Страница 1 от 1

Леко почукване под задните седалки

Публикувано на: 28 Мар 2021 16:56
от anlok
Здравейте!
От известно време имам леко ясно почукване на метал в метал дори и на незначителни неравности зад шифжорската седалка. Звъкът се чува ясно все едно е в купето. Първо предположих, че е от задното окачване. Проверихме го. Няка никакви признаци на износване или следи от някакъв луфт който да причинява подобни звуци. Амортисжор, пружини, тампони, всичко си е наред, затова предположих, че е ваъзможно да е от задните седалки, по точно от дясната им част откъдето идва звъкът, защото когато ги поразклатя се чува подобен звук. Реших да ги сваля да проверя. Отвих предните болтови които държат седалката,и до там. Мърдам я напред, назад, но явно трябва още нещо да се направи за да се отстрани. Ще съм благодарен ако някой е имал подобен проблем с подобно почукване да сподели решението му, или да ми даде съвет как се разглобяват тези задни седалки. Търсих в интернет, но не успях да намера за моя модел. Намерих само един клип, но само се вижда как се отвиват предните болтове и не става ясно какво следва след това. Колата е Toyota Yrais 1.0, 2002 г.
Благодаря на всички.

Леко почукване под задните седалки

Публикувано на: 28 Мар 2021 18:01
от Kiki
Остави седалките, ами погледни отдолу гърнето, че или на задна някой го е набучил в бордюр, или е ударено по друг начин и сега чука по купето.

Леко почукване под задните седалки

Публикувано на: 28 Мар 2021 19:42
от memorex
Може да има скъсан болт на носач.Колата е на години а тези болтове кородират и се късат.Трябва да се гледа и проверява по-старателно.Това от къде се чува понякога заблуждава.