Не (поне според мен). При мигачите, стоповете, задните габарити и т. н. - просто от спектъра, който се излъчва от нажежаемата жичка се пропуска светлина основно с дължини на вълните съответстващи на жълтия/оранжевия/червения цвят (филтър е или самия балон на крушката, или частично прозрачния материал на "мигача", стопа, габарита). При тези крушки, за фаровете, за които са репликите (ако са коректно направени, не само за да излъчват в "бяло" или "синкаво") - температурата на нагряване на жичката е чувствително по-висока дори по-сравнение със "стандартните" "халогенни" крушки. Тази по-висока температура може да е за сметка на по-висока мощност (при други равни условия), но може и да е за сметка на нанасяне на "инфрачервено покритие" (IRC) и не само, в случая. Може да е и за сметка на по-малък балон (така крушката губи по-малко топлина в следствие конвективния топлообмен на външната повърхност на "балона", по-малка топлообменна повърхност - по компактните размери се посочват, като предимство за халогените, но то са и необходимо условие за тях). (Някой "халогенни" крушки за "домашна" употреба са с двоен балон, така се намалява загубата на топлина чрез конвекция, но по-важното в случая е, че повърхността е по-слабо нагрята, избягват се изгаряния, евентуално дори пожар, с такава крушка се "работи" по-лесно - трябва да знаем защо е важно да не пипаме балона на "халогенните" крушки с "голи" пръсти при монтажа, при тези с "двоен" балон това не е голям проблем.)
Та какво се постига с тази по-висока температура на жичката. По закона на Вин - с повишаване на температурата, максимума на спектъра излъчван от нагрятото тяло се измества към по-късовълновата област. Освен това - с нарастване на температурата се увеличава излъчваната енергия - така по-нагрятото тялото излъчва повече във всички дължини от спектъра си на излъчване, по сравнение със същото тяло, но с по-ниска температура. (Законите са изведени и формулирани за така нареченото "абсолютно черно тяло", една идеализация, но са приложими за повърхността на всяко твърдо или течно тяло с определено приближение.

) Това всичко сигурно се знае. На това се дължи по-голямата ефективност на "халогенните" крушки, по-сравнение с "обикновените" крушки с нажежаема жичка - възможността да се нагрява много повече (жичката). Какво означава това 4200K (сигурно се знае) - излъчване от "повърхността" на "абсолютно черно тяло" нагрято до температура 4200 келвина (4200 - 273,16 в градуси по Целзий). Тъй като окото на човека - вижда светлината във "видимата" (за хората) област от спектъра, а това е областта около максимума на излъчване (с определени корекции отчитащи поглъщането на светлината в атмосферата) на повърхност нагрята до около 5778 K (температурата на "повърхността" на слънцето) - то по-нагрятата жичка излъчва по-голямо количество енергия във видимата област, поради това ефективността и като осветително тяло е по-голяма (казват, че е с по-високо КПД, но не знам до колко е коректно да се нарече така). Затова тези крушки на филипс или осрам (или както е правилно да се чете), ако не е само гола реклама и не е прекалено преувеличено - би трябвало да "светят" повече, поради по-нагрятата жичка (по сравнение със "стандартните" халогенни крушки. Като спектъра им на излъчване е "коригиран" с покритие (предполагам на вътрешната повърхност на балона) отразяващо излъчването от нагрятата жичка в дълговълновата област на светлината (инфрачервената област) както и ограничаващо преминаването на "червената" и евентуално "жълтата" "светлина". Така жичката губи по-малко енергия и се нагрява по-силно при една и съща консумирана ел мощност и излъчва по-ефективно във видимата област. Но има по "къс" живот, запълването с халогенни газове удължава "живота" на волфрамовите жички, но не премахва зависимостта му от високата "работна" температура. (Опасявам се, че до известна степен спектъра е коригиран не само заради по-добрата ефективност, а за да "излъчва" по "бяла" светлина, която се харесва повече заради "визията".) Особено при халогенни крушки, които се рекламират, като такива с по-висока "цветна температура" - това според мен получават за сметка на филтриращо покритие, което намалява общата "светимост" и ограничава още по-силно "живота" на крушката, като цяло, не само поради по-значимия нагрев на жичката, а и поради по-силния нагрев на крушката, като цяло - цокъл, балон и връзката им. (Волфрама се топи при температура 3695 К, няма как да се нагрее до 4200 К за да излъчва при тази температура (има материали с по-висока жароустойчивост от волфрама, но те са с електроизолационни качества и не се ползват за крушки с "нажежаема жичка"

), още по-малко може да се нагрее до 6000 К - изпарява се при 6203 К, т. е. корекцията на спектъра се достига с ограничаване светопропускливостта на балона за "червената", "оранжевата", "жълтата" и дори "зелената" светлина за тези крушки рекламирани, като 6000 К, а максимума на видимата "дневна" светлина е около "зеления" цвят.)