Има ли DPF Avensis T25 2.0 D4D 126HP 1AD-FTV 2008 ?

Аватар
biro
Мнения: 2652
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 71 пъти

Има ли DPF Avensis T25 2.0 D4D 126HP 1AD-FTV 2008 ?

Мнение от biro » 19 Апр 2013 10:58

Колеги, моят Авенсис има ли DPF?
Последно промяна от Akima на 17 Авг 2015 21:40, променено общо 1 път.
Причина: Променено заглавие.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

kalkam
Мнения: 222
Регистриран на: 17 Дек 2011 17:33
Местоположение: Златица

Re: Avensis има ли DPF

Мнение от kalkam » 19 Апр 2013 11:13

Би трябвало. Най-добре отиди в ТМС с талона на колата и там поискай ти кажат историята на колата. Кога е влизала в сервиз и какво е сменяно по нея.
Corolla Verso 2,2 D4D 2008г.

Аватар
JapCar
Мнения: 961
Регистриран на: 02 Май 2010 01:53
Местоположение: Bristol,UK и Плевен, БГ
Автомобил: Yaris 2010г., двг 1.33/1NR-FЕ
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Re: Avensis има ли DPF

Мнение от JapCar » 20 Апр 2013 02:13

biro написа:Клеги, моя авенсис има ли DPF?
Тоя въпрос прилича на вица дето един се обажда по тлф на железарския магазин и пита:
-ало има те ли такива пирони (и показва с пръст колко дълги)
Магазинера отговаря с отрицателно клатене на глава.
Та, как бихме разбрали кой е твоя авенсис?
До колкото знам само моделите "D CAT" имат DPF.
Живей широко и художествено!
Yaris, 1,33, 2010

lubosh
Мнения: 82
Регистриран на: 03 Фев 2008 07:05
Местоположение: гр. София
Обратна връзка:

Re: Avensis има ли DPF

Мнение от lubosh » 20 Апр 2013 07:16

За съжаление или не има. Намира се след турбината горе при двигателя. В едно тяло е с катализатор. Отдолу трябва да имаш още един катализатор. Моя DPF го махнах преди няколко дни, защото беше запушен. Оказа се че катализатора е запушен всъщност.
Toyota Avensis '99 2.0TD, Avensis II '07 2.0 D-4D 126 к.с. 1AD-FTV, Avensis '13 T27 2.2 D-CAT 2AD-FHV

Изображение

Аватар
biro
Мнения: 2652
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 71 пъти

Re: Avensis има ли DPF

Мнение от biro » 20 Апр 2013 07:40

JapCar написа:
biro написа:Клеги, моя авенсис има ли DPF?
Тоя въпрос прилича на вица дето един се обажда по тлф на железарския магазин и пита:
-ало има те ли такива пирони (и показва с пръст колко дълги)
Магазинера отговаря с отрицателно клатене на глава.
Та, как бихме разбрали кой е твоя авенсис?
До колкото знам само моделите "D CAT" имат DPF.
Който разбира - знае и отговаря. Модела на авенсиса го пише в подписа и така от там може да се разбере кой е моя авенсис drunk.gif

lubosh, как го махна? Имаше нужда от емулиране, за да се излъже компа? Ти защо го махна, нещо светна на таблото или ти се промени работата на двигателя?
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

lubosh
Мнения: 82
Регистриран на: 03 Фев 2008 07:05
Местоположение: гр. София
Обратна връзка:

Re: Avensis има ли DPF

Мнение от lubosh » 21 Апр 2013 06:47

Светна ми чека. След около 10-20 км. каране, колата забиваше. Започваше да се движи бавно и лежерно, колкото да се прибереш.На диагнстика си даде греша за ДПФ. Той има датчици за диференциално налягане и когато е запушен - дава високо диференциално налягане, съответно компютъра отчиат грешка и се пробва да го изчисти с гориво. Но при мен не се получаваше. След отварянето се оказа, че е запушен катализатора, с който са в едно тяло. След много четене се оказа, че единствения и златен вариант е емулация и махане на филтъра и катализатора. Попаднах и някои мнения за чипване на компа, но май не са надеждни. "Операцията" ми излезе 1100 лв. Може и малко по-евтино да се намери. Аз махнах и долния катализатор. Двата катализатора и филтъра ми ги изкупиха за 290 лв. Сега колата е ОК, Върви перфектно и дори мисля, че свали малко разхода - може да е субеттивно:). Между дрогото, не всички 1AD-FTV имат DPF, така че птрво се убеди, че твоята има такъв.

http://toyota-corolla.ru/rm04f1ru/ncf/pdf/m_eg_0173.pdf
Toyota Avensis '99 2.0TD, Avensis II '07 2.0 D-4D 126 к.с. 1AD-FTV, Avensis '13 T27 2.2 D-CAT 2AD-FHV

Изображение

Аватар
JapCar
Мнения: 961
Регистриран на: 02 Май 2010 01:53
Местоположение: Bristol,UK и Плевен, БГ
Автомобил: Yaris 2010г., двг 1.33/1NR-FЕ
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Re: Avensis има ли DPF

Мнение от JapCar » 21 Апр 2013 14:58

lubosh написа: Между дрогото, не всички 1AD-FTV имат DPF, така че птрво се убеди, че твоята има такъв.
Моя няма DPF.
Живей широко и художествено!
Yaris, 1,33, 2010

Аватар
biro
Мнения: 2652
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 71 пъти

Re: Avensis има ли DPF

Мнение от biro » 24 Апр 2013 13:54

Как разбра?
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

todor87
Мнения: 188
Регистриран на: 04 Яну 2010 21:39
Местоположение: Пловдив

Re: Avensis има ли DPF

Мнение от todor87 » 24 Апр 2013 16:16

Моя мотор е същия и нямям DPF.
Auris 2.0 d-4d SOL 1AD-FTV 2009 - бивша
Skoda Superb Combi 2.0 TSI DSG 2016 - настояща
Nissan Pulsar 1.6 DIG-T 2016 - настояща

Аватар
JapCar
Мнения: 961
Регистриран на: 02 Май 2010 01:53
Местоположение: Bristol,UK и Плевен, БГ
Автомобил: Yaris 2010г., двг 1.33/1NR-FЕ
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Re: Avensis има ли DPF

Мнение от JapCar » 24 Апр 2013 17:22

biro написа:Как разбра?
Не ми е светвала до сега лампа, а и когато я купих, ходих в Тойота и питах...
Живей широко и художествено!
Yaris, 1,33, 2010

rastureniq
Мнения: 13
Регистриран на: 09 Ное 2009 19:39

Re: Avensis има ли DPF

Мнение от rastureniq » 03 Май 2013 22:47

lubosh написа:Светна ми чека. След около 10-20 км. каране, колата забиваше. Започваше да се движи бавно и лежерно, колкото да се прибереш.На диагнстика си даде греша за ДПФ. Той има датчици за диференциално налягане и когато е запушен - дава високо диференциално налягане, съответно компютъра отчиат грешка и се пробва да го изчисти с гориво. Но при мен не се получаваше. След отварянето се оказа, че е запушен катализатора, с който са в едно тяло. След много четене се оказа, че единствения и златен вариант е емулация и махане на филтъра и катализатора. Попаднах и някои мнения за чипване на компа, но май не са надеждни. "Операцията" ми излезе 1100 лв. Може и малко по-евтино да се намери. Аз махнах и долния катализатор. Двата катализатора и филтъра ми ги изкупиха за 290 лв. Сега колата е ОК, Върви перфектно и дори мисля, че свали малко разхода - може да е субеттивно:). Между дрогото, не всички 1AD-FTV имат DPF, така че птрво се убеди, че твоята има такъв.

http://toyota-corolla.ru/rm04f1ru/ncf/pdf/m_eg_0173.pdf
Колега, имаш ли информация до кога са правени без DPF и от коя година са започнали да слагат DPF? Как можем да ги различаваме, ако е само с тази кутийка която е с катализатора е много кофти, но ако може да се разбира по рама или по дата на пройзводство ще е супер?
Toyota Avensis 2 sedan 2.0 D4D 116k.s / Toyota Avensis 2 sedan 2.0 D4D 126 k.s

lubosh
Мнения: 82
Регистриран на: 03 Фев 2008 07:05
Местоположение: гр. София
Обратна връзка:

Re: Avensis има ли DPF

Мнение от lubosh » 04 Май 2013 07:04

rastureniq написа:
lubosh написа:Светна ми чека. След около 10-20 км. каране, колата забиваше. Започваше да се движи бавно и лежерно, колкото да се прибереш.На диагнстика си даде греша за ДПФ. Той има датчици за диференциално налягане и когато е запушен - дава високо диференциално налягане, съответно компютъра отчиат грешка и се пробва да го изчисти с гориво. Но при мен не се получаваше. След отварянето се оказа, че е запушен катализатора, с който са в едно тяло. След много четене се оказа, че единствения и златен вариант е емулация и махане на филтъра и катализатора. Попаднах и някои мнения за чипване на компа, но май не са надеждни. "Операцията" ми излезе 1100 лв. Може и малко по-евтино да се намери. Аз махнах и долния катализатор. Двата катализатора и филтъра ми ги изкупиха за 290 лв. Сега колата е ОК, Върви перфектно и дори мисля, че свали малко разхода - може да е субеттивно:). Между дрогото, не всички 1AD-FTV имат DPF, така че птрво се убеди, че твоята има такъв.

http://toyota-corolla.ru/rm04f1ru/ncf/pdf/m_eg_0173.pdf
Колега, имаш ли информация до кога са правени без DPF и от коя година са започнали да слагат DPF? Как можем да ги различаваме, ако е само с тази кутийка която е с катализатора е много кофти, но ако може да се разбира по рама или по дата на пройзводство ще е супер?
Мисля, че има по-нови от моята, които са бес ДПФ и пбратно, така че не мога да отговоря. Той се вижда на генерацията веднага след турбото. Ако не е тръба а кюмбе, значи е ДПФ. Освен това има един датчик за дифернциалното налягане на ДПФ, които е закачен на коша откъм предното стъкло, о нямам снимка да го покажа.
Toyota Avensis '99 2.0TD, Avensis II '07 2.0 D-4D 126 к.с. 1AD-FTV, Avensis '13 T27 2.2 D-CAT 2AD-FHV

Изображение

karadjata
Мнения: 3
Регистриран на: 17 Авг 2015 21:19
Местоположение: Варна

Re: Avensis има ли DPF

Мнение от karadjata » 17 Авг 2015 21:33

lubosh написа:Светна ми чека. След около 10-20 км. каране, колата забиваше. Започваше да се движи бавно и лежерно, колкото да се прибереш.На диагнстика си даде греша за ДПФ. Той има датчици за диференциално налягане и когато е запушен - дава високо диференциално налягане, съответно компютъра отчиат грешка и се пробва да го изчисти с гориво. Но при мен не се получаваше. След отварянето се оказа, че е запушен катализатора, с който са в едно тяло. След много четене се оказа, че единствения и златен вариант е емулация и махане на филтъра и катализатора. Попаднах и някои мнения за чипване на компа, но май не са надеждни. "Операцията" ми излезе 1100 лв. Може и малко по-евтино да се намери. Аз махнах и долния катализатор. Двата катализатора и филтъра ми ги изкупиха за 290 лв. Сега колата е ОК, Върви перфектно и дори мисля, че свали малко разхода - може да е субеттивно:). Между дрогото, не всички 1AD-FTV имат DPF, така че птрво се убеди, че твоята има такъв.

