Зарядни станции feyree

Аватар
Monster
Мнения: 338
Регистриран на: 09 Ное 2021 10:50
Местоположение: Sofia
Автомобил: Rav4 PHEV, Zoe ZE40
Благодарил/а: 86 пъти
Получена  благодарност: 81 пъти

Зарядни станции feyree

Мнение от Monster » 21 Яну 2024 14:14

Нямам личен опит с тази китайска марка зарядни станции, но пък съм виждал само положителни мнения от закупили ги - както от хора в този форум, така и във фейсбук групи за електрически автомобили. В това мнение може да видите споделения опит на колега от форума с два от монофазните версии на тези станции - едната стационарно свързана, а другата е мобилна, включена към монофазен индустриален 32А контакт. И в двата случая предвид, че са монофазни на 32А, максималната скорост на зареждане е до 7.4 kW, но в AliExpress съм виждал всевъзможни версии на този модел станции започващи от монофазни с конектор към обикновен контакт Шуко (максимално до 3.7 kW) и стигащи до трифазни 32А, които позволяват скорост на зареждане до 22 kW.

Това, което ме впечатлява при тази марка зарядни станции е:
- На първо място цената. Ясно е, че китайските продукти, продавани в AliExpress се отличават с примамливо добра цена, но тук разликата е 2-3 пъти по-малко в сравнено със сходни по параметри не-китайски зарядни станции. Цените, които съм виждал са от порядъка от 350 лв до към 600 лв, в зависимост от брой фази, наличие на адаптори за различни контакти и т.н., като в тези цени се включва и доставката от Китай.
- Функционалности - за тази цена бих очаквал да са орязани опциите, но напротив - може да се контролира ампеража на зареждане и даже си имат мобилно приложение към тях (не съм сигурен дали важи за всички модели и трябва да се провери ако ще купувате). Най-често използваната функция от мен е ограничаване на зарежданото количество, което според мнения във фейсбук групите липсва под формата на kWh в приложението на feyree, но пък имало настройка в приложението за ограничаване на времето на зареждане, което при сравнително постоянно напрежение в мрежата пак може да се изчисли колко kWh биха се заредили. Така или иначе вярвам, че дори да липсва някоя такава функция ако се пише на китайците като обратна връзка, те често реагират адекватно и като нищо могат да я вкарат в бъдещ софтуерен ъпдейт на приложението.
- Добри отзиви - както вече споменах до сега не съм видял лош отзив по различните групи за електромобили, където съм виждал дискусии за конкретния модел станции. Аз лично винаги съм скептичен към китайското качество и от там купувам само неща, които не ги считам за потенциално опасни в случай на дефект. Зарядните станции не подат съвсем в списъка ми с "безопасните" продукти, предвид че потенциален дефект би могъл да доведе до пожар и последващи щети, но се надявам че предвид бързото развитие на електрическата мобилност в Китай, такъв тип дефекти няма да се случват. unsure.gif

Ще ми е любопитно ако има колеги, които се решат да закупят или вече ползват такава станция да споделят повече детайли, а защо не и скрийншоти от мобилното им приложение. Аз също се замислям предвид добрата цена, дали да не взема мобилната им монофазна версия за втори гараж, в който понякога се налага да зареждам колата.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 42 госта