"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Публикувай отговор
Елена
Мнения: 45
Регистриран на: 03 Сеп 2021 12:56
Местоположение: България
Автомобил: Toyota Corolla

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от Елена » 05 Сеп 2021 11:40

Изчаквам да започнат следващите работни дни и при липса на адекватен отговор препращам цялата кореспонденция нагоре по веригата,пък те да правят,каквото сметнат за правилно. Аз нямам какво да губя,но те губят реноме. Знам,че се интересуват от това,моя близка си купи нова Корола и след всяко обслужване ѝ пускат анкета за качеството. Веднъж ги беше насолила добре и взеха мерки. Жалко за тях,ако заради някакви кокошкарски истории си позволяват да губят потенциални клиенти.

Елена
Мнения: 45
Регистриран на: 03 Сеп 2021 12:56
Местоположение: България
Автомобил: Toyota Corolla

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от Елена » 05 Сеп 2021 11:47

dracunculus написа: 05 Сеп 2021 11:35 Най-големият проблем, според мен, е, че тези кражби стават основно на ниво работници в сервиза, които вероятно го правят, така че да не се забележи от началници...
Със сигурност е така,но нали тяхна работа е да контролират. Коева ми обясни,че говорила,проверила чек листа, но ако е имало камери,защо директно не е проверила там? То е ясно,че който е пипал, вероятно го е направил хитро,но пък и тя да ми обяснява, че капакът не е вдиган- това не хвърля ли сянка на съмнение и върху другите твърдения? Мениджър на място ще знае какво да прави и няма да позволи да го разиграват.

Аватар
urb
Мнения: 563
Регистриран на: 12 Май 2016 15:03
Местоположение: Стара Загора
Получена  благодарност: 2 пъти

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от urb » 05 Сеп 2021 11:55

Проблема е че собствениците, защото тези центрове са дилърски т.е. не са на Тойота не искат да си признаят. Такъв ни е манталитета. Явно части се крадат от коли които са по акция - т.е. не са нови и гаранционни.
Като цяло като клиент не ме интересува кой е откраднал, а да ми върнат откраднатото. Да не говорим че това е престъпление. А те си позволиха да ме обиждат и да ме заплашват прикрито. Много много долно. Това ме отказа да купя нов автомобил от марката, която иначе хич не е лоша. Не пожелавам на никой да влиза в моята ситуация. Едно дело е 500-600 лева , а камерите са при тях. Т.е. унищожават доказателствата. Реших просто да забравя.
Toyota Corolla E12 4ZZ-FE LPG

Елена
Мнения: 45
Регистриран на: 03 Сеп 2021 12:56
Местоположение: България
Автомобил: Toyota Corolla

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от Елена » 05 Сеп 2021 12:06

urb написа: 05 Сеп 2021 11:55 Реших просто да забравя.
Да се примиря- да,да забравя- НЕ! Целта ми е да предупредя!Много хора,включително и аз самата, търсим отзиви и мнения в нета,ако на поне един човечец съм спестила тези неприятности- значи е имало смисъл в цялата история.

Аватар
urb
Мнения: 563
Регистриран на: 12 Май 2016 15:03
Местоположение: Стара Загора
Получена  благодарност: 2 пъти

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от urb » 05 Сеп 2021 12:24

Има смисъл, да . Но то в тези сервизи трябва явно да се влиза с приемо-предавателен протокол, на излизане проверка пак. Но няма как да се знае кое,как. Всичко е доверие. Вече аз им нямам доверие, описал съм случая. Всеки си решава. Като казах да забравя, имах в предвид да не се занимавам с тях. А случая съм го описвал нееднократно.
Toyota Corolla E12 4ZZ-FE LPG

Аватар
TATI
Мнения: 2752
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 47 пъти
Обратна връзка:

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от TATI » 05 Сеп 2021 16:22

Коя кора горе долу липсва?
Прикачени файлове
i7h3dmb5mql11.png
i7h3dmb5mql11.png (1.59 MiB) Преглеждано 1502 пъти
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

Елена
Мнения: 45
Регистриран на: 03 Сеп 2021 12:56
Местоположение: България
Автомобил: Toyota Corolla

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от Елена » 05 Сеп 2021 17:23

Ето тази. Колата е 2012 г, май се води фейслифт, защото е с новия двигател 132 коня и шест скорости.
Прикачени файлове
deflector 2.jpg
deflector 2.jpg (112.53 KiB) Преглеждано 1493 пъти
deflector.jpg
deflector.jpg (103.85 KiB) Преглеждано 1493 пъти

Аватар
Kiki
Мнения: 8210
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 13 пъти

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от Kiki » 06 Сеп 2021 16:34

Тази, която липсва и на по-горната снимка. :)
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
boyanmt
Мнения: 935
Регистриран на: 15 Яну 2018 21:01
Местоположение: NE Черноморие
Автомобил: RAV-4-за кибрит
Благодарил/а: 1 път

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от boyanmt » 06 Сеп 2021 16:57

Изглежда,че всичко е на място! Тези последните снимки от вашата кола ли са?

Аватар
WoLF
Мнения: 2643
Регистриран на: 05 Май 2016 09:21
Местоположение: Стара Загора
Благодарил/а: 258 пъти
Получена  благодарност: 119 пъти

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от WoLF » 06 Сеп 2021 21:41

Колата им е изглеждала като на снимките с ограждането, а сега е като снимката от TATI...
ИзображениеИзображениеИзображение

Елена
Мнения: 45
Регистриран на: 03 Сеп 2021 12:56
Местоположение: България
Автомобил: Toyota Corolla

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от Елена » 07 Сеп 2021 08:17

boyanmt написа: 06 Сеп 2021 16:57 Изглежда,че всичко е на място! Тези последните снимки от вашата кола ли са?
Не,това е снимка от нета.На нашата нямам снимка от под капака.

Елена
Мнения: 45
Регистриран на: 03 Сеп 2021 12:56
Местоположение: България
Автомобил: Toyota Corolla

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от Елена » 07 Сеп 2021 08:19

WoLF написа: 06 Сеп 2021 21:41 Колата им е изглеждала като на снимките с ограждането, а сега е като снимката от TATI...
Да,точно.С уговорката,че на TATI може колата да си е така фабрично.Тази кора се слага само на 2 модификации.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4928
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 153 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от slowtraveler » 07 Сеп 2021 08:27

Затова и попитах дали наистина сте сигурни, че сте имали кора.
Без обида - понякога (особено ако автомобилът е при нов собственик), се случва да се гледат различни обяви, снимки и т.н. и т.н. и да се получава грешна ментална представа за собственият автомобил...
'Ама къде ми е това', което си виждал на някоя снимка на същият модел, ама друга модификация...
Ефектът се нарича 'склонност към потвърждаване' (confirmation bias) и си е напълно реален психологически ефект, борбата с който се учи по някои дисциплини :)
А когато 'наблюдаващите са група' - вероятността да се самоубеждават рязко се повишава... Това не е лично наблюдение, а широко известен психологически ефект - такава е психологията на човека..
Отново - съвсем не се опитвам да Ви обидя - опитвам се да си изясня възможно ли е все пак грешката да е била в грешно Ваше възприятие - просто да не сте запомнили добре какво е било състоянието на автомобила (особено ако е нов в семейството Ви) :thumbsup:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Елена
Мнения: 45
Регистриран на: 03 Сеп 2021 12:56
Местоположение: България
Автомобил: Toyota Corolla

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от Елена » 07 Сеп 2021 09:01

slowtraveler написа: 07 Сеп 2021 08:27 Затова и попитах дали наистина сте сигурни, че сте имали кора.
Без обида - понякога (особено ако автомобилът е при нов собственик), се случва да се гледат различни обяви, снимки и т.н
Ни най- малко не съм се обидила smile.gif Нормално е хората да се съмняват.Сигурна съм и то не поради впечатления от разглеждани снимки. Всъщност тази кола с тази кора е единствената от този модел,която гледахме и впоследствие купихме.Просто такива не се продават и излизат много рядко. Гледахме ауриси и Авенсис,които просто си нямат такова.mile.gif

Аватар
BOz
Мнения: 4292
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 108 пъти

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от BOz » 07 Сеп 2021 13:08

slowtraveler написа: 07 Сеп 2021 08:27 Затова и попитах дали наистина сте сигурни, че сте имали кора.
Това искам да го потвърдя на собствен гръб. Бях сигурен за една намеса по едни кабели на собствения ми автомобил и ако нямах снимки от преди това, вътрешно щях да съм 100% сигурен, че са пипани и съответно много се ядосвах. И ги гледам на снимки, които аз съм правил и се боря със себе се да се убедя, че снимката е по-достоверна от спомена ми. :thumbsup:
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 60 госта