LED фарове за Land Cruiser J120, 2009

Traikov
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Дек 2022 11:21
Местоположение: София
Автомобил: Land Cruiser J120, 2009

LED фарове за Land Cruiser J120, 2009

Мнение от Traikov » 05 Дек 2022 11:27

Здравейте,
Имам Land Cruiser J120 от 2009 г. Най-високото оборудване от тогавашната ера. Пътувам доста нощем и стандартните фарове ме изморяват много. Има ли във форума хора соопит, които са ъпгрейдвали на LED предни светлини да псоделят опит? Само смяна на крушки ще е достатъчно ли? Нови фарове? Сервиз, където могат да инсталират? Цени?
Всякаква информация ще ми е полезна!
Поздрави!

Аватар
mapamop
Мнения: 3988
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 84 пъти
Получена  благодарност: 267 пъти

LED фарове за Land Cruiser J120, 2009

Мнение от mapamop » 05 Дек 2022 12:15

Т.е. вместо да си рециклирате фаровете и да подновите покритието на рефлекторите, за да осветят пътя адекватно, и да не ви измарят, ще сложите несертифицирани крушки, за да ви е добре на вас и да им е гадно на другите отсреща?
Доколкото виждам оригиналните фарове нямат лупи - смотаните диодни крушки ще заслепяват и гаргите по вискоките дървета. Цената на диодните крушки и то от боклучавите гони цената на 2 нови неоригинални фара (TYC/DEPO) или цената на рециклирането на вашите рефлектори....
Диодни крушки които не са от смотаните китайски марки, са си цифра и пак си имат същите слабости като китайските боклуци. Просто и на тях разпръсването на светлината не е еднакво като на ксенонова или халогенна крушка. Като добавите и че фокуса на рефлектора и той не е сметнат за тези крушки се получава пълно мазало.
За мен работещият вариант все пак да си сложите диодни крушки е поне да си смените целите осветителни тела със такива с лупи. Предвид че ще са китайска измищльотина - вероятно и там резултатът ще е "брада".
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

Corolla_E12_hs
Мнения: 400
Регистриран на: 17 Юни 2015 21:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 15 пъти

LED фарове за Land Cruiser J120, 2009

Мнение от Corolla_E12_hs » 05 Дек 2022 15:30

Traikov написа: 05 Дек 2022 11:27 Здравейте,
Здравейте,
Пуснете снимка на фаровете. Ако са за пастиране и полиране - то с такава процедура ще им се вдигне доста осветеността. Ако вече са полирани и са прозрачни като нови, може да разгледате за хубави крушки от съответния модел. Давам пример с 1 Аурис - в България крушки за него (HIR2) имаше само от типа "свещичка блещука". Е, в немския Амазон си поръчах крушки за 120лв и светят 2-3 пъти по-добре отколкото наличните в България, просто пазарът ни е малък и залят с боклуци. И тъй като са за модела снопът е концентриран където трябва.
Иначе на друга кола си полирах фаровете и с едни osram night breaker започнах и аз да виждам пътя.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта