"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Публикувай отговор
Елена
Мнения: 45
Регистриран на: 03 Сеп 2021 12:56
Местоположение: България
Автомобил: Toyota Corolla

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от Елена » 03 Сеп 2021 18:45

biro написа: 03 Сеп 2021 17:47 От сервиза да предоставят запис от камерата в момента на влизане на колата. Там ще се види при отварянето на капака имало ли е кора. Но може да са свалили пред сервиза.
Те твърдят,че изобщо не са отваряли капака,незнайно как са свалили клемата на акумулатора,вероятно през ауспуха tooth.gif

gena_bs
Мнения: 864
Регистриран на: 20 Яну 2010 19:43
Местоположение: Бургас
Автомобил: служебен
Благодарил/а: 97 пъти
Получена  благодарност: 23 пъти

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от gena_bs » 03 Сеп 2021 20:28

Вие в Пловдив полиция, РПУ, прокуратура и т.н. нямате ли си?
Пусни една жалба и всичко ще си дойде на мястото.
Какви Тойоти Болканс, какви 5 лева?

Снимките могат да са доказателство, ако са с time stamp.
Най-сигурно е с проемно-предавателен протокол или маркиране на лесно демонтирумите детайли.
Моят Орел още е с маркировъчните номера по стъкла и фарове преди Каско. Ама ги забраниха, не помня вече защо.

Елена
Мнения: 45
Регистриран на: 03 Сеп 2021 12:56
Местоположение: България
Автомобил: Toyota Corolla

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от Елена » 04 Сеп 2021 09:38

gena_bs написа: 03 Сеп 2021 20:28 Вие в Пловдив полиция, РПУ, прокуратура и т.н. нямате ли си?
Имаме си,разбира се smile.gif .Но не мисля,че там на някой ще му е до това. Нямам снимка, показваща какво е имало под капака, пък и да имах, вероятно е трябвало да я направя пред самия сервиз с дата и час. Чакам да видя какво ще ми кажат за камерите и ще препратя всичко нагоре по веригата. Само да не се окаже случайно,че са намерили кора уж от някъде другаде и трябва и да си платя tooth.gif

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4928
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 153 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от slowtraveler » 04 Сеп 2021 13:41

gena_bs написа: 03 Сеп 2021 20:28 Вие в Пловдив полиция, РПУ, прокуратура и т.н. нямате ли си?
Напълно разбирам Елена..
Ще пуснеш жалба, ама с какво ще подкрепиш твърдението си? Реално с нищо...
Ти твърдиш, че нещо е изчезнало, ама си го забелязал няколко дни след това...
Документално си приел автомобила без забележки.. Тегава работа - успешно решение е само ако успееш да убедиш Тойота да си признае, че грешката е в тях...
Затова и действията са умерен натиск по всички нива (ако е прекалено груб - ще ти теглят една, защото документално те са защитени), пък каквото стане :thumbsup:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

dracunculus
Мнения: 1227
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 57 пъти
Получена  благодарност: 36 пъти

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от dracunculus » 04 Сеп 2021 21:01

Абсолютно съм на мнението на Slow. Подписвайки приемно-предавателния протокол при получаването от Тойота са си в пълното юридическито право да кажат, че няма никаква нередност около престоя на автомобила на тяхна територия и не носят каквато и да е отговорност. И дори да стигнеш до съд, ще спечелят те, и с право :thumbsup: Просто защото не може да докажеш недвусмислено НИЩО. Имахме подобен случай с Ауриса в ТМ Ауто преди години. Върнаха го с прясна дълбока драскотина, която баща ми забеляза обаче чак вкъщи. Върна се директно, влезе в остра дискусия, казаха му- "приел си си колата с подпис, т.е. е било всичко наред" и това е. До адвокат не стигнахме, защото е абсолютно загубена кауза реално....Винаги си гледам обстойно колата, взимайки я от сервиз, директно още преди да я изкарам от двора му. Правя го и в Германия, случват се "куриози" и тук. Малко в страни, но- в местната Тойота си държа другия комплект гуми с джанти на хотел. Е, 2018 ми изчезнаха 18 цоловите летни джанти с почти нови гуми на тях. При слагането на зимните предишната зима бяха забравили да ми издадат протокол, аз пък съм забравил да си го поискам.....е, някой работник беше регистрирал явно липсата на документ за джантите и те изчезнаха мистериозно. Отивам на пролет......МАУУ, ма Вие сигурен ли сте, че сте оставили джанти при нас, няма такива и няма протокол tooth.gif . Видяха по фактурите в системата, че са касирали и за хотел. Собственикът се оказа пич- каза да му кажа какви са били- възстановиха ги на 100%, даже касирах с 1 сезон по-нови летни гуми. НО, можеше и да се запънат и щяха да са си в правото. Та, с две думи- гледайте винаги всичко :whistle:
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line

Елена
Мнения: 45
Регистриран на: 03 Сеп 2021 12:56
Местоположение: България
Автомобил: Toyota Corolla

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от Елена » 04 Сеп 2021 22:27

Мда, занапред ще е така...Ясно,че няма как да докажа нещо,но пък защо те да не разсеят всички съмнения и да си покажат записите от камерите. Все пак всяка нормална фирма се бори за добър имидж и би трябвало да си защитава името. Само мога да си пофантазирам какво би могло да стане,ако тази случка се беше развила в Япония например tooth.gif

dracunculus
Мнения: 1227
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 57 пъти
Получена  благодарност: 36 пъти

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от dracunculus » 04 Сеп 2021 22:35

А, колежке. Сега за Япония не мога дума да кажа, там не съм бил, не мога даже и да си представя как е. Но, нали все хвалим Западняците- е, моята случка я разказах по-горе, развива се в богатия южен Байерн. :censored: В сервиза работят само кореняци Баварци, уж точни хора, не са турчета или сръбчета (без да генерализирам в никакъв случай), пък джантите ми се изпариха!
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line

Елена
Мнения: 45
Регистриран на: 03 Сеп 2021 12:56
Местоположение: България
Автомобил: Toyota Corolla

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от Елена » 04 Сеп 2021 23:07

Е,все пак са ги възстановили. За тук нямам такава надежда.Дамата любезно ме уведоми,че ако намерят някъде при своите колеги такава кора,ще ми се обадят,което не знам как точно да го разбирам- дали че смятат да ми я възстановят или пък ще ми предложат да си я закупя ( което за мен ще е,меко казано...странно).

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4928
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 153 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от slowtraveler » 05 Сеп 2021 09:19

А Вие съвсем ли сте сигурни, че е имало такава кора? Откога автомобилът е при Вас?
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
urb
Мнения: 563
Регистриран на: 12 Май 2016 15:03
Местоположение: Стара Загора
Получена  благодарност: 2 пъти

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от urb » 05 Сеп 2021 10:43

На мен ми откраднаха пред четири години на моята корола предната маска и емблема bash.gif в Стара Загора. И я бяха паркирали до оградата за да не видя. После прибирайки се видях липсата, веднага се върнах. Почнаха се едни оправдания, обаждания и какво ли не. Имало камери, но нямали достъп. Н3 били я взели. Вярвали на механиците и т.н. Купих си за 100 лева маска и не се занимавах с тях. Долни крадци. Затова си купих и нова Кия след това и добре че така стана.
Те са дилър, говорех и с собственика. Само оправдания и едва ли не си измислям. Казах му че далеч няма да стигне с тия приказки. Е от мен загуби един нов автомобил.
Toyota Corolla E12 4ZZ-FE LPG

Аватар
memorex
Мнения: 813
Регистриран на: 17 Фев 2021 21:29
Местоположение: Varna
Автомобил: avatar
Благодарил/а: 15 пъти
Получена  благодарност: 21 пъти

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от memorex » 05 Сеп 2021 10:59

Ако не греша тази кора се сваля при смяна на лампи -фарове за удобство.Ако да , после пак се слага ако не се забрави. w00t.gif
"Великите умове обсъждат идеи, средните умове обсъждат събития, малките умове обсъждат хората."
"И желязната логика е безсилна, ако отсреща е чугунена глава."

