD
Мнения: 141
Регистриран на: 17 Юни 2009 23:35
Местоположение: Стара Загора

Re: Дневни светлини

Мнение от The enD » 03 Мар 2013 00:12

Не ми се занимава да търся назад из 20-те страници(май имаше и още по-голяма тема). Дневните светлини признават ли се от закона за заместител на късите(които ни задължиха целогодишно), ако не са фабрично поставени?
Изображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост