Corolla Cross - има ли собственици?

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Аватар
dimitar1029
Мнения: 23
Регистриран на: 16 Ное 2022 07:08
Местоположение: Варна
Автомобил: Toyota corolla cross hibrid
Получена  благодарност: 3 пъти

Corolla Cross - има ли собственици?

Мнение от dimitar1029 » 05 Мар 2024 22:56

Не се притеснявайте, с корола крос бях и в Гърция и в Турция. Не е имало пролеми.

stipppox
Мнения: 39
Регистриран на: 20 Мар 2023 16:52
Местоположение: София
Благодарил/а: 12 пъти
Получена  благодарност: 10 пъти

Corolla Cross - има ли собственици?

Мнение от stipppox » 08 Мар 2024 16:14

Имам едно въпросче за режима на шофиране, който ползвате и съответно разхода на гориво :)

Ние сме с 2.0 двигател, предно. За около 250км само градско разходът е 5.1л/100км. Варира от 2.7 до 6.9 засега. Това е било само в normal mode. Eco и power съм ги пробвал на малка отсечка за минимално време.

Вие кой режим ползвате и съответно с какъв разход? Според американски форуми ECO може да свали с 0.3-0.7л/100км, но пък колата става осезаемо по-мудна и неприятна за каране. Питам, защото 5.1 на градско ми се вижда доста за този автомобил, особено в сравнение с колегите от форума. А идваме от малка и слаба кола и определено не сме с "тежки" крака на педала.

Аватар
itzoa
Мнения: 311
Регистриран на: 24 Юни 2022 22:49
Местоположение: Габрово
Автомобил: Yaris Cross Hybrid
Благодарил/а: 49 пъти
Получена  благодарност: 37 пъти

Corolla Cross - има ли собственици?

Мнение от itzoa » 08 Мар 2024 16:25

Тон и половина 200 коня с аеродинамика на джип, как ще е много 5.1 :D
Точно толкова й дават по WLTP, и аз правех есента по 3.3-3,8, но сега съм и аз над 5 с доста по-лек хибрид. Говорим за кратки градски.
https://www.auto-data.net/en/toyota-cor ... -cvt-45157

stipppox
Мнения: 39
Регистриран на: 20 Мар 2023 16:52
Местоположение: София
Благодарил/а: 12 пъти
Получена  благодарност: 10 пъти

Corolla Cross - има ли собственици?

Мнение от stipppox » 08 Мар 2024 16:49

Хах, така погледнато за тон и половина джипче, 5.1 е добре :) Да, за кратки градски пътувания говоря, 5-15км софийски. То и предната малка градска автоматик вадеше 8-10/100.
Просто се зачетох из форума и хората редовно имат стойности около 4-4.5 и ми беше любопитно как се получават. Не е голяма разлика, не карам като някоя баба, но уж имам доста спокоен и плавен тип на шофиране

Аватар
mapamop
Мнения: 4082
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 91 пъти
Получена  благодарност: 293 пъти

Corolla Cross - има ли собственици?

Мнение от mapamop » 08 Мар 2024 18:29

stipppox, и аз дойдох от слаба кола (60 -> 128 к.с.), и докато се науча да НЕ карам Авенсиса както карах Астрата, първите 3 резервоара си заминаха градивно с градски разход от 14 до 11.5. В момента по същия маршрут си се въртя на между 8.3 и 9.3 градски бензин. От около 3 години.
Дай си време и експериментирай да си намериш темпото и поведението, които да ви харесат и на теб и на автомобила. На мен ми отне към 3-4 месеца да се напасна към новия мотор.
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

Bat_Dimo
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Май 2023 18:48
Местоположение: Бургас
Автомобил: Corolla Cross AWD
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Corolla Cross - има ли собственици?

Мнение от Bat_Dimo » 09 Мар 2024 11:50

@ stipppox Колега, съвсем нормален ти е разхода, карай си колата и не прекалявай със сметките и проверките на разхода, не си разваляй удоволствието от новият автомобил с тънки сметки за плюс минус 1 л разход. Дал си една торба пари, карай и се наслаждавай :) Градският разход е строго индивидуален и зависи от много фактори - маршрут, денивeлация на терена, трафик, средна скорост, стил на шофиране, външна температура и още и още . За протокола карам 2.0 4х4 и като изключим разходът на магистрала със скорост около 140-150 км/ч, колата е повече от икономична за размерите и мощността които има.

stipppox
Мнения: 39
Регистриран на: 20 Мар 2023 16:52
Местоположение: София
Благодарил/а: 12 пъти
Получена  благодарност: 10 пъти

Corolla Cross - има ли собственици?

Мнение от stipppox » 09 Мар 2024 15:52

Е, какво да се прави, израснал съм в Габрово все пак :D

В интерес на истината, все още я разучавам, експериментирам с различни настройки и режимите на шофиране и ми е любопитно, не е заради тънки сметки. Днес пробвах ECO mode за 3 градски пътувания, общо около 14-15км по маршрут, който минавам редовно (из широкия център ). Да, разходът падна с невероятните 0.3л/100, но пък автомобилът стана осезаемо по-муден, на геймърски език- "лагваше". Не, благодаря, няма да си го причиня отново. Обичам да шофирам и искам да изпитвам някакво удоволствие :whistle: За мен този Eco режим е наистина подходящ само за много задръстен градски трафик, защото тогава няма да се усетят минусите му

Аватар
itzoa
Мнения: 311
Регистриран на: 24 Юни 2022 22:49
Местоположение: Габрово
Автомобил: Yaris Cross Hybrid
Благодарил/а: 49 пъти
Получена  благодарност: 37 пъти

Corolla Cross - има ли собственици?

Мнение от itzoa » 12 Мар 2024 15:17

Е, ясно, градски :D
Aз моята я карах първоначално 1 месец на еко докато й навъртя 2000 км уж за да разработя двигателя с по-малко натоварване, ама сега се чудя дали не съм сбъркал - почти не виждам какво е еко на екото, освен по-мудните реакции на натискането на педала на газта и от там сякаш се мъчи повече при опит за по-бързо ускорение. Но така де, като се затопли, ще ти падне още разхода със сигурност, а и като й хванеш цаката на карането. Иначе ако искаш да видиш невероятен разход, нулирай я на връх Шипка и се пускай към Габрово или Казанлък, със сигурност ще бъде под 1/100 :)

astranom
Мнения: 137
Регистриран на: 08 Яну 2020 18:58
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Corolla Sedan Hybrid
Получена  благодарност: 7 пъти

Corolla Cross - има ли собственици?

Мнение от astranom » 12 Мар 2024 17:22

Много зависи и от самия маршрут - светофари, задръствания; денивелация; външна температута; дали колата е с летни/зимни гуми; дали включваш парното; дали са дълги триповете или кратки. В София лятото и зимата по един и същ маршрут ми дава +1/100, а ако влючвам и парното в задръстване - почти +2/100. Отделно, по различни маршрути лятото колата дава +/- 1/100. По маршрут център - Горна Баня трайно ми даваше 3.5/100, а център - Красно село - 4.6/100 и не мога да я мръдна надолу. Онзиден на топлото време до Калотина и обратно ми даде 4.0/100 със зимни гуми. Много зависи от горните фактори.

Обаче 5.1/100 за зимно каране в София на този автомобил е направо невероятно малко (!!!), явно са подобрили и хибридната система значително, защото зимата в София нашата Корола Седан 2019 не мога да я сваля под 5.8 - 6.0, вероятно заради парното, многото задръстване и кратки трипове.

Hursa
Мнения: 4926
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 76 пъти

Corolla Cross - има ли собственици?

Мнение от Hursa » 12 Мар 2024 19:10

Двулитровата корола крос - има ли S режим на трансмисията (или е с В).
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

mkcross
Мнения: 6
Регистриран на: 12 Мар 2024 22:12
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Cross
Получена  благодарност: 4 пъти

Corolla Cross - има ли собственици?

Мнение от mkcross » 12 Мар 2024 22:31

Здравейте форумци. За съжаление се включвам тук с едно предупреждение и проблем.
Ако получите покана за ъпгрейд на мултимедията НЕ ГО ПРАВЕТЕ!
Аз го направих и сега съм с много проблеми. Няма да ги изброявам. След като загубих 2 часа в Тойота решение за сега няма. Ще пишат до Тойота - Европа и ще чакам ....

stipppox
Мнения: 39
Регистриран на: 20 Мар 2023 16:52
Местоположение: София
Благодарил/а: 12 пъти
Получена  благодарност: 10 пъти

Corolla Cross - има ли собственици?

Мнение от stipppox » 13 Мар 2024 16:01

Hursa написа: 12 Мар 2024 19:10 Двулитровата корола крос - има ли S режим на трансмисията (или е с В).
Само B има
Прикачени файлове
PXL_20240313_115105798~2.jpg
PXL_20240313_115105798~2.jpg (1.49 MiB) Преглеждано 691 пъти

stipppox
Мнения: 39
Регистриран на: 20 Мар 2023 16:52
Местоположение: София
Благодарил/а: 12 пъти
Получена  благодарност: 10 пъти

Corolla Cross - има ли собственици?

Мнение от stipppox » 13 Мар 2024 16:22

Този лак от снимката горе изглежда убийствено мръсен в момента. Като някакъв магнит за прах е, макар и в реалността да не се вижда чак толкова ermm.gif

Относно разхода-днес имах едно пътуване по Околовръстното, в час с минимален трафик. Отиване и връщане 45км излезе 3.9-4/100км. Явно наистина изключително много зависи от светофари и дължина на маршрута. На разстояние под 5км гори осезаемо повече.

Да продължавам с питанките :D Искам да взема гумирана подложка за багажника. Автомобилът го ползваме като единствена семейна кола и гуми на детска количка и други подобни прашни багажи разказват играта на сегашната. Купували ли сте такава, откъде? Преди имаше в Toyota.de като официален аксесоар, но вече липсва. От Германия има няколко варианта, от 30 до 60Е https://www.onlinefussmatten.de/kofferr ... rip-gummi/ Основно ме притеснява да не е някаква миризлива смеска на материала, защото такова чудо после няма отмирисване в продължение на години и може да осмърди цяла кола.

Другото, което не ми харесва и искам да подобря, е организацията на пространството около резерваната гума под кората на багажника. В момента от самата гума до подложката за кората има един празен диаметър 6-7см, а крик, ключ и т.н. са разположени в специални отвори. Отново остава много незползвана площ, но лошото е, че е разделена на клетчици по няколко сантиметра. На старата кола отдолу до гумата можеше спокойно да се сложат бутилка масло и 1л. течност за чистачки. Имам и една малка лека мултифункционална туристическа лопатка, която винаги е вътре за екстремни ситуации. Намирали ли сте някакъв готов пластмасов органайзер-основа за долната кора на багажника?

Jorjeta Bogoeva
Мнения: 73
Регистриран на: 08 Яну 2023 13:39
Местоположение: Plovdiv
Автомобил: Toyota Corolla Cross
Благодарил/а: 10 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Corolla Cross - има ли собственици?

Мнение от Jorjeta Bogoeva » 14 Мар 2024 06:04

И аз получих на 4/03/2024 нов ъпгрейд на мултимедията .Голям кошмар!Всички функции ми изчезнаха.Гласови команди,навиация,ужас!Писах на Тойота.Все още не могат да разберат какво е станало.Не пускайте ъпгрейда.Май ще се наложи да посетя сервиза.

Аватар
Monster
Мнения: 338
Регистриран на: 09 Ное 2021 10:50
Местоположение: Sofia
Автомобил: Rav4 PHEV, Zoe ZE40
Благодарил/а: 86 пъти
Получена  благодарност: 81 пъти

Corolla Cross - има ли собственици?

Мнение от Monster » 14 Мар 2024 09:58

stipppox написа: 13 Мар 2024 16:22 Искам да взема гумирана подложка за багажника. Автомобилът го ползваме като единствена семейна кола и гуми на детска количка и други подобни прашни багажи разказват играта на сегашната. Купували ли сте такава, откъде?
Аз купувах за Равката от ebay (мисля, че я докараха от щатите). Държах да взема такава, която покрива хем дъното на багажника, така и гърбовете на задните седалки, понеже бях гледал клипчета с такива и ми хареса идеята и само в ebay намерих такава (при това се водеше OEM). Тук виждам, че и за Корола Крос има такъв вариант, но го споменавам като нещо, което може да се потърси, тъй като не съм поръчвал от въпросния сайт и оставям ти да си го проучиш, както и други подобни варианти ако ти харесват. На някои от снимките го показват, че има и за гърбовете, на други е показано само за пода на багажника, така че е добре да се попита продавача какво е всъщност. wink.gif При Равката се водеше All Weather Cargo Mat или нещо от сорта. Може да видиш информация от моята поръчка тук, ако ти помогне с търсенето.
Прикачени файлове
all-weather-cargo.jpg
all-weather-cargo.jpg (145.64 KiB) Преглеждано 555 пъти

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 47 госта