Смяна на термостат.

Jekicha
Мнения: 25
Регистриран на: 20 Яну 2005 14:35
Местоположение: София
Обратна връзка:

Смяна на термостат.

Мнение от Jekicha » 20 Ное 2005 23:16

Сложна ли е смяната на термостата на Корола АЕ92 4А-F и трябва ли да се знаят някви тънкости.
Мисля че термостата ми е отворен постояно тъй като днес покарах доста а стрелката за температурата се помрадна доста малко. Друга причина е че като запала и отвора капачката на радиатора виждам че водата се движи wacko.gif.
Та кажете сега струва ли си да го сменям сам или да дам на някой майстор да го направи.
Corolla 1.6 16V 4A-F AE92

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 21 Ное 2005 08:52

ne mislia che e slojno da se smeni. parvo triabva da iztochish antirfiza. sled tova da otviesh 2 ili 3 gaiki(ne si spomniam) 10mm, da izvadish termostata, da slojish novia s nova gumena garniturka, kato vnimavash pri postavianeto na novia, ima dupka v obracha na termostata s edna djaja det se klati v neia, tazi dupka triabva da sochi 12 chasa(nai ot gore). ako ne se laja, termostata na tvoia dvigatel e ot diasnata strana na dvigatelia(ako stoish srestu prednicata na kolata), moje da triabva da mahnesh kutiata na vazdushnia filtar za da si napravish miasto da rabotish(i tova ne si spomniam). ako sam se obarkal za mestonahojdenieto na termostata, vse niakoi ste me popravi.
->

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 22 Ное 2005 00:15

Altezzov e prav! sedi nad skorostnata kutiya, ima 2 boltcheta s glavi 10-ki!
mahash, slagash noviyat s dupkata na 12chasa, slagash malko silikon, zatvaryah i zavibash dvete boltcheta. nalivash noviyat antifriz, palish i ostavash kapachkata na radiatora otvorena, dokato ne se orvori termostata, dolivash antifirz kogato se otvori, zatvaryash kapachkata, dolivash v plastmasovata badunka do nivo MAX, i si karash spokoino... cool.gif :whistle:

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 22 Ное 2005 04:47

punkara написа:Altezzov e prav! sedi nad skorostnata kutiya, ima 2 boltcheta s glavi 10-ki!
mahash, slagash noviyat s dupkata na 12chasa, slagash malko silikon, zatvaryah i zavibash dvete boltcheta. nalivash noviyat antifriz, palish i ostavash kapachkata na radiatora otvorena, dokato ne se orvori termostata, dolivash antifirz kogato se otvori, zatvaryash kapachkata, dolivash v plastmasovata badunka do nivo MAX, i si karash spokoino... cool.gif :whistle:
Kak stavat tiq nomera s otvarqneto kapa4kata na radiatora?!? ohmy.gif
Ne e e li opsana tazi procedura?
Po princip na kapa4kata pi6e da ne se otvarq kato e gore6t antifriza, no za student ne znam dali po-razli4no.
Ina4e na men mi stana mnogo 4udno kak ALtezazta mi kaza da si otvorq radiatora i da vidq dali antifriza se dviji ili ne.
Po princip tova otvarqne i 4akane da se otvori termostata se pravi kato obezvuzdu6avane li, za6toto v moqta knijka na kolata e obqsneno da se obezvuzdu6i ot nqkakvo bolt4e deto se namira blizo do glavata?!? wacko.gif
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 22 Ное 2005 10:23

kogato e studen antifriza niama nikakav problem da otvorish kapachkata na radiatora, a posle ia ostaviash svalena i ostaviash da si zagriava bez neia. to ot toplinata antifriza pochva da se razshiriava, t.e. ste pochne po malko da preliva, no tova ne e problem. na men za da ne mi preliva polzvam ei takava funia
Изображение
no i bez neia moje. poprinci sled kat zagree i se otvori termostata, kapachkata se slaga obratno i kakto kazva Punkara se dopalva prelivnika, no az obiknoveno slagam malko nad MAX, tai kato antifriza kat iztiva se i sviva i darpa malko ot prelivnika, ta na teoria sled tova triabva da e niakade okolo MAX, no vse pak e nai dobre sled kato e bila dobre zagriala da se ostavi da iztine i da se vidi togava do kade e nivoto.
inache dori i da e zagrial antifriza, pak moje da se otvori kapachkata na radiatora, prosto triabva mnogo da se vnimava tai kato v radiatora antifriza e pod naliagane(kat v hermeticheska tenjera, kat e pod naliagane mu se povishava temperatura na kipene) i v momenta v koito se otvori kapachkata naliaganeto se izravniava s atmosfernoto i saotveno antifriza pochva da kipi(no samo momentno) i ako popadne niakade po choveshkoto tialo pochva da pari , no ako si vnimatelen ste si OK wink.gif
->

Jekicha
Мнения: 25
Регистриран на: 20 Яну 2005 14:35
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Jekicha » 23 Ное 2005 13:48

Мерси за отговорите. Термостата вече е сменен и всичко е ок biggrin.gif
Corolla 1.6 16V 4A-F AE92

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 24 Ное 2005 01:02

Jekicha написа:Мерси за отговорите. Термостата вече е сменен и всичко е ок biggrin.gif
Bah k'vo stava tazi zima s tezi termostati?!? wacko.gif
Nqma Hondi, nqma Toyoti vsi4ko pod noja?!? laugh.gif
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Amazon [Bot] и 11 госта