Монтаж на камера на Aygo 1.0

plamen-vn
Мнения: 3
Регистриран на: 20 Апр 2023 16:48
Местоположение: Варна
Автомобил: Aygo 2007
Благодарил/а: 1 път

Монтаж на камера на Aygo 1.0

Мнение от plamen-vn » 20 Апр 2023 17:02

Здравейте,

Искам да сложа камера за заден ход на Aygo 1.0
Някой правил е подобно упражнение?
Спрял съм се на камера монтирана в държача на задния номер (не се сещам за по-точен термин на тази пластмаса).
Единия проблем е, че мястото за задния номер е доста ограничено, а някои от наличните модели са 14 см високи, което няма как да се монтира там.
Има и 13.5 см, ( като този ) че се чудя дали ще влезе.
Ще трябва да се сваля и задната броня. Лесно ли е или не толкова?
Мониторът ще е на огледалото, за който също ако може някой да сподели мнения, ако има подобен.
Изобщо всичко по темата ще ми е от полза.

Аватар
mapamop
Мнения: 4053
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 90 пъти
Получена  благодарност: 285 пъти

Монтаж на камера на Aygo 1.0

Мнение от mapamop » 20 Апр 2023 18:01

Имам монтиран подобен държач/основа за номера на Авенсиса. Само че е с три датчика за парктроник. Стойката на камерата е захваната за долната част на основата с 2 попнита 3.5мм.
Камерата е закачена на Андроидното радио. Не е тотално безполезна, но в проливен дъжд и при археологическите разкопки на ВиК Русе е неизползваема. Та в сухо време имам И камера, но си ползвам масово парктроника и огледалата.
Втора китайска камера успява да дръпне вода през лещата и да се замъгли, предполагам до 2-3 месеца ще е леш като старата.
Ако оригиналната основа има отдолу широка лента която се закопчава на зъбчета, евентуално може да се навие стойката на камерата в нея със приложените видии, или с попнитове. Нова основа е 4-5 до 10 лева по спомен.
За монитора "в огледалото" - аз не бих си жетрвал електрохроматичното огледало. Всъщност и такова с езиче за щракане за нощен режим не бих го заменил за монитор. Мое мнение!
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

plamen-vn
Мнения: 3
Регистриран на: 20 Апр 2023 16:48
Местоположение: Варна
Автомобил: Aygo 2007
Благодарил/а: 1 път

Монтаж на камера на Aygo 1.0

Мнение от plamen-vn » 20 Апр 2023 19:31

Задното стъкло е затъмнено, а оригиналното огледалото вече е "сдало багажа", цялото е на петна. Мисля, че няма да има проблем с този монитор-огледало нощем. Още повече колата се кара градско. За извънградско нощем може да се свали този монитор предполагам.

Аватар
mapamop
Мнения: 4053
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 90 пъти
Получена  благодарност: 285 пъти

Монтаж на камера на Aygo 1.0

Мнение от mapamop » 20 Апр 2023 21:04

Виж първо колко "месо" има в оригиналната основа за табелата по мое мнение. Г-образна пластина, 2 попнита и шайби на вътрешния ръб за да стегнат нитовете, и си имаш стойка за камерата. Другото е монтажен отвор да мине кабела в пластината евентуално и отвор в капака за кабелите на камерата. Моите отвори са 2 и са зад табелата, замазани дебело със силикон да не тече в капака.
Това е възможно най евтиния и премахваем вариант за който се сещам. Дано ти стигнат нервите за полагането на кабелите, че със Авенсиса отиде почти цял ден да ги прекарам от задния капак до отпред.
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

plamen-vn
Мнения: 3
Регистриран на: 20 Апр 2023 16:48
Местоположение: Варна
Автомобил: Aygo 2007
Благодарил/а: 1 път

Монтаж на камера на Aygo 1.0

Мнение от plamen-vn » 21 Апр 2023 08:50

OK, мерси. Предпочитам готова стойка за номер с вградените сензори и камера, по-красиво ми се вижда. Единствено трябва да успее да се събере на мястото, което на Айгото е ограничено. Този комплект ми се вижда малко скъп, но друг подобен не виждам в БГ, подобни има само в алито.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта