Страница 1 от 2
Проблем с гумените стелки на Toyota Avensis
Публикувано на: 18 Сеп 2007 20:37
от sth
Протъркаха ми се оригиналните гумени стелки на Toyotata - Avensis модел 2001. От ТМ АУто ми искат над 60 лева за двете предни.
Проблемът е, че с оригиналните често на шофьорското място ми се подгъва стелката под съединителя и на моменти е много трудно да го натискам. Оправям го с ръка в движение, но е много досадно и малко опасничко.
Някой да има идея за удачни гумени постелки, които да стават за Авенис-а или как да фикс-на оригиналните да не ми се подгъват ?
Публикувано на: 20 Сеп 2007 22:39
от alex_varna
И мойте се подгъват така и ми скъсват нервите...

в Метро видях подобни но трябва да ги премеря ..ама от пръв поглед ми се струва , че са идеални по размер.
Публикувано на: 21 Сеп 2007 12:02
от sth
alex_varna написа:И мойте се подгъват така и ми скъсват нервите...

в Метро видях подобни но трябва да ги премеря ..ама от пръв поглед ми се струва , че са идеални по размер.
Не могат ли да се FIX-нат по някакъв начин оригиналните, че онези от Метро нещо не са ми много по вкуса ... ?!?
Публикувано на: 21 Сеп 2007 21:44
от i_ilieff
Моите ги смених със стелки за 42 лева от Практикер.
Почти същите като оригиналните са. Нямам проблем с тях.
Сега изборът е огромен потърсете

Публикувано на: 21 Сеп 2007 22:49
от sluchaen_fen
От Метро си взех летни стелки от светло сив мокет.
На шофьорската стелка пробих една дупка за закрепване (фиксиране) към пластмасовата "закопчалка".
Публикувано на: 22 Сеп 2007 14:06
от bobsn
И аз имах подобен проблем. От миналата късна есен обаче си го реших, като си купих зимен комплект (тъй-наречените легенчета). Те имат едни пластмасови решетъчни приставки, които придават допълнителна твърдост, и това не позволява на предните, че и на задните да се изсулват напред. Тая пролет шофьорската стелка не я смених с лятна и нямах никакъв проблем. Оказа се че и не ми се пробиват, поне за сега, докато летните модели за половин година ги издънвам, а с мокетни не ми харесва, че освен че се зацапват и набиват с песъчинки по-лесно, и много дълго смърдят след намокряне, а това е неизбежно.
Публикувано на: 22 Сеп 2007 14:18
от sluchaen_fen
Има голяма разлика между PVC и гумени стелки. Гумените стелки неприятно смърдят на гума и по-бързо се износват. Стелките от PVC са по-скъпи, не се износват бързо и не миришат на гума.
Публикувано на: 25 Сеп 2007 10:01
от ceko26
Най-добри са велурените ,но..............
Публикувано на: 25 Сеп 2007 10:12
от pol
В Бриколаж продават самозалепващо се велкро. По твърдата лента от велкрото се лепи на нови или добре измити стелки отдолу и си се залепва само за мокета под него. Най- добре е да са по вертикалата - надлъжно на колата - тогава е най-здраво.
На мен обаче ми писнаха отдавна гумените стелки и съм с мокетни, на които съм зашил обикновено велкро отдолу.
От Илиенци си ги купих - със знака на Тойота на шофьорското място са.
Публикувано на: 25 Сеп 2007 21:38
от sluchaen_fen
При Тойота Корола Е11, Е12 и Рав 4 има пластмасова кука, която е пред предния ляв ъгъл на шофьорската седалка. Тази кука държи шофьорската стелка. Само трябва да се направи дупка в стелката. Желателно е стелката да е твърда.
При Рав 4 стелките имат по-различна форма от стандартната стелка за масовия лек автомобил. За Корола стелките са съвсем стандартни. Предполагам, че при Авенсиса е същото. Най-добре да се изкопира оригиналната стелка на Авенсис върху вестник и така да се направи избор в магазина.
Против съм самозалепващите лепенки, защото стелката трябва по-често да се чисти.
Публикувано на: 25 Сеп 2007 22:01
от pol
sluchaen_fen написа:......
Против съм самозалепващите лепенки, защото стелката трябва по-често да се чисти.
Аз затова ги заших. Иначе лепнат ли се както трябва, никоя пароструйка не може да ги разлепи според мен.
Публикувано на: 01 Окт 2007 09:29
от sth
Мисля, че описаният проблем има много общо с това:
http://auto.dir.bg/2007/09/28/news2155766.html
Публикувано на: 01 Окт 2007 09:31
от sth
sluchaen_fen написа:От Метро си взех летни стелки от светло сив мокет.
На шофьорската стелка пробих една дупка за закрепване (фиксиране) към пластмасовата "закопчалка".
Къде се намира тази пластмасова "закопчалка" при Авенсиса ?!? Долу в ляво има само лостче за отваряне на резервоара ...
Публикувано на: 02 Окт 2007 00:29
от sluchaen_fen
На 7-8 см от лоста за отваряне на капачката на резервоара в посока съм педала за газта.
Публикувано на: 02 Окт 2007 13:51
от sth
sluchaen_fen написа:На 7-8 см от лоста за отваряне на капачката на резервоара в посока съм педала за газта.
По диагонал ?
Аз поне нищо такова не виждам. Какво е на цвят !?!