Yaris Cross - има ли вече собственици?

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Аватар
itzoa
Мнения: 315
Регистриран на: 24 Юни 2022 22:49
Местоположение: Габрово
Автомобил: Yaris Cross Hybrid
Благодарил/а: 49 пъти
Получена  благодарност: 37 пъти

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от itzoa » 04 Окт 2023 13:52

В крайна сметка му купих оригиналния размер 205/65/16 Continental TS-870. От автогуми.бг, ама ги чаках от Германия (наистина бяха малко по-евтини там).
Е, уж всички били от Португалия (дали за тоя модел ми го казваха или за 870p вече не помня), ама се оказаха румънски. Поне дота беше пресен. Леко твърд ми се струва каучука, подобно на бриджстоуна, ама съвсем леко. И отново това 205 ми теснее много сравнение със старото ми возило - 205/55/16 (от което още се търкалят екземпляри из гаража). Самия грайфер е някак по-заоблен и там където контактува е много по-тясно. 205мм е сигурно ако меря самите страни на гумите, но не и грайфера. Странното е, че същия ефект го има и на оригиналните летни гуми, с които дойде автомобила. Някакъв Falken. Oт Турция.

Аватар
itzoa
Мнения: 315
Регистриран на: 24 Юни 2022 22:49
Местоположение: Габрово
Автомобил: Yaris Cross Hybrid
Благодарил/а: 49 пъти
Получена  благодарност: 37 пъти

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от itzoa » 16 Окт 2023 09:34

Имам нов проблем, който забелязах след около месец след като я взех. Имам кривини като вълнички в долния десен сектор на челното стъкло, които се виждат само под определен ъгъл и като завивам на 90 градуса от място.
Заснех го на видео - трябва да се гледа на голям екран и в десния ъгъл долу - към 2-те спрели коли и ъгъла на къщата.
Чудя се това дали е нормално и дали си струва да се занимавам да се сменя гаранционно?
Рових доста в нета и намерих, че имало голям проблем с други марки и то доста по-скъпи модели с криви стъкла, като май всички вече се правели от 1 компания в Китай. Някои сменяли по няколко пъти и все тая.
Хонда пък били писали, че било нормално. Само че на старата ми кола не бях виждал такова нещо.
От както го видях за първи път, постоянно го виждам, чудя се преди това дали го е нямало или просто не съм бил забелязал. Но пък от какво може да се появи от нищото - от жега?


Аватар
iovkito
Мнения: 2846
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 11 пъти
Получена  благодарност: 61 пъти

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от iovkito » 16 Окт 2023 10:35

По-добре не си пипай оригиналното стъкло.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
biro
Мнения: 2655
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 73 пъти

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от biro » 16 Окт 2023 12:21

Направи същото клипче на старата кола да видим.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Аватар
itzoa
Мнения: 315
Регистриран на: 24 Юни 2022 22:49
Местоположение: Габрово
Автомобил: Yaris Cross Hybrid
Благодарил/а: 49 пъти
Получена  благодарност: 37 пъти

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от itzoa » 16 Окт 2023 12:58

biro написа: 16 Окт 2023 12:21 Направи същото клипче на старата кола да видим.
Tрудна работа, вече не е при мен :) Но за 5-6 години все щях да го видя. Както и на по-старата и на още по-старата, от 20 години шофирам, но такова криво стъкло не помня да съм имал отпред, дори и след смяна с китайски. Проблемът е че се вижда лесно на място, а на клипче - само с по-голям монитор. Не само аз го виждат, жената, колеги - също.

Аватар
biro
Мнения: 2655
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 73 пъти

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от biro » 16 Окт 2023 13:47

Стъклото е заоблено в краищата и няма как да не изкривява като погледнеш под такъв ъгъл. За това ми е интересно на страта ти кола, където не си го забелязал дали е заоблено стъклото или просто не си му обърнал внимание.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Аватар
itzoa
Мнения: 315
Регистриран на: 24 Юни 2022 22:49
Местоположение: Габрово
Автомобил: Yaris Cross Hybrid
Благодарил/а: 49 пъти
Получена  благодарност: 37 пъти

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от itzoa » 16 Окт 2023 14:32

Предполагам не си гледал видеото на голям екран - не е там където сигурно си мислиш точно в края, а по-високо и са ситни вълнички по-скоро вертикални, а не единично изкривяване.
Трябва да се гледат тези участъци - ту на едното ту на другото място криви. Трудно е да се снима, но с очи се вижда по-добре. Но не е в самия край както е показано тук
Untitled.jpg
Untitled.jpg (336.34 KiB) Преглеждано 1755 пъти

Аватар
mapamop
Мнения: 4120
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 93 пъти
Получена  благодарност: 304 пъти

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от mapamop » 16 Окт 2023 15:50

