Смяна на ангренажен ремък на Avensis T25 D4D

Аватар
Митхат
Мнения: 3977
Регистриран на: 20 Апр 2015 21:00
Местоположение: Кричим
Автомобил: E38
Благодарил/а: 50 пъти
Получена  благодарност: 158 пъти

Смяна на ангренажен ремък на Avensis T25 D4D

Мнение от Митхат » 28 Яну 2019 08:08

Ами караш докато се скъса,връщаш се 10км назад и сменяш. :D Аз лично не съм карал чак толкова ,но щом видя че се е напукал го сменям. :thumbsup:
Било каквото било,отсега нататък ще бъде....както си е било .

Pesho100
Мнения: 5
Регистриран на: 31 Дек 2018 10:36
Местоположение: София
Автомобил: Тойота Авенсис t25 D-cat

Смяна на ангренажен ремък на Avensis T25 D4D

Мнение от Pesho100 » 30 Яну 2019 14:39

Благодаря за съвета,колега :cheers:
Ще се старая да не ми влиза в употреба :D

Dimich71
Мнения: 2
Регистриран на: 05 Май 2020 17:31
Местоположение: Хасково
Автомобил: RAV 4

Смяна на ангренажен ремък на Avensis T25 D4D

Мнение от Dimich71 » 29 Юни 2020 10:04

Само да попитам колеги след пълно обслужване и смяна на ремъци и ролки на Рав 4 2.0 Д4Д забива на 2500-3000 оборота светва чека и работи на 1000 оборота след рестартиране тръгва. Майстора ми говори че разтоварващия клапан на турбото е за смяна. Взех на заем от колега клапан, но филма се повтаря. Има ли белези за зацепване на ГНП защото дочух някои неща, но нищо конкретно. А майстора ми се кълне, че както и да е завъртяно няма значение. Благодаря предварително.

Аватар
TATI
Мнения: 3154
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 27 пъти
Получена  благодарност: 224 пъти
Обратна връзка:

Смяна на ангренажен ремък на Avensis T25 D4D

Мнение от TATI » 29 Юни 2020 13:30

Dimich71 написа: 29 Юни 2020 10:04 Има ли белези за зацепване на ГНП защото дочух някои неща, но нищо конкретно. А майстора ми се кълне, че както и да е завъртяно няма значение.
Естествено, че има белези за зацепване. И смени майстора!
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

Dimich71
Мнения: 2
Регистриран на: 05 Май 2020 17:31
Местоположение: Хасково
Автомобил: RAV 4

Смяна на ангренажен ремък на Avensis T25 D4D

Мнение от Dimich71 » 31 Яну 2021 14:14

Благодаря

Аватар
TATI
Мнения: 3154
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 27 пъти
Получена  благодарност: 224 пъти
Обратна връзка:

Смяна на ангренажен ремък на Avensis T25 D4D

Мнение от TATI » 20 Юни 2026 17:08

Да повдигна малко, ако на някой все още му е интересно.
10 години по-късно и 60к км, епизод 2, този път с изненади - ще сменям и водна помпа (явно оригиналните държат само 165к км), както и стартер, че доста мъчно върти вече, ама за него ще пусна отделна тема
А, да и биалетки, че оригиналните на 21 години и 165к км се предадоха - там ще е тегаво и ще играе флекс.
► Виж съдържание
Ще допълвам с още снимков материял, че и моите годинки ми идват в повече и нещата ги правя лека по лека
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

Аватар
TATI
Мнения: 3154
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 27 пъти
Получена  благодарност: 224 пъти
Обратна връзка:

Смяна на ангренажен ремък на Avensis T25 D4D

Мнение от TATI » 21 Юни 2026 16:06

Ден втори.
Без да искам съм нацелил белезите, а мислех че ще лежа и въртя
► Виж съдържание
► Виж съдържание
► Виж съдържание
Както се казва, лесното беше до тук. сега трябва да се равият двете гайки на ГНП-то, които се намират на едно "прекрасно" място, та даже не се виждат и на усет се нацелват
Ще се мъдри нещо подобно:
► Виж съдържание
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта