Corolla E15 - Вибрации на пластмаса в салона - още от нова

Аватар
Ael
Мнения: 772
Регистриран на: 10 Ное 2007 00:00
Местоположение: Пловдив
Получена  благодарност: 4 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Ael » 03 Яну 2008 22:15

spritable написа:...та да се върнем на скърцанията... при мен още на 2-3 хиляди километра се появи едно тракане в колоната при обтегача на колана. Все едно разхлабено болче се удря в пласмаса. С времето се усили и в последствие чух че същото тракане го има и в другата колона, на същото място. Чува се при паваж или много кофти път.

В интерес на истината само аз си го чувам... и се опитвам да си повярвам че съм голям перфекционист и не трябва да ми прави впечатление... нооо...
Аз съм на 750км и преди седмица чух тропане от колоната на обтегача, но беше само в пътническото място. От тогава не съм чувал нищо друго освен "обичайните" леки прискърцвания от време на време от таблото когато карам по паваж... Неприятно, но няма как при толкова пластмаса :puke:
Един въпрос. Когато ми дадоха колата в жабката намерих две кръгчета,изглеждат ми за уплътнение нещо. Някой знае ли къде се слагат?

Аватар
Proff
Мнения: 49
Регистриран на: 06 Окт 2007 09:15

Мнение от Proff » 04 Яну 2008 14:25

При страничните колонки нямам проблеми, но виж заключващите механизми на коланите за просто ужасни по отношение на приноса им към излишните шумове! Особено ако съм с по-голямо якенце. Тракат и то грозно! В първия момент си помислих, че става нещо с колата!

Така ще е!

Не се притеснявайте! В този клас и другите конкуренти не са по-добре!
Дори нашия батко - Авензиса също си поскърцва и потраква, и дори свисти при по-големи скорости за разлика от Королката! За 8 години
производство не са подобрили нищо по отношение на това! :thumbsup:
Toyota New Corolla
Toyota Avensis D4D facelift ex.
Изображение

Аватар
dap
Мнения: 357
Регистриран на: 14 Дек 2006 09:55

Мнение от dap » 04 Яну 2008 23:08

абе не знам за вас ама искам да кажа че когато си докарах колата в Пловдив не се чуваше нищо дори и по паваж.Година по късно...... абе има много неща който уплатнявам, но без кои знае какъв успех.Паветата в Пловдив са да си е.е м....та!!! колегите ще потвърдят biggrin.gif

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Мнение от jim_beam » 05 Яну 2008 00:56

@тия с тракането на обтегача на коланите:
проверете точката,където колана е прикрепен към седалката/пода и подложете нещо меко! wink.gif
при шумове от вятър при по-висока скорост си проверете гумените уплътнения,страничните огледала и пластмасите около предното стъкло,последните 2 са най-вероятната причина! wink.gif
LEXUS е малко краен,макар че в общи линии има право,но при японските коли с изключение на луксозните изпълнения шумоизолацията на купето е недостатъчно.при мерцедес,ауди,бмв е помислено за тия неща.
в крайна сметка обаче разумния човек предпочита колата му да е безаварийна,макар и с някои минуси при комфорта...тук вече ролите се разменят в наша полза,а се надявам и за в бъдеще да остане така wink.gif
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

spinus
Мнения: 67
Регистриран на: 29 Юли 2007 12:44

Мнение от spinus » 05 Яну 2008 09:52

Ael написа:
spritable написа:...та да се върнем на скърцанията... при мен още на 2-3 хиляди километра се появи едно тракане в колоната при обтегача на колана. Все едно разхлабено болче се удря в пласмаса. С времето се усили и в последствие чух че същото тракане го има и в другата колона, на същото място. Чува се при паваж или много кофти път.

В интерес на истината само аз си го чувам... и се опитвам да си повярвам че съм голям перфекционист и не трябва да ми прави впечатление... нооо...
Аз съм на 750км и преди седмица чух тропане от колоната на обтегача, но беше само в пътническото място. От тогава не съм чувал нищо друго освен "обичайните" леки прискърцвания от време на време от таблото когато карам по паваж... Неприятно, но няма как при толкова пластмаса :puke:
Един въпрос. Когато ми дадоха колата в жабката намерих две кръгчета,изглеждат ми за уплътнение нещо. Някой знае ли къде се слагат?
И аз имам такива пластмасови джаджи, бяха в колата в пликче. Някакви идеи?
Toyta Corolla 2.0 D4D

demoncho_
Мнения: 6
Регистриран на: 17 Фев 2008 21:24
Местоположение: Варна/София
Обратна връзка:

Мнение от demoncho_ » 17 Фев 2008 21:37

моята корола е на ~25 000км и, не че искам да ви разочровам, но арматурното табло прогресивно започва да си поскърцва/вибрира.. същото се отнася и за коланите, но те не дразнят колко арматурното табло.. просто се изкушавам да не вляза в ролята на "майстор" и да го "опаянтя" wink.gif

celeron_7000
Мнения: 173
Регистриран на: 17 Фев 2014 17:59
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път

Re: Новата Корола вибрации на пластмасата

Мнение от celeron_7000 » 19 Окт 2015 22:13

7 години по-късно - и при последната Корола положението е идентично. И аз не искам да се правя на перфекционист, но...кабелът за датчиците на алармата, минаващ над тавана, вибрира в областта на десния сенник. Мисля, че и при мен ту от единия, ту от другия обтегач на колана, идват вибрации (за страничните колони говоря). На 5500 км е колата, като в началото нямаше никакви шумове. Когато колата се напече на слънце, докато е паркирана, започва адско пукане зад аудио системата, което изчезва постепенно, като поизстинат пластмасите. Давайте акъл за уплътняване, колеги!
Toyota RAV4 (2023), 2,0 CVT, M20A-FKS, EXECUTIVE I Toyota Corolla E11 (1999), 1,3 4E-FE, TERRA, MT I Toyota C-HR (2023), 2,0 HYBRID M20A-FXS, CLUB

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Re: Новата Корола вибрации на пластмасата

Мнение от jim_beam » 19 Окт 2015 22:26

колега това го има и при лексъс ис,един австриец си беше разглобил таблото и с подпъхване на някакви уплътнители го беше оправил.отваряй и огледай какво може да се подложи,за да се избегне триене между 2 пластмаси,надали ще е кой знае какъв майсторлък.
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

Аватар
gimara
Мнения: 1472
Регистриран на: 27 Фев 2014 18:56
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Verso 1.8/CVT, 2016
Благодарил/а: 25 пъти
Получена  благодарност: 38 пъти

Re: Новата Корола вибрации на пластмасата

Мнение от gimara » 19 Окт 2015 22:28

Давайте акъл за уплътняване, колеги!
Най-лесният начин е да усилиш радиото. biggrin.gif

Matematiks
Мнения: 104
Регистриран на: 09 Окт 2015 13:01
Местоположение: София

Re: Новата Корола вибрации на пластмасата

Мнение от Matematiks » 19 Окт 2015 23:35

Тия хора от Тойота на стари лаври ли мислят да лежат... Сега вярно, че продават много, ама това е недопустимо ! Искам им по 30К на тея коли, не е да са на цената на Дачия bash.gif
Още повече, моята на 18 години мога да твърдя че не скърца.
Според мен е европейската сглобка проблема...

e 10
Мнения: 676
Регистриран на: 10 Мар 2015 10:44
Местоположение: Ловеч
Получена  благодарност: 3 пъти

Re: Corolla E15 - Вибрации на пластмаса в салона - още от но

Мнение от e 10 » 20 Окт 2015 11:11

Абе моята има леко проскърцване от таблото, но все пак е преживяла лицево-челюстна травма, пък е и 1994-ти набор. Та направо недоумявам що за коли за по 30 и + хил. лв. се произвеждат сега - на 700 км и да скърца?! То проблема май се явява не тенденцията за тотална рециклируемост на новите автомобили, а използуването на вече рециклирани материали за производството им. Няма как новата кола да е по-качествена от донора, след като при нея влаганите материали са вече минимум веднъж използувани!
Toyota Corolla E10 2.0D 1994 г.
Toyota Corolla E10 2.0D 1996 г.
Toyota Land Cruiser KZJ 70 3.0TD 1993 г.
ГАЗ 69М 1962 г. (вече бивш sad.gif )

Matematiks
Мнения: 104
Регистриран на: 09 Окт 2015 13:01
Местоположение: София

Re: Corolla E15 - Вибрации на пластмаса в салона - още от но

Мнение от Matematiks » 20 Окт 2015 12:11

Между другото, ако няма да нарушите гаранцията , разглобявате проблемните места. Там където лягат/опират с други лепите уплътнение за прозорци Е профил 2-3 мм и пак завивате обратно .

После ще е тишина :whistle:

Изображение

Офиса на Теса е в Дружба, ще го вземете по тъничко от там :)

Аватар
gimara
Мнения: 1472
Регистриран на: 27 Фев 2014 18:56
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Verso 1.8/CVT, 2016
Благодарил/а: 25 пъти
Получена  благодарност: 38 пъти

Re: Corolla E15 - Вибрации на пластмаса в салона - още от но

Мнение от gimara » 20 Окт 2015 12:41

Лошото е, че проблемните места трудно се установяват. Трака някъде си зад таблото например. Аз един път разглобявах, уплътнявах. Известно време не скърцаше, после пак започна.
Почнах да се примирявам с тези прескърцвания и хлопвания идващи от таблото. Явно в автомобилите до към 40-50 хил. лева това е нещо нормално. Не е само при Тойота, карал съм и други с потропващи табла.

Matematiks
Мнения: 104
Регистриран на: 09 Окт 2015 13:01
Местоположение: София

Re: Corolla E15 - Вибрации на пластмаса в салона - още от но

Мнение от Matematiks » 20 Окт 2015 12:46

Няма такова приемливо тракане, за мен е недопустимО !
Колата струва 30-40К, как така ще трака?

Директно зачерквам марката.
Взеха да стават големи тарикати май и от Тойода. :help:
Рейки, скърцания, уплътнения, да не говорим за Avensis-a, че по-бързо ще ми обясните къде НЯМА проблем, отколкото обратното.
Изобщо, като цяло... нещо се дънят.
Ама те и Ауди се дънят no.gif примерно.

Иначе на аудито ми на 20 години, нищо НИКЪДЕ не скърца. boxed.gif
Ама колата е направена build to last и е струвала 110К марки навремето. :whistle:

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта