Новият Кунгфлу вирус.

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема
Потребителски аватар
martod
Регистриран: 15 ное 2008 17:49

Новият Кунгфлу вирус.

Мнение от martod » 01 юли 2020 08:04

За първи път тази година няма да мога да ида на почивка на Малдивите, заради скапания корона вирус . :cussing:
През другите години не ходех поради липса на пари . :)
СВЕТЪТ Е КРЪЧМА........ДА СЕДНЕМ НА ЕДНА МАСА....

Потребителски аватар
mfandakov
Регистриран: 20 апр 2015 21:00
Автомобил: търси Е38 3.0d

Новият Кунгфлу вирус.

Мнение от mfandakov » 01 юли 2020 08:22

Аз лично смених Малдивите с....Марица,много близки са tooth.gif .
Пътя за бившата баластриера след разклона заОризари,около Марица има такива места че ходим по 3/4 коли с едни скари едни чудесии,ловим щука/ миризлива не се яде/ изпием няква каса бира и жените / туроператорите/ ни товарят на чартърите и по адресите.Пробвай и ще забравиш за малдивите. tooth.gif
В града човек експлоатира човека,а в селото е точно обратното!

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD

Новият Кунгфлу вирус.

Мнение от slowtraveler » 01 юли 2020 14:26

Майтапът си е майтап, ама преди няколко години предлагах на жената да отидем на Малдивите... Погледна няколко снимки и твърдо отказа - 'аз ще вляза в банята със стъкления под, а отдолу някоя риба да плува - ами ако се счупи стъклото..... АБСУРД' :)
Не че алтернатвата бе лоша, ама не бе толкова екстравагантна. Поне според мен де. Иначе тя постави 'световен рекорд' по бързо каране на каяк - излязохме към рифа там, където обикновено с колегата плувахме на шнорхел - имаше много интересни и доста едрички риби зад рифа. И докато си блея, съпругата вижда триъгълна перка (според мен е била на някоя голяма риба папагал въпреки, че не му е триъгълна перката, защото за две седмици освен една малка акулка там големите риби бяха от този вид и някой друг групер и кефал(кефалите бяха малки в сравнение с другите риби), ама това е друга тема) и дава 'пълна газ' към брега... Опитите да заснема 'чудовището', и да върна жената в района за да го намерим пак бяха напразни (както и въобще да я накарам да се качи на каяк повтроно :) ) tooth.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
Kiki
Регистриран: 05 фев 2008 21:24
Автомобил: РАВ 4

Новият Кунгфлу вирус.

Мнение от Kiki » 01 юли 2020 16:03

Потребителски аватар
martod

Новият Кунгфлу вирус.

Мнение от martod » 02 юли 2020 08:12

mfandakov написа:
01 юли 2020 08:22
Пробвай и ще забравиш за малдивите.
Благодаря за поканата, другото лято може да се възползвам . :D
А това лято даже до басейна в двора не мога да ида на почивка с тези счупени прешлени на гръбнака . sad.gif Още ме тормозят стълбите и не мога да ги слизам и качвам . smile.gif
А и от къде пари за скари и бири, :D нали живеем в страната на абсурдите, понеже обжалвам телково решение за 100% инвалидност без придружител, да стане 100% с придружител, докато трае обжалването, нашата тъй прекрасна държава ми "увеличи" пенсията от 350 лв. на 132 лв. че и 72 стотинки отгоре . :) Направо се чудя как да ги харча . tooth.gif

Потребителски аватар
mfandakov
Регистриран: 20 апр 2015 21:00
Автомобил: търси Е38 3.0d

Новият Кунгфлу вирус.

Мнение от mfandakov » 02 юли 2020 08:57

Скарите и бирите от мен :D в гр.Стамболийски сте юнаци градът при създаването си е населен почти от македонски родове.За това и дръпнахте пред Кричим защото сте инициативни и упорити . Знам че човешката психика и мотивация правят чудеса,за това се стегни и разкажи играта на тази кофти за теб ситуация.Колкото до финансовите несгоди...винаги около теб има приятели които могат да помогнат докато това отмине.
В града човек експлоатира човека,а в селото е точно обратното!

Потребителски аватар
martod

Новият Кунгфлу вирус.

Мнение от martod » 03 юли 2020 08:35

Работата е там, че аз съм единствения не македонец в града . :)
И изобщо не съм убеден, че сме дръпнали пред Кричим поради тази причина . :D Дръпнали са на времето заради голямата гара (евтиния ЖП транспорт) и построените заради този евтин транспорт предприятия, обаче после упоритите макета си бяха избрали кмет македонец (естествено) и всичко отиде по дяволите . tooth.gif
Сега в Кричим имате много повече предприятия, пък нашите упорити македонци пътуват всеки божи ден, защото работят по Пловдив и околните села, в предприятия дето трябваше да са при нас, ама кметЯ много алчен се оказа .

Потребителски аватар
centil
Регистриран: 20 авг 2016 11:13

Новият Кунгфлу вирус.

Мнение от centil » 03 юли 2020 10:00

Николай Николов, 30.06.2020
Здравейте приятели, ден 8 от Одисеята с COVID-19 в дома ми.
Днес няма да има физически упражнения по простата причина, че резултатите ми от частната лаборатория са готови.

Малко предистория:
Миналата седмица ми беше направен тест след като съм присъствал на мероприятие, където двама души са дали положителни резултати за COVID-19.
Съобщава ми се по телефона (от инспектор на РЗИ), че съм с положителен резултат и че до 2 дни от РЗИ ще дойдат да ми направят тест, който да потвърди първия.
От РЗИ, никога не дойдоха да ми направят втори тест!
За сметка на това дойдоха да ми връчат предписания за 14 дневна домашна изолация, а от 6-то РПУ ме провериха дали спазвам изолацията.
С оглед на това, че нямам никакви оплаквания и симптоми в петък (26.06.2020) си направих тест в частна лаборатория, резултатите станаха готови днес (30.06.2020) и съм – ОТРИЦАТЕЛЕН!

Сега, никой не може да ми върне загубените дни, в които съм стоял като затворник вкъщи, никой не може да възстанови нервите на семейството ми, на близките ми и на приятелите ми, които се притесняваха денонощно и никой не може да ми каже дали домашната ми изолация ще бъде премахната...

Отказвам обаче да бъда използван като част от статистиката „болни/заразени с COVID-19“ и някой да получава облаги от страха на хората!
https://gospodari.com/%D1%87%D1%83%D0%B ... %BD%D0%B8/
Последна промяна от centil на 03 юли 2020 10:08, променено общо 1 път.
Изображение
Yaris 1.5L 1NZ-FXE

Потребителски аватар
centil

Новият Кунгфлу вирус.

Мнение от centil » 03 юли 2020 10:07

Денислав Димитров:
Здравейте,
Набързо разказвам какво ни се случи последните няколко дни. Давам само факти, изводи всеки може да си направи.
1. В събота, поради доказан случай на Covid-19 в яслената група на малката ни дъщеря, бяхме помолени да се явим в столичното РЗИ, за да бъдат взети проби на нея и на сестра и, която е в същата детска градина, но в друга група. Няколко часа по-късно получих обаждане от мобилен номер, в което женски глас ми съобщи че малката е с положителен резултат, а сестра и с отрицателен. Освен нея казаха, че има още едно положително дете, което е сестричка да дете от въпросната група. Казаха също, че в понеделник ще дойде екип на РЗИ да вземе проба и от мен и жена ми, както и да разпитат за контактни лица. Втора проба за потвърждаване на първата не беше взета от малката.
2. В понеделник майка ми и брат ми, като контактни лица на малката, отидоха да си пуснат тестове в частна лаборатория ( фигурираща в списъка на РЗИ като призната), които излезнаха отрицателни. Понеже майка ми работи в болница, информира работодателя си, който от своя страна е информирал РЗИ Ловеч. На база на това, и на база на "самопризнанията" на майка ми и брат ми ( РЗИ Ловеч по телефона казаха, че не са проверили официално положителния резултат), майка ми и брат ми попаднаха под карантина :)
3. Официални резултати от РЗИ за положителен резултат на детето ми не съм получил. Посещение от РЗИ за вземане на проби от мен и жена ми не се е състояло още. Единствено вчера дойдоха някакви хора, представиха се като куриери на РЗИ, и ни връчиха предписания за карантина и изолация.
4. Вчера