Смяна на ангренажен ремък на Avensis T25 D4D
- Митхат
- Мнения: 3977
- Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
- Местоположение: Кричим
- Автомобил: E38
- Благодарил/а: 50 пъти
- Получена благодарност: 158 пъти
Смяна на ангренажен ремък на Avensis T25 D4D
Ами караш докато се скъса,връщаш се 10км назад и сменяш.
Аз лично не съм карал чак толкова ,но щом видя че се е напукал го сменям. 
Било каквото било,отсега нататък ще бъде....както си е било .
-
Pesho100
- Мнения: 5
- Регистриран на: 31 Дек 2018 10:36
- Местоположение: София
- Автомобил: Тойота Авенсис t25 D-cat
Смяна на ангренажен ремък на Avensis T25 D4D
Благодаря за съвета,колега
Ще се старая да не ми влиза в употреба
Ще се старая да не ми влиза в употреба
Смяна на ангренажен ремък на Avensis T25 D4D
Само да попитам колеги след пълно обслужване и смяна на ремъци и ролки на Рав 4 2.0 Д4Д забива на 2500-3000 оборота светва чека и работи на 1000 оборота след рестартиране тръгва. Майстора ми говори че разтоварващия клапан на турбото е за смяна. Взех на заем от колега клапан, но филма се повтаря. Има ли белези за зацепване на ГНП защото дочух някои неща, но нищо конкретно. А майстора ми се кълне, че както и да е завъртяно няма значение. Благодаря предварително.
- TATI
- Мнения: 3154
- Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
- Местоположение: София
- Благодарил/а: 27 пъти
- Получена благодарност: 224 пъти
- Обратна връзка:
Смяна на ангренажен ремък на Avensis T25 D4D
Естествено, че има белези за зацепване. И смени майстора!
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic
- TATI
- Мнения: 3154
- Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
- Местоположение: София
- Благодарил/а: 27 пъти
- Получена благодарност: 224 пъти
- Обратна връзка:
Смяна на ангренажен ремък на Avensis T25 D4D
Да повдигна малко, ако на някой все още му е интересно.
10 години по-късно и 60к км, епизод 2, този път с изненади - ще сменям и водна помпа (явно оригиналните държат само 165к км), както и стартер, че доста мъчно върти вече, ама за него ще пусна отделна тема
А, да и биалетки, че оригиналните на 21 години и 165к км се предадоха - там ще е тегаво и ще играе флекс.
Ще допълвам с още снимков материял, че и моите годинки ми идват в повече и нещата ги правя лека по лека
10 години по-късно и 60к км, епизод 2, този път с изненади - ще сменям и водна помпа (явно оригиналните държат само 165к км), както и стартер, че доста мъчно върти вече, ама за него ще пусна отделна тема
А, да и биалетки, че оригиналните на 21 години и 165к км се предадоха - там ще е тегаво и ще играе флекс.
► Виж съдържание
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic
- TATI
- Мнения: 3154
- Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
- Местоположение: София
- Благодарил/а: 27 пъти
- Получена благодарност: 224 пъти
- Обратна връзка:
Смяна на ангренажен ремък на Avensis T25 D4D
Ден втори.
Без да искам съм нацелил белезите, а мислех че ще лежа и въртя
Както се казва, лесното беше до тук. сега трябва да се равият двете гайки на ГНП-то, които се намират на едно "прекрасно" място, та даже не се виждат и на усет се нацелват
Ще се мъдри нещо подобно:
Без да искам съм нацелил белезите, а мислех че ще лежа и въртя
► Виж съдържание
► Виж съдържание
► Виж съдържание
Ще се мъдри нещо подобно:
► Виж съдържание
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic
Кой е на линия
Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта