Препоръка за подходяща Газова уредба и монтаж във Варна

ivan_tn
Мнения: 4
Регистриран на: 05 Авг 2023 00:55
Местоположение: Varna
Автомобил: Touota Avensis

Препоръка за подходяща Газова уредба и монтаж във Варна

Мнение от ivan_tn » 12 Авг 2023 01:19

Здравейте,

От скоро съм горд собственик на Авенсис Т27 1.6 бензин 2010г. Valvematic, като колата ще я ползваме както за града така и извънградско. Горивата обаче пак започнаха да поскъпват, та ми минават мисли да и сложа газ. Като цяло след прочитането на всички теми относно газифицирането във форума съм по объркан от преди това. То не бяха клапани, легла, омаслители и т.н. Затова и си пускам темата с въпрос/и.

Кои са подходящи уредби за въпросния двигател и къде във Варна бихте препоръчали да се монтира. При все, че малко или много рискувам новата за мен кола не мисля да си правя тънки сметки с уредби. Няма за сега да споделям на къде клоня, за да не ви повлиявам.

Предварително благодаря за мненията и съветите ви.

Аватар
ivan_pop
Мнения: 144
Регистриран на: 07 Авг 2016 17:40
Местоположение: Pleven
Автомобил: OVB X18XE1
Получена  благодарност: 16 пъти

Препоръка за подходяща Газова уредба и монтаж във Варна

Мнение от ivan_pop » 12 Авг 2023 19:34

ivan_tn написа: 12 Авг 2023 01:19 Кои са подходящи уредби за въпросния двигател
Не питай за марка газова.Намери си добър майстор и му се довери!

ivan_tn
Мнения: 4
Регистриран на: 05 Авг 2023 00:55
Местоположение: Varna
Автомобил: Touota Avensis

Препоръка за подходяща Газова уредба и монтаж във Варна

Мнение от ivan_tn » 13 Авг 2023 09:47

Привет
именно за това питам за препоръки във форума. Все си мисля че майстора както да е добър така и трябва да има опит с конкретния модел автомобил.

Искам също да разширя малко темата. Четох основно по чужди форуми че се прави настройка при определени обороти да кажем 4000 да се подава и бензин. Това с идеята при придължително каране на високи обороти да охлажда. Всъщност до колкото разбирам това е проблема обикновенно каране продължително време на високи обороти на газ.
Моля споделете вашите мнения виждания и опит по въпроса

Аватар
nov
Мнения: 832
Регистриран на: 28 Яну 2007 19:15
Местоположение: Bulgaria
Автомобил: XA30 3ZR-FAE
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Препоръка за подходяща Газова уредба и монтаж във Варна

Мнение от nov » 25 Авг 2023 17:00

Аз съм с valvematic само, че 2000 кубика на РАВ 4 и моята уредба е висок клас на БРЦ, не мога да кажа за Варна майстор, но впръсква бензин основно, когато колата е на празен ход и когато си прецени самия компютър - до тук за 10 месеца и близо 43к.км съм изгорил почти 2 резервоара бензин, всичко друго е на газ, по магистрала карам с ограниченията, демек не с 90 или 100.............., много съм доволен и от майстора и от монтажа и от газовата, да-платих я 2200, но вече отдавна съм я избил, никакви проблеми.НО както ти каза и един колега по-горе, майстора и онтажа са точно толкова важни, колкото и марката на уредбата.

ivan_tn
Мнения: 4
Регистриран на: 05 Авг 2023 00:55
Местоположение: Varna
Автомобил: Touota Avensis

Препоръка за подходяща Газова уредба и монтаж във Варна

Мнение от ivan_tn » 26 Авг 2023 16:05

Привет,
Напълно съм наясно, че колкото е важна уредбата, толкова и този който я монтира и настройва.
Към момента съм останал с нелошо впеатление от един сервиз в който ми монтираха Фобос.
По чуждите източници масово говрят за BRC но не знам дали хората във Варна монтиращи тези уредби са опитни с Тойота с Valvematic и монтажите реално са били успешни. Имам предвид има вече коли изминали +100 хил км и не са имали проблем с двигателя.

Аватар
ivan_pop
Мнения: 144
Регистриран на: 07 Авг 2016 17:40
Местоположение: Pleven
Автомобил: OVB X18XE1
Получена  благодарност: 16 пъти

Препоръка за подходяща Газова уредба и монтаж във Варна

Мнение от ivan_pop » 26 Авг 2023 20:56

ivan_tn написа: 26 Авг 2023 16:05 Към момента съм останал с нелошо впеатление от един сервиз в който ми монтираха Фобос.
Според мен бягай далеч от Българските газови уредби.Пак според мен най-добри сега са Полските газови KME и STAG.И това е с уговорката, че е най-важен майстора.

ivan_tn
Мнения: 4
Регистриран на: 05 Авг 2023 00:55
Местоположение: Varna
Автомобил: Touota Avensis

Препоръка за подходяща Газова уредба и монтаж във Варна

Мнение от ivan_tn » 30 Сеп 2023 11:46

Привет отново. Лятото свърши а цената на бензина си расте ли разте. Скакво го пръскат не знам ама си расте mad.gif

Общо взето гравитирам около ЛандоРенцо, БРЦ и Фобос.
Странното е че ме оферират с ГИ които са без ОБД, а аз колкото и да съм лаик на темата, от прочетеното до тук разбрах че точно трябва да има бърз комп и рейка.

Моля дайте съвет трябва ли ОБД или не. Също ако имате инфо и споделите читав сервиз във Варна и околността (разбирай 100-200 км)където слагат въпросните ГИ и знаят какво правят като го монтират на Тойота Валвематик.

Благодаря ви првдварително.

Аватар
ivan_pop
Мнения: 144
Регистриран на: 07 Авг 2016 17:40
Местоположение: Pleven
Автомобил: OVB X18XE1
Получена  благодарност: 16 пъти

Препоръка за подходяща Газова уредба и монтаж във Варна

Мнение от ivan_pop » 30 Сеп 2023 13:54

ivan_tn написа: 30 Сеп 2023 11:46 Лятото свърши а цената на бензина си расте ли разте.
Тя и цената на газта расте.Съотношението винаги е горе/долу еднакво.

vfr800
Мнения: 465
Регистриран на: 19 Сеп 2019 17:24
Местоположение: София
Автомобил: Тойота,Митсубиши,Нисан,Лексус
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 66 пъти

Препоръка за подходяща Газова уредба и монтаж във Варна

Мнение от vfr800 » 01 Окт 2023 10:04

OBDто трябва само за определени автомобили. Повечето газаджии са наясно коя кола какво иска. Те повечето не го връзват за друго, а само да трие грешките от втората сонда. Тойотите принципно са доста чувствителни на втора сонда особено , когато колата е над 200К и катализатора вече не работи оптимално. Друг в въпроса , че така конфигурирано OBDто крие конфигурационни проблеми, защото трие общо взето всичко не само грешките от втора сонда и реално прикрива некадърно настроени уредби. Те затова някои газаджии много обичат OBDто ;)

Аватар
ivan_pop
Мнения: 144
Регистриран на: 07 Авг 2016 17:40
Местоположение: Pleven
Автомобил: OVB X18XE1
Получена  благодарност: 16 пъти

Препоръка за подходяща Газова уредба и монтаж във Варна

Мнение от ivan_pop » 01 Окт 2023 11:50

vfr800 написа: 01 Окт 2023 10:04 когато колата е над 200К и катализатора вече не работи оптимално
трябва да се смени!

Аватар
ivan_pop
Мнения: 144
Регистриран на: 07 Авг 2016 17:40
Местоположение: Pleven
Автомобил: OVB X18XE1
Получена  благодарност: 16 пъти

Препоръка за подходяща Газова уредба и монтаж във Варна

Мнение от ivan_pop » 01 Окт 2023 11:52

vfr800 написа: 01 Окт 2023 10:04 OBDто крие конфигурационни проблеми, защото трие общо взето всичко не само грешките от втора сонда
Какво трие зависи от модела на газовата и от това какво му е казано да трие.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 37 госта