Елена
Мнения: 45
Регистриран на: 03 Сеп 2021 12:56
Местоположение: България
Автомобил: Toyota Corolla

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от Елена » 05 Сеп 2021 11:04

slowtraveler написа: 05 Сеп 2021 09:19 А Вие съвсем ли сте сигурни, че е имало такава кора? Откога автомобилът е при Вас?
Да, 100 процента.Вечерта преди да ме прати в сервиза,мъжът ми се чудеше дали да не я свали,за да имат достъп до акумулатора,но после се отказа, защото тя се захваща с пластмасови държачи,които май лесно се чупят. Реши,че там са професионалисти и ще знаят какво да правят. Колата купихме в средата на август,кората си беше на място. За да се огледат добре гредите,без да ни пречи,я качихме на подемник. Както сигурно предполагате,на мъжа ми не му се занимава вече с тия простотии и даже съжалява,че ми каза за липсата...Аз обаче не обичам да ме правят на маймуна no.gif Наясно съм,че в почти обречена кауза,но ще направя каквото мога или най- малкото ще предупредя някой наивник като мен,за да не си изпати.

Елена
Мнения: 45
Регистриран на: 03 Сеп 2021 12:56
Местоположение: България
Автомобил: Toyota Corolla

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от Елена » 05 Сеп 2021 11:09

memorex написа: 05 Сеп 2021 10:59 Ако не греша тази кора се сваля при смяна на лампи -фарове за удобство.Ако да , после пак се слага ако не се забрави. w00t.gif
Да, но пък и да се забрави,няма как да не се види след това.Може дори и да се счупи и ако ми бяха обяснили нещо такова,щях да махна с ръка и изобщо да не се занимавам.Ама да ми твърдят,че няма и не е имало и че,видиш ли,изобщо НЕ СА отваряли капака- малко ми идва в повече. Всеки прави грешки,но малко са тия,които имат достойнството да си признаят.
Нещо не успях да прикача снимка,за да видите за какво чудо става дума. На нашата кора липсва една по- малка правоъгълна част,която закрива другата половина от акумулатора. Това също го обясних на Коева...Гложди ме само въпросът ако има камери защо не са ги проверили? Няма как да не се види дали се отваря капака и дали това чудо се сваля...

Аватар
urb
Мнения: 563
Регистриран на: 12 Май 2016 15:03
Местоположение: Стара Загора
Получена  благодарност: 2 пъти

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от urb » 05 Сеп 2021 11:25

И на мен ми казаха че не са отваряли капака, после го отваряли заради акумулатора. Едни и същи лъжи. И да, сигурен съм че съм имал маска. И записи не ми дадоха. Сигурен съм че са ги гледали, защото след две седмици като се обадих ми казаха че незнаят къде са записите..... и да съм се жалвал в полицията. Супер политика за печелене на клиенти. А тъпото бе че те ми се обадиха да ми сменят и другия еърбег. Явно им е била нужна маска и емблема.
Toyota Corolla E12 4ZZ-FE LPG

dracunculus
Мнения: 1227
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 57 пъти
Получена  благодарност: 36 пъти

"Пич, къде ми е кората?!", или защо никога повече Тойота Пловдив

Мнение от dracunculus » 05 Сеп 2021 11:35

Най-големият проблем, според мен, е, че тези кражби стават основно на ниво работници в сервиза, които вероятно го правят, така че да не се забележи от началници, приемчици, мениджъри и т.н. Вероятно се пазят и от камерите (ако не са прекалено прости, но едва ли....). И в един момент шефовете дори и да си гледат после камерите, записът е чист. Колата "не е претърпяла неправомерни събития". И ти тогава като клиент си твърди каквото искаш- никой няма да ти повярва, а и правово погледнато не си в изгодна позиция, за съжаление. В никакъв случай не оправдавам сервизите, това е кражба, но мисля, че ситуацията е просто по-комплексна, отколкото ние си мислим.
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 71 госта