http://toyota-corolla.ru/rm04f1ru/ncf/pdf/m_eg_0173.pdf
Здравей до колкото разбирам имам същия проблем като този който си описал и си го решил с премахване на DPF-a и поставяне на емулатор. Би ли споделил повече информация. Къде се извърши процедурата? От колко време караш така и имал ли си някакви проблеми и забележки? Всичко ок ли е с колата? Оказа ли се добро дългосрочно решение? Сподели, че съм в дилема какво да правя. Дали само да почистя филтъра или направо да го премахвам и да слагам емулатор ( в сервиз разбира се ) и какъв емулатор от къде? Разбрах, че има руски английски китайски и т.н. Имам нужда от помощ така да се каже.

lubosh
Мнения: 82
Регистриран на: 03 Фев 2008 07:05
Местоположение: гр. София
Обратна връзка:

Re: Има ли DPF Avensis T25 2.0 D4D 126HP 1AD-FTV 2008 ?

Мнение от lubosh » 22 Авг 2015 14:37

Интервенцията я направиха в един сервиз на ул. Антим 1-ви. Като се кара по Антим от Сливница към Симеон, малко преди Симеон вляво има като безистен. Пешо се казваше момчето. Сервиз на Мазда и Денсо. Скоро чух, че са се преместили, но не знам дали е така и къде са се преместили. Загубих и телефона му. От форума на мазда го бях намерил. Две години вече карам и нямам никакви проблеми. Около 30000 кв. Колата си работи нормално. Емулатора е английски. не съм пробвал да чистя филтъра, но след като го извадихме, се установи, че няма да стане с промивка. Беше много затлачен. Ако ме питаш мен, пробвай с почистване, но ако колата е на доволно - неизвестни, малък е шанса. Имам доста познати, които са с нови коли - новозакупени, на по 200000 км. които и промивки не помагат вече.
Toyota Avensis '99 2.0TD, Avensis II '07 2.0 D-4D 126 к.с. 1AD-FTV, Avensis '13 T27 2.2 D-CAT 2AD-FHV

Изображение

karadjata
Мнения: 3
Регистриран на: 17 Авг 2015 21:19
Местоположение: Варна

Re: Има ли DPF Avensis T25 2.0 D4D 126HP 1AD-FTV 2008 ?

Мнение от karadjata » 13 Сеп 2015 23:08

lubosh написа:Интервенцията я направиха в един сервиз на ул. Антим 1-ви. Като се кара по Антим от Сливница към Симеон, малко преди Симеон вляво има като безистен. Пешо се казваше момчето. Сервиз на Мазда и Денсо. Скоро чух, че са се преместили, но не знам дали е така и къде са се преместили. Загубих и телефона му. От форума на мазда го бях намерил. Две години вече карам и нямам никакви проблеми. Около 30000 кв. Колата си работи нормално. Емулатора е английски. не съм пробвал да чистя филтъра, но след като го извадихме, се установи, че няма да стане с промивка. Беше много затлачен. Ако ме питаш мен, пробвай с почистване, но ако колата е на доволно - неизвестни, малък е шанса. Имам доста познати, които са с нови коли - новозакупени, на по 200000 км. които и промивки не помагат вече.
Мерси за отговора и информацията която сподели. Аз лично избрах решение с почистване на DPF-а което се прави с някаква специална за тази цел машина като майстора ми гарантира, че филтъра става чист като нов. Ремонта отне три дена, но технологично самата процедура е доста дълга и е на два етапа единия от които 10-12 часа и след това друга процедура от около 4-5 часа. Отделно демонтажа и монтажа обратно на филтъра също е сериозна работа. И така вече си карам колата повече от 1000 км и всичко е ОК. Дано да си я карам безаварийно от тук нататък. От Варна съм и съответно ремонта беше извършен във Варна. Струваше ми 300 лв. Ако някой се интересува да пише.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта