Страница 1 от 1

Avensis 2.2 D4D не пали

Публикувано на: 28 Май 2020 20:15
от ank
Здравейте, за съжаление регистрацията и първата ми тема тук е заради технически проблем, но се надявам някой да даде съвет. Проблемът е следния: преди няколко дни двигателя започна да работи по-твърдо, като след това спря и да пали съвсем. До помпата стига гориво, механичната помпичка над филтъра си работи (за всеки случай го смених и него). След това обаче, при въртене на стартер и отвита тръбичка към рейла няма никой (едва едва капе нафта). По съвет на познат, който се занимава с ГНП, смених SCV клапана, тъй като помпата била много здрава и в над 90% от случаите проблемите идват от клапана (цитирам каквото чух от него). Промяна нямаше и след това и реших да сваля и да занеса цялата помпа да я проверят. Носих я в Sofia Diesel Center и оттам твърдят, че и няма нищо. Пропуснах да спомена, че и диагностиката не каза нищо, имаше само някаква стара грешка от ЕГР клапана. С проверена помпа и стигащо до нея гориво колата продължава да не пали. В някакъв чуджестранен форум четох, че имало проблем със софтуера на тези модели и трябвало да се ъпдейтва, но си мисля, че в такъв случай трябва да светне чека. Ако някой е имал сходен проблем, моля да сподели, защото аз се изчерпах откъм идеи, а ми се иска да разбера какво точно става преди да я закарам в Тойота да изпосменят всичко. Благодаря!
P.S. Става дума за Avensis 2008 г. 148 коня

Avensis 2.2 D4D не пали

Публикувано на: 28 Май 2020 20:36
от Митхат
На диагностика къде я гледаха.

Avensis 2.2 D4D не пали

Публикувано на: 29 Май 2020 07:51
от ank
В един сервиз около Красно село (до бившия домостроителен комбинат).

Avensis 2.2 D4D не пали

Публикувано на: 29 Май 2020 10:22
от ank
Сложих помпата, този път запали с доста въртене. Отзад изпуши доста и мирише на неизгоряла нафта, работата е много неравномерна и не може да се изфорсира, а след като угасих вече не иска и да запали отново. Да махам ли дюзи, гледам че са под капака и няма да стане бързо, но друго не се сещам..

Avensis 2.2 D4D не пали

Публикувано на: 29 Май 2020 11:08
от veso_hds
Така и не написа какво показа тая пуста диагностика.Там се вижда как са дюзите.

Avensis 2.2 D4D не пали

Публикувано на: 29 Май 2020 11:29
от todorakis
По описанието звучи сякаш рязко е почнала да работи по- твърдо и изведнъж е почнала да не пали. Казваш, че диагностиката нищо не е показала, а каква беше тя? Трябва с Techstream да се гледа тук.

Avensis 2.2 D4D не пали

Публикувано на: 29 Май 2020 12:07
от Митхат
Отворена дюза,от там и без налягане в рейла.