Това стъкло е лепено с машина/робот/или каквото-такова.
От личен опит с моргаджийски екземпляри, и не само:
- не е проблем да се изреже стъклото, но отдолу под него има поне 2 пластмасови държача които няма как да се спасят, да не мине телта през тях. Разбирай че после стъклото няма да легне на същото отстояние от рамката в купето.
- телта като мине и ще свали грунда под стъклото, съмнява ме някой да ти го възстанови и да загуби цял ден за боядисване, съхнене и т.н. и чак след това да ти залепи ново стъкло. Имаш вече предпоставки да гние купето там. Както знаем ламарините не са пасивирани срещу ръжда "изваопще, хич даже". Тая ръжда като избие под стъклото в един момент ще го строши от напрежението, защото ще го надига и няма да има пълен контакт на залепване с купето. И колата няма да е гаранционна, когато откриеш че гние рамката. Няма да стане за 1-2 години, но ще стане
- Ще го лепят стъклари в България, на ръка, и дали ще го поставят със същата точност като машината - по-скоро не.
- предвид по-горните имаш вече и предпоставки за течове. Може и да е още гаранционна колата, но може и да не е. А и като е текло веднъж на места на които не са очаквали да тече, ще има още ръжда.
- За да изрежат стъклото, ще трябва или да свалят табло, или да го изместят частично да не го овандалят с телта. Дали ще го върнат по същия начин и няма да пука, скърца и скимти - може и да успеят, може и да скърца.
- Да кажем че ще ползват лепило, еквивалентно на оригиналното, а не "к'вото има и може да му се има доверие".
Предвид по-горното, бих избрал по-малката злина - да псувам че ми е криво стъклото и да не го пипам, отколкото да се вкарам във последващи филми.
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

Аватар
itzoa
Мнения: 315
Регистриран на: 24 Юни 2022 22:49
Местоположение: Габрово
Автомобил: Yaris Cross Hybrid
Благодарил/а: 49 пъти
Получена  благодарност: 37 пъти

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от itzoa » 16 Окт 2023 16:44

И аз по-скоро това клонях да избера дори и без да познавам в детайли нещата, та благодаря че сипа още информация в канчето ми и ще се опитам да не гледам натам повече :D
А иначе гледах това и ми се стори доста трудно и въпреки това, доста добре направено, но ме съмнява, че тук ще го изпипат толкова добре.... Там не видях проблем с напасването, де....
В случая смяната е заради пукнатина от камъче, което пък ако стане ... е, ако стане ще го мисля тогава. Чел бях, че заради всички тези нови системи за сигурност, самите предни стъкла ги правели и по-тънки... ама дали е вярно...
Факт е, че и нямам никаква гаранция, че новото няма да има пък друга кривина.
Както споменах, чел бях, че VW ID.4 мейд ин USA, били с ужасно криви предни стъкла, толкова много, че им ставало лошо... И ги сменяли и били същите. Та, явно може да е и по-зле :)

Аватар
mapamop
Мнения: 4120
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 93 пъти
Получена  благодарност: 304 пъти

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от mapamop » 16 Окт 2023 17:16

Аз бих изчакал да сменят доставчика или партидата поне. Т.е. поне година. Ако изобщо се престраша за смяна. Дори и на дъртия ми 17 годишен автомобил не съм особено очарован от идеята.
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

Аватар
itzoa
Мнения: 315
Регистриран на: 24 Юни 2022 22:49
Местоположение: Габрово
Автомобил: Yaris Cross Hybrid
Благодарил/а: 49 пъти
Получена  благодарност: 37 пъти

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от itzoa » 21 Дек 2023 16:01

Aко на някой му се разхлопа нещо по вратата като отваря и затваря, да си провери болтовете на пантата от към вратата - единия беше почти напълно развит!
Тея французи :censored:
Прикачени файлове
Screenshot_1.png
Screenshot_1.png (667.01 KiB) Преглеждано 602 пъти

Аватар
mapamop
Мнения: 4120
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 93 пъти
Получена  благодарност: 304 пъти

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от mapamop » 21 Дек 2023 16:24

Другия път му клепни някакво лепило от рода на "Прома" и го завий. Вероятно са спестили от пастата "контрагайка", и не е изключено да се саморазвива. Или толкова да му е остискала резбата в тенекийката-гайка.
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

Аватар
itzoa
Мнения: 315
Регистриран на: 24 Юни 2022 22:49
Местоположение: Габрово
Автомобил: Yaris Cross Hybrid
Благодарил/а: 49 пъти
Получена  благодарност: 37 пъти

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от itzoa » 21 Дек 2023 16:40

Явно ще трябва да го проверявам. Между другото още като я взех установих, че и гайките на джантите са бая хлабави, но може да е било толкова по задание, знам ли. Но на ръка лесно се завиха още.

Аватар
mapamop
Мнения: 4120
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 93 пъти
Получена  благодарност: 304 пъти

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от mapamop » 21 Дек 2023 17:24

itzoa написа: 21 Дек 2023 16:40 Но на ръка лесно се завиха още.
По спомен от книжката на Авенсиса се стягат на 80 до 110-120 нютона. Което май си е постижимо и на ръка.
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

Hursa
Мнения: 4936
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 77 пъти

Yaris Cross - има ли вече собственици?

Мнение от Hursa » 21 Дек 2023 18:37

► Виж съдържание
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 2 госта