Питане за вода в купето

Публикувай отговор
Аватар
NaLordaZenata
DRIFT мацка
Мнения: 295
Регистриран на: 08 Мар 2005 13:35

Питане за вода в купето

Мнение от NaLordaZenata » 13 Окт 2005 11:05

Нямам си тойотка още, но за сметка на това пък знам, че тук винаги мога да разчитам на помощ и качествени съвети, затова реших точно вас да попитам.

Преди два дни осъмнах с изпусната гума, изкривен калник и безуспешен опит да ми прекършат антената. Колата остана на същото място до вчера вечерта когато смених гумата. Дотук всичко добре, ама наистина се шокирах когато отворих задната врата и от едната старна долу на пода беше пълно с вода - локва около 3 пръста. Естествено първо проверих за забравен прозорец (щото ми се е случвало на няколко пъти). Огледах навсякъде - седалките, вратите - абсолютно сухи, в багажника само кората под която се намира резервната гума беше леко влажна - до толкова, сякаш се е просмукала от много влажен въздух.
Никъде, никакви следи да е текло. Обаче локвата си седи там. Почти напълно изключвам възможността да е влязла вода отдолу, защото, макар и на пукната гума, колата си беше на високо и на място където не може се събере, а се оттича. А другото - ако е влязла някак отдолу, то следва оттам да си изтече после...

Сега ще се наложи да изкарам всичко за да я подсуша както трябва, но не това е което ме притеснява, ами да открия откъде идва проблема. За да не се повтори в бъдеще.
На мен всичко това ми изглежда абсолютно нелогично, но явно си има причина.
И наистина ще се радвам да чуя вашите мнения и съвети. smile.gif
Motion Creates Emotion!

Аватар
Xeku
Мнения: 1396
Регистриран на: 27 Сеп 2004 15:33
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Xeku » 13 Окт 2005 17:25

ohmy.gif Неприятна ситуация с неизвестен произход! unsure.gif Аз имам две предположения-водата е влязла или от уплътнението на задната врата, или през някой от стоповете, ако не прилепнали добре към купето, или имат пукнатина на корпуса. При всички положения посоката е отгоре-надолу. Успех в обезводняването на количката! :thumbsup:

El Camino

Мнение от El Camino » 13 Окт 2005 17:38

Xeku написа:ohmy.gif Неприятна ситуация с неизвестен произход! unsure.gif Аз имам две предположения-водата е влязла или от уплътнението на задната врата, или през някой от стоповете, ако не прилепнали добре към купето, или имат пукнатина на корпуса. При всички положения посоката е отгоре-надолу. Успех в обезводняването на количката! :thumbsup:
Уплътненията на фаровете са наистина идея - също и тези по вратата. Набутаи вестници отвътре по ръбовете и я полей. Виж къде се мокри.

Аз имам подобен проблем с Королата, а и в Карината моята и на моя приятел си тече вътре в купето в краката на шофьора и до него постоянно. При мен капе, при него вчера локва е станало.

Успех в търсенето! :thumbsup:

Аватар
NaLordaZenata
DRIFT мацка
Мнения: 295
Регистриран на: 08 Мар 2005 13:35

Мнение от NaLordaZenata » 13 Окт 2005 18:52

Xeku написа:ohmy.gif Неприятна ситуация с неизвестен произход! unsure.gif Аз имам две предположения-водата е влязла или от уплътнението на задната врата, или през някой от стоповете, ако не прилепнали добре към купето, или имат пукнатина на корпуса. При всички положения посоката е отгоре-надолу. Успех в обезводняването на количката! :thumbsup:
Благодаря за помощта Хеки:) Логично звучат и двете. И си абсолютно прав че е отгоре - надолу.За обезводняването имам ясна идея как да го направя, хем че ще мога да разгледам по-ясно откъде може да е станало. Дано само не стане някоя по-голяма бела от това че го бавя все още, но в момента нямам никакви условия, нито необходимото оборудване, за да направя нещо повече от попиване с гъба.
El Camino написа: Уплътненията на фаровете са наистина идея - също и тези по вратата. Набутаи вестници отвътре по ръбовете и я полей. Виж къде се мокри.
Аз имам подобен проблем с Королата, а и в Карината моята и на моя приятел си тече вътре в купето в краката на шофьора и до него постоянно. При мен капе, при него вчера локва е станало.
Това което ме шашка е че е била на големи дъждове и бури, и досега отникъде не е прониквала вода. Ама знам ли... може пък наистина на някое уплътнение да му е дошло времето. Това с вестниците е хитро. Ще го пробвам :thumbsup: ! Но.... определено преди да я подсуша ще е tongue.gif
Motion Creates Emotion!

Аватар
V35GTR
Мнения: 2943
Регистриран на: 09 Мар 2005 00:43
Местоположение: Chicago
Обратна връзка:

Мнение от V35GTR » 13 Окт 2005 19:17

s markuch heh wink.gif J/k
Shift_Изображение
Supra vs Skyline
Japanese_fever написа: Обещавам да не се отклонявам от темата и да...

Аватар
NaLordaZenata
DRIFT мацка
Мнения: 295
Регистриран на: 08 Мар 2005 13:35

Мнение от NaLordaZenata » 13 Окт 2005 19:54

V35GTR написа:s markuch heh wink.gif J/k
Смешничко нали. biggrin.gif
Ма верно с маркуча мога да точа - майтап няма!
Motion Creates Emotion!

Аватар
Xeku
Мнения: 1396
Регистриран на: 27 Сеп 2004 15:33
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Xeku » 13 Окт 2005 20:35

Водата може да се попие с голяма гъба, която да изстискваш извън колата, става доста лесно и бързо, но по-изтънчения и цивилизован начин е с перяща прахусмукачка на някоя автомивка, ще стане за секунда! Но по-важното е да намериш източника на тези проблеми!

Аватар
V35GTR
Мнения: 2943
Регистриран на: 09 Мар 2005 00:43
Местоположение: Chicago
Обратна връзка:

Мнение от V35GTR » 13 Окт 2005 21:01

^^ spored mene prichinata e niakoi :evil3: s markuch tongue.gif wink.gif
Shift_Изображение
Supra vs Skyline
Japanese_fever написа: Обещавам да не се отклонявам от темата и да...

Аватар
NaLordaZenata
DRIFT мацка
Мнения: 295
Регистриран на: 08 Мар 2005 13:35

Мнение от NaLordaZenata » 13 Окт 2005 21:56

Xeku написа:Водата може да се попие с голяма гъба, която да изстискваш извън колата, става доста лесно и бързо, но по-изтънчения и цивилизован начин е с перяща прахусмукачка на някоя автомивка, ще стане за секунда! Но по-важното е да намериш източника на тези проблеми!
E сега! Ти пък жена ли ще учиш как да чисти tongue.gif
Шегата настрана, точно с перяща прахосмукачка ще го направя, но собственоръчно, че много им нямам вяра на автомивките wink.gif
Motion Creates Emotion!

Аватар
NaLordaZenata
DRIFT мацка
Мнения: 295
Регистриран на: 08 Мар 2005 13:35

Мнение от NaLordaZenata » 13 Окт 2005 22:13

V35GTR написа:^^ spored mene prichinata e niakoi :evil3: s markuch tongue.gif wink.gif
Дали...? unsure.gif
tongue.gif
Motion Creates Emotion!

Аватар
V35GTR
Мнения: 2943
Регистриран на: 09 Мар 2005 00:43
Местоположение: Chicago
Обратна връзка:

Мнение от V35GTR » 13 Окт 2005 22:25

blue написа:
V35GTR написа:^^ spored mene prichinata e niakoi :evil3: s markuch tongue.gif wink.gif
Дали...? unsure.gif
tongue.gif
hehe ... stiga zadva vuprosi... zimai GOLIAMA GUBA i pochvai da popivash tongue.gif wink.gif
Shift_Изображение
Supra vs Skyline
Japanese_fever написа: Обещавам да не се отклонявам от темата и да...

del_sol_fen
Мнения: 533
Регистриран на: 23 Яну 2005 01:08
Местоположение: Chicago, US of A

Мнение от del_sol_fen » 13 Окт 2005 22:48

hahhahaha,

az edin put si biah zabravil zadniat prozorec otvoren, i sled obilen dujd si namerih GSM-a pluvashe bukvalno, i 2 dena karah s nailoneni torbichki dokato se opravi vremeto da moje da izsuhne.

tva vodata e goliama stihia laugh.gif

blue, proveri li dali niamash dupka OT KIRKA V TAVANA? (ili tva e samo na A8?) happy.gif

El Camino

Мнение от El Camino » 13 Окт 2005 22:50

Ex, ne e lesno da si ot Burgaaas :whistle:
A kato kaza za nailonowi torbichki na sedalkite se setih za edni drugi toyoti biggrin.gif

Аватар
NaLordaZenata
DRIFT мацка
Мнения: 295
Регистриран на: 08 Мар 2005 13:35

Мнение от NaLordaZenata » 13 Окт 2005 22:56

del_sol_fen написа:hahhahaha,

az edin put si biah zabravil zadniat prozorec otvoren, i sled obilen dujd si namerih GSM-a pluvashe bukvalno, i 2 dena karah s nailoneni torbichki dokato se opravi vremeto da moje da izsuhne.

tva vodata e goliama stihia laugh.gif

blue, proveri li dali niamash dupka OT KIRKA V TAVANA? (ili tva e samo na A8?) happy.gif
E, аз пък няколко пъти съм си забравяла предния. И тва с найлоновите торби ми е до болка познато. Мислех че само на мен ми се случват такива случки и си траех. unsure.gif
Явно обаче на съм сама cool.gif
Виж, това за кирките в тавана е идея. Още ся отивам да погледна, че само стигнах до опипване на уплътненията. Кво да правиш - женска логика laugh.gif
Motion Creates Emotion!

Аватар
NaLordaZenata
DRIFT мацка
Мнения: 295
Регистриран на: 08 Мар 2005 13:35

Мнение от NaLordaZenata » 13 Окт 2005 23:05

El Camino написа:Ex, ne e lesno da si ot Burgaaas :whistle:
A kato kaza za nailonowi torbichki na sedalkite se setih za edni drugi toyoti biggrin.gif
Много новини четете пък вие пък
tongue.gif
Motion Creates Emotion!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 41 госта