Toyota Auris 2010

qbop
Мнения: 6
Регистриран на: 20 Апр 2010 13:35

Toyota Auris 2010

Мнение от qbop » 20 Апр 2010 14:03

Здравейте,

капарирах тази марка автомобил преди няколко дни - diesel 1.4 terra
Кажете няколко думи за нея.

Аватар
Georgepetrov137
Мнения: 242
Регистриран на: 20 Мар 2010 12:45
Местоположение: Бургас

Мнение от Georgepetrov137 » 20 Апр 2010 17:01

От една седмица имам същата но бензин 1.33. За двигателя нищо не мога да ти кажа. Много съм доволен от управлението и поведението и на пътя, стабилна е на завоите с висока скорост, без да се накланя. Малко ме разочарова качеството на пластмасите в купето но предполагам се свиква. Останах неприятно изненадан от липсата на стелки и от високоговорители само на предните врати (за последните ако имаш информация колко струват в Тойота пиши, щото нямам време да отида до сервиза). Но като цяло колата си заслужава няма да съжаляваш, да си я караш безпроблемно :whistle:

Аватар
Dizzle
Мнения: 819
Регистриран на: 22 Дек 2009 15:58
Местоположение: София/Русе

Мнение от Dizzle » 20 Апр 2010 17:13

Честито и на двамата да си ги карате със здраве! Аз съм с 1.4 d4d ,но от 2007г. - 5ск. и без Optimal Drive (квото и да означава това). Колата е перфектна, не е за състезания естествено,но има достатъчна мощност когато ти потрябва. Гори малко ,(ако си с лек крак с тенденция много малко biggrin.gif ) здрава е и стабилна. Какво повече може да искаш :thumbsup: ако имаш други въпроси питай

qbop
Мнения: 6
Регистриран на: 20 Апр 2010 13:35

Мнение от qbop » 21 Апр 2010 22:59

Благодаря Ви.

Стелките се водят "екстра". Поръчах си гумени за 120лв. Повечето нови автомобили май са така.
Относно колонките нямам идея как стоят нещата, не съм поръчвал допълнителни и не съм гледал на каква цена са. Като ходя следващия път в сервиза ще питам за тях.

Имах съмнения относно качеството на материалите до момента в който не се качих в Skoda fabia :).

Аватар
Georgepetrov137
Мнения: 242
Регистриран на: 20 Мар 2010 12:45
Местоположение: Бургас

Мнение от Georgepetrov137 » 22 Апр 2010 12:02

Ха ха не съм се качвал в шкода фОбия:)
Стелки си взех много хубави от Метро гумени за 25 лв , не ми се даваха 120 за "оригинални"

gena_bs
Мнения: 864
Регистриран на: 20 Яну 2010 19:43
Местоположение: Бургас
Автомобил: служебен
Благодарил/а: 97 пъти
Получена  благодарност: 23 пъти

Мнение от gena_bs » 22 Апр 2010 16:12

Тези от МЕТРО и другите вериги не пасват както трябва и се хлъзгат по пода на колата. Много е опасно, когато попаднат под педалите.
Трети комплект сменям на друга кола и все не мога да уцеля свестни. Имаше по едно време едни гръцки с "custom" размери за отделни групи автомобили. Те струваха към 45лв. мокетени, 5 части.

Има и един колега в Опел форума (вероятно и по другите се намират), който предлага гръцки стелки и по размер на клиента. Цената варираше, но говорим за 45-55лв. някъде за 5 части.
Ако някой се интересува, ще му пратя л.с. с координатите на търговеца, че да не се таксува като реклама!

Аватар
Georgepetrov137
Мнения: 242
Регистриран на: 20 Мар 2010 12:45
Местоположение: Бургас

Мнение от Georgepetrov137 » 22 Апр 2010 16:20

Аз взех едни които имаха извивка странично, която може да се изреже и паснаха идеално, не се плъзгат въобще. Предполагам че е до късмет wink.gif

Аватар
SFINKS
Мнения: 1342
Регистриран на: 28 Сеп 2007 10:48
Местоположение: София

Мнение от SFINKS » 22 Апр 2010 18:44

OMV - 22 лв , текстилни с гума с шипчета отдолу да не се пързаля

120 лева за стелки stretcher.gif
ALIENO ARCANUM RP5 / 2018
S 500 , LORINSER / 1996
CLK 55 AMG , CABRIO / 1999
Q7 , 3.0 DIESEL / 2007
COROLLA 1.4 DIESEL / 2007

baba_metca
Мнения: 587
Регистриран на: 28 Апр 2009 07:55
Местоположение: София и Пазарджик

Мнение от baba_metca » 23 Апр 2010 11:03

Ако го кефят пък що да не даде чевек 120лв. Най-много се къса шофьорската на десния крак, останалите ще живеят сигурно поне 8-10години ако няма някое лапе, което да ги ползва за дъска за писане или рязане. 120лв за 10години какво са, ако наистина ти харесват. Така де един живот се живее и ако нещо ти прави кеф, ще искара повече от колата, ако се ползва нормално, и все пак можеш да си го позволиш - ДАВАЙ.

qbop
Мнения: 6
Регистриран на: 20 Апр 2010 13:35

Мнение от qbop » 23 Апр 2010 11:10

Както каза baba_metca - кефи ме, че на стелката е логото на toyota, макар че сигурно в Илиянци предлагат и такива.
Всичко е въпрос на възприятие. Мога да спестя 800лв и от цвят.. ама бялото не ме кефи ;)

studioivo
Мнения: 19
Регистриран на: 28 Мар 2009 01:31
Местоположение: София

Мнение от studioivo » 23 Апр 2010 12:47

Крам Корола Д4Д 2009. Преди два дни направих годинка и 30000 км.
Икономична е 4,6 от по-скъпата OMV нафта на междуградско.
Максимално съм вдигал 205 км/ч. стабилна е и при тази скорост.
набира с лекота над 2000 оборота. Скоростите са разчетени добре. Позволява и плавно ускорение. Двигатела е еластичен.
Много е тиха дори и при високите обороти. Просторна е. Аз съм доста едър, но се чувствам удобно. Музиката е на ниво.
Като недостатъци мога да спомена плата на седалките, но за съжаление не мога да ги покрия с калъфи тъй като страничните еърбеци са интегрирани в предните седалки. Вози твърдо, но стабилно. Разстоянието за краката на задните пътници е малко, когато отпред седят едри или високи хора. Липсва вход за външен аудионосител, както и липсва USB вход. Централната конзола е изработена от някаква пореста пластмаса и не позволява залепването на металния диск за стойката на GPS-a. И затова се налага да го лепя с вендузата за челното стъкло. Разбира се това става за сметка на намалената ми видимост. Изпитвам неудобство с намирането на евтини джанти. Специфичен и не често използван размер по нашите ширини. Крушките са двойно и тройно по скъпи от EU колите. За други консумативи и части нямам наблюдение засега.
Поздрави за новата придобивка и желая дълго и безаварийно шофиране. :thumbsup:
Иво - 0888008875
studioivo@mail.bg

Аватар
Dizzle
Мнения: 819
Регистриран на: 22 Дек 2009 15:58
Местоположение: София/Русе

Мнение от Dizzle » 23 Апр 2010 13:01

studioivo написа:Крам Корола Д4Д 2009. Преди два дни направих годинка и 30000 км.
Икономична е 4,6 от по-скъпата OMV нафта на междуградско.
Максимално съм вдигал 205 км/ч. стабилна е и при тази скорост.
набира с лекота над 2000 оборота. Скоростите са разчетени добре. Позволява и плавно ускорение. Двигатела е еластичен.
Много е тиха дори и при високите обороти. Просторна е. Аз съм доста едър, но се чувствам удобно. Музиката е на ниво.
Като недостатъци мога да спомена плата на седалките, но за съжаление не мога да ги покрия с калъфи тъй като страничните еърбеци са интегрирани в предните седалки. Вози твърдо, но стабилно. Разстоянието за краката на задните пътници е малко, когато отпред седят едри или високи хора. Липсва вход за външен аудионосител, както и липсва USB вход. Централната конзола е изработена от някаква пореста пластмаса и не позволява залепването на металния диск за стойката на GPS-a. И затова се налага да го лепя с вендузата за челното стъкло. Разбира се това става за сметка на намалената ми видимост. Изпитвам неудобство с намирането на евтини джанти. Специфичен и не често използван размер по нашите ширини. Крушките са двойно и тройно по скъпи от EU колите. За други консумативи и части нямам наблюдение засега.
Поздрави за новата придобивка и желая дълго и безаварийно шофиране. :thumbsup:

Колега сигурен ли си за Aribag-овете в седалките т.е. ,че има такива? Аз съм с Аурис 2007 ниво ЛУНА и доколкото знам и виждам въздушните завеси са в предните и задните колони + волана + коленете на водача + пасажерското място. Сложил съм си калъфи на предните седалки,но никъде по тях не видях означението за Airbags.
Последно промяна от Dizzle на 23 Апр 2010 13:06, променено общо 1 път.

Аватар
Dizzle
Мнения: 819
Регистриран на: 22 Дек 2009 15:58
Местоположение: София/Русе

Мнение от Dizzle » 23 Апр 2010 13:05

Сега видях в сайта на Тойота - имаш такива. Моля някой ако знае за моделите от 2007 /Аурис / Корола дали също имат да сподели. По спомени като я купувах ми казаха ,че за ниво Луна имам 9 Airbag-a ,но може и да се бъркам.И все пак не видях да има някакво означение на седалките.

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Мнение от LEXUS » 23 Апр 2010 13:08

Човекът е дал 30000 лева за кола, за какво му е да се товари със 120 лева за стелки. biggrin.gif
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

studioivo
Мнения: 19
Регистриран на: 28 Мар 2009 01:31
Местоположение: София

Мнение от studioivo » 23 Апр 2010 13:23

Dizzle написа:Сега видях в сайта на Тойота - имаш такива. Моля някой ако знае за моделите от 2007 /Аурис / Корола дали също имат да сподели. По спомени като я купувах ми казаха ,че за ниво Луна имам 9 Airbag-a ,но може и да се бъркам.И все пак не видях да има някакво означение на седалките.
За моята съм сигурен, че има интегрирани еърбеци в седалките. Още преди да я платя ми обясниха любезно да не използвам калъфи. Принципно има леко разминаване в оборудването и дизайна между аурис и корола, но имам приятел със аурис сол от 2007 и неговата е със 11 еърбега. Той също има етикети "AIRBAG" на предните седалки.
Етикета е по шева от външната страна на облегалката. Съответно на шофьорската е в ляво, а на пасажерската в дясно. Разположен е ниско. Ако имаш еърбеци махай калъфите, че не дай боже да потрябват може да пострадаш сериозно.
Иво - 0888008875
studioivo@mail.bg

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 63 госта