Авенсис Т22 проблем с горивна помпа

akotower
Мнения: 20
Регистриран на: 14 Ное 2021 22:03
Местоположение: Гоце Делчев
Автомобил: Тойота Авенсис 2002

Авенсис Т22 проблем с горивна помпа

Мнение от akotower » 17 Ное 2023 11:14

Здравейте ! От февруари насам имам проблем с турбото , което работи когато поиска . Колата е Авенсис Т_22 2002 година д4д , като търбината работи до 2-2,3 хил. оборота после спира и се усеща сякаш набивам спирачки , след еди си колко оборота пак почва да работи , после пак спира и тн. Не върви като цяло , харчи , онзи ден въобще не работеше даже . Сменях бензиностанции , слагах добавки , скъпа нафта , но проблем след няколко месеца пак се появи , тъй като изезна пролета и сега есента не спира да ме изнервя . Вече и добваките не помагат , бях на майстор няколко пъти и ми казват : ръгай добваки и скъпа нафта , малко повече газ и ще се оправи . Студент съм нямам , време да я оставям в провинцията , където им имам ,,най-много доверие'' и не ме взимат много насериозно . Но преди седмица карах към София и турбината въобще не работеше , чекът светна още на 110км/час ,а преди го правеше на 140 . Харчеше повече , но не пуши . Откарах я на сервиз пак , проблемът пише отново ,че е от горивната помпа , както излезе и през февруари. Този път ми обърнаха внимание и ми казаха , че наскоро са имали пак подобен проблем , като може би е от датчиците или дюзите . А ремонтът - скъп. Имал ли е някой подобен проблем ? Моля за съвет .

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 23 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Авенсис Т22 проблем с горивна помпа

Мнение от veso_hds » 17 Ное 2023 13:54

Не си сам, млади колега.Това със скъпата нафта и добавките няма да проработи.Колата ти е на 22г., вероятно има проблем и с дюзите, и с турбото.И за съжаление ремонтът никак не е евтин, особено за студент.Като за начало ти трябва качествена диагностика с Техстрийм. Тя ще покаже състоянието на дюзите, турбото и на други неща. Направи тази диагностика и пиши пак, белким измислим нещо по-евтино.
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

akotower
Мнения: 20
Регистриран на: 14 Ное 2021 22:03
Местоположение: Гоце Делчев
Автомобил: Тойота Авенсис 2002

Авенсис Т22 проблем с горивна помпа

Мнение от akotower » 17 Ное 2023 18:24

veso_hds, на диагностика с компютър пише грешка от горивна помпа . Казват ми , че ,може да е датчиците проблема или по-лошото в дюзите

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 23 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Авенсис Т22 проблем с горивна помпа

Мнение от veso_hds » 17 Ное 2023 19:10

akotower написа: 17 Ное 2023 18:24 Казват ми , че ,може да е датчиците проблема или по-лошото в дюзите
Смени майстора, ако трябва отиди в най-близкия оторизиран сервиз на Тойота и направи диагностика с Техстрийм(това е специална програма само за тойота).Пусни тук какво е излязло, на диагностиката има точни числа, а не общи приказки.
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

мехаННика
Мнения: 1691
Регистриран на: 28 Юли 2008 11:17
Местоположение: София
Получена  благодарност: 20 пъти

Авенсис Т22 проблем с горивна помпа

Мнение от мехаННика » 18 Ное 2023 08:17

Ако отиде в сервиз, защо му е да пише отново тук? За да му кажат че не е точно така? По описанието отиваме към износено турбо - повишен аксиален ход на вала. Донякъде работи, после се измества и заклинва. Проверява се лесно - внимателно дърпа с клещи. Друга причина да не върви е ниско налягане на горивото тоест SCV клапани. И последно дюзи, но свалени и проверка на стенд. На тази възраст и километри то е почти ясно, но.. Всичко изброено е скъпо наистина, но говорим за техническата страна на нещата.

Аватар
WoLF
Мнения: 2645
Регистриран на: 05 Май 2016 09:21
Местоположение: Стара Загора
Благодарил/а: 258 пъти
Получена  благодарност: 119 пъти

Авенсис Т22 проблем с горивна помпа

Мнение от WoLF » 18 Ное 2023 09:50

Така е да, на тази възраст и трите изброени места ще са за ремонт ermm.gif За да няма голям финансов удар е добре да се почне от турбото и да се събират пари за следващото нещо/следващата кола :thumbsup:
ИзображениеИзображениеИзображение

Аватар
memorex
Мнения: 813
Регистриран на: 17 Фев 2021 21:29
Местоположение: Varna
Автомобил: avatar
Благодарил/а: 15 пъти
Получена  благодарност: 21 пъти

Авенсис Т22 проблем с горивна помпа

Мнение от memorex » 18 Ное 2023 10:38

Турбината заедно с актуатора.
"Великите умове обсъждат идеи, средните умове обсъждат събития, малките умове обсъждат хората."
"И желязната логика е безсилна, ако отсреща е чугунена глава."

akotower
Мнения: 20
Регистриран на: 14 Ное 2021 22:03
Местоположение: Гоце Делчев
Автомобил: Тойота Авенсис 2002

Авенсис Т22 проблем с горивна помпа

Мнение от akotower » 04 Дек 2023 20:15

veso_hds, ако има проблем с дюзите какво се случва по принцип ? Какви са ,,симптомите'' за дюзи? Защото колата върви и на турбина до определени обороти , просто спира след 2500 оборота и светва чека . И няколко пъти ми се случва да си я карам и турбината да си работи добре , да кажем на 90% и колата да лети , но като тук там спира замалко и пак тръгва. Други ден я карам в Тойота и дано й разберат проблема. Дано не е от дюзи.

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 23 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Авенсис Т22 проблем с горивна помпа

Мнение от veso_hds » 04 Дек 2023 20:38

Така, както си го описал, най-вероятно са SCV клапани.Иначе си взел най-правилното решение-диагностика с техстрийм.Щом чека е светвал, значи има записани грешки и те ще бъдат прочетени.После следва отстраняването им.
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

akotower
Мнения: 20
Регистриран на: 14 Ное 2021 22:03
Местоположение: Гоце Делчев
Автомобил: Тойота Авенсис 2002

Авенсис Т22 проблем с горивна помпа

Мнение от akotower » 08 Яну 2024 12:27

veso_hds, след диагностика в сервиз на Тойота , разбрахме че грешката идвала от тези scv клапани и от горивен филтър . Малко се осъмних , за горивния филтър, тъй като беше сменен седмица преди това. Та смених в друг сервиз тези датчици с неоригинални и не в сервиза на тойота и ми казаха , че не стават новите . Чек-ът светвал веднага. Върнаха ми старите , като ми казаха , че са ги ''почистили'' и ми дадоха колата . Вървеше добре няколко дена , даже си помислих ,че съм се отървал от проблема , докато не трябваше да пътувам за София . Както си я карах на магистралата след 140км/час пак усетих ,че няма мощ и тяга , вдигна разхода замалко пак , но се оправи . И така още 1 пътуване навръщане и на следващото пак взе да забива и да не работи турбината , разходът във въздуха и колата не върви. Сега пак съм на същото дереже и си мисля дали да не купя оригиналните клапани от тойота , но струват към 800лв и с монтажа става 1400 лв при тях . Което е ужасно много пари и се страхувам проблемът да не си остане и след това .

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 23 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Авенсис Т22 проблем с горивна помпа

Мнение от veso_hds » 08 Яну 2024 16:02

akotower написа: 08 Яну 2024 12:27 но струват към 800лв и с монтажа става 1400 лв
Няма да ходиш в Тойота.Купуваш от този колега много по-евтино оригинални клапани:
https://www.toyotabg.eu/viewtopic.php?t=11597
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

akotower
Мнения: 20
Регистриран на: 14 Ное 2021 22:03
Местоположение: Гоце Делчев
Автомобил: Тойота Авенсис 2002

Авенсис Т22 проблем с горивна помпа

Мнение от akotower » 10 Яну 2024 10:56

veso_hds, фирмата Denso оригинални части ли прави ?

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 23 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Авенсис Т22 проблем с горивна помпа

Мнение от veso_hds » 10 Яну 2024 19:04

Всички автомобили, произведени в Япония, електрониката е Денсо(естествено оригинал).На тойотите, сглобявани в Европа, електрониката е Бош.Общо взето в България има сравнително малко тойоти, японска сглобка.Повечето са сглобявани в Англия, Франция, Полша, Турция.VIN-а показва къде е сглобена колата, в кой завод и още много друга информация.
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

akotower
Мнения: 20
Регистриран на: 14 Ное 2021 22:03
Местоположение: Гоце Делчев
Автомобил: Тойота Авенсис 2002

Авенсис Т22 проблем с горивна помпа

Мнение от akotower » 14 Яну 2024 16:52

veso_hds, могат ли тези клапани да се почистят някъде ? Защото четох и такъв вариант , че има . Въпреки че една дузина пъти слагах какви ли не добавки и нищо не ставаше . Тук таме имаше мощност , но като цяло проблемът си остава. Четох , че някой с бензин са ги чистели . Слагат малко в резервоара и са се почиствали. Или направо да ги сменям?

Аватар
mapamop
Мнения: 4084
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 91 пъти
Получена  благодарност: 294 пъти

Авенсис Т22 проблем с горивна помпа

Мнение от mapamop » 14 Яну 2024 17:51

akotower, налягането на нафтата ги износва. Отделно са на принципа на електромагнитните клапани.
Със химия, каквато и да е, колкото и вълшебни свойства да има, можеш ли да стоманизираш наново пружината, или да възстановиш отнесения от нафтата и вътрешното триене метал на клапана?
Въпросът ми е реторичен, със ясен отговор....
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 53 госта