Препоръка за проверен кадърен газаджия - Бургас

gena_bs
Мнения: 863
Регистриран на: 20 Яну 2010 19:43
Местоположение: Бургас
Автомобил: служебен
Благодарил/а: 97 пъти
Получена  благодарност: 23 пъти

Препоръка за проверен кадърен газаджия - Бургас

Мнение от gena_bs » 12 Окт 2023 19:36

Инфо от преди 30 минути.
"Специалистът" е "вдигнал ръце" от колата. Опциите са сваляне на уредбата с връщане на парите.
Втората - комшията да си намери сам кой да му реши проблема, като "майсторът" поеме разходите.
Та пак моля за координати на проверен газаджия в Бургас или близкия район!

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 23 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Препоръка за проверен кадърен газаджия - Бургас

Мнение от veso_hds » 12 Окт 2023 21:03

Знам много добър майстор в с. Черница, общ.Сунгурларе. На 65 км. от Бургас е.Ако проявиш интерес, ще намеря координатите му.
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

gena_bs
Мнения: 863
Регистриран на: 20 Яну 2010 19:43
Местоположение: Бургас
Автомобил: служебен
Благодарил/а: 97 пъти
Получена  благодарност: 23 пъти

Препоръка за проверен кадърен газаджия - Бургас

Мнение от gena_bs » 12 Окт 2023 21:21

Благодаря!
Всяка информация ще е полезна.
Ако не те затруднява, напиши ми координатите, а аз ще предам на комшията. Пък той да си решава какво да прави.
Вече беше решил да слага обратка към резервоара за бензин. Така правят руснаците.

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 23 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Препоръка за проверен кадърен газаджия - Бургас

Мнение от veso_hds » 12 Окт 2023 21:42

Утре ще ти пратя координатите на ЛС.
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

Аватар
ivan_pop
Мнения: 144
Регистриран на: 07 Авг 2016 17:40
Местоположение: Pleven
Автомобил: OVB X18XE1
Получена  благодарност: 16 пъти

Препоръка за проверен кадърен газаджия - Бургас

Мнение от ivan_pop » 12 Окт 2023 22:38

Майстора освен кадърен газаджия трябва и да е запознат с особенностите на конкретния автомобил и мотор.И е добре да му се обясни на майстора предисторията на проблема.

gena_bs
Мнения: 863
Регистриран на: 20 Яну 2010 19:43
Местоположение: Бургас
Автомобил: служебен
Благодарил/а: 97 пъти
Получена  благодарност: 23 пъти

Препоръка за проверен кадърен газаджия - Бургас

Мнение от gena_bs » 13 Окт 2023 10:12

@ivan_pop,
Абсолютно съм съгласен с теб. Благодаря за съвета!
Специалистът, според мен, трябва да има желание да научи нещо ново. А аз, поне според думите на собственика, останах с впечатлението, че това не е така.
Разбрах, че при активирано OBD на газовия контролер, автоматичната кутия започвала да превключва на по-ниска предавка при движение с постоянна скорост (90) на равен път. Така също придърпвала при превключване на предавките, което го е нямало при работа на бензин. Затова и тази функция е била дезактивиирана.
Исках да погледна все пак какво и как е инсталирано, както и да направя снимки. За съжаление не можа да се получи.
Напълно съзнавам, че без живи данни, състава на цялата система, настройките й няма как да се посочи причината за проблема. Както и да се направят препоръки за решаването му.
Той самият собственик не е наясно какво са му монтирали, или поне останах с това впечатление.

vfr800
Мнения: 466
Регистриран на: 19 Сеп 2019 17:24
Местоположение: София
Автомобил: Тойота,Митсубиши,Нисан,Лексус
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 67 пъти

Препоръка за проверен кадърен газаджия - Бургас

Мнение от vfr800 » 14 Окт 2023 09:51

gena_bs написа: 12 Окт 2023 21:21 Благодаря!
Всяка информация ще е полезна.
Ако не те затруднява, напиши ми координатите, а аз ще предам на комшията. Пък той да си решава какво да прави.
Вече беше решил да слага обратка към резервоара за бензин. Така правят руснаците.
Това е най-доброто решение. Лошото е , че не е най-лесното за реализиране. Трябва модификации в кошницата при помпата и горе на горивната рейка , регулатор фитинги ала бала. Да огледа за готови китове за монтаж. Ако е разпространен проблем все някой ще да е направил готови китове за модификация.

gena_bs
Мнения: 863
Регистриран на: 20 Яну 2010 19:43
Местоположение: Бургас
Автомобил: служебен
Благодарил/а: 97 пъти
Получена  благодарност: 23 пъти

Препоръка за проверен кадърен газаджия - Бургас

Мнение от gena_bs » 14 Окт 2023 12:58

Със сигурност има всичко при STAG. Даже и кит за замяна на датчика за налягането в рейката.
Предишният си автомобил комшията купи със STAG газова уредба.
Преди това е ползвал този "специалист" за няколко доста по-стари негови и на родата автомобили и затова му се е доверил.
Обаче се получи този "неразрешим" проблем...

Аватар
ivan_pop
Мнения: 144
Регистриран на: 07 Авг 2016 17:40
Местоположение: Pleven
Автомобил: OVB X18XE1
Получена  благодарност: 16 пъти

Препоръка за проверен кадърен газаджия - Бургас

Мнение от ivan_pop » 14 Окт 2023 14:00

В този форум
https://lpg-forum.pl/
Има подфорум "Галерия".За да се види какво има там иска регистрация, тя е безплатна.
В тази галерия за последните 2-3 години има 3 бр. Ford Kuga, 2.5 с газова и емулатор на налягането.Газовите са KME, STAG и Optima Expert.Този дето е монтирал KME е ползвал емулатор на AEB.Другите са ползвали вградения емулатор в газовия компютър.Не са написали кодовете на мотора Поляците, а това е важно.

gena_bs
Мнения: 863
Регистриран на: 20 Яну 2010 19:43
Местоположение: Бургас
Автомобил: служебен
Благодарил/а: 97 пъти
Получена  благодарност: 23 пъти

Препоръка за проверен кадърен газаджия - Бургас

Мнение от gena_bs » 19 Ное 2023 22:20

Благодаря на всички, които писаха в темата!

Едва днес се видях с комшията, който ми се похвали, че е решил проблема с автомобила.
С помощта на специалист, забележете, от Велико Търново, работещ само с полски газови уредби. Полски емулатор, различен от Alex Torpedo - не можа да се сети марка и модел. Вероятно STAG.
6 часа мъки по инсталация - ново опроводяване от емулатора до горивната помпа и датчика за налягането. Предишният рукожоп (https://ru.wiktionary.org/wiki/%D1%80%D ... 0%BE%D0%BF или буквално ръцете му са в г*за) объркал схемата за свързването на проводниците. Каквото, между другото, предполагах и аз.
След настройка на газовата и тестване в движение в момента уж всичко е както трябва.

Темата е за ключ!

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 43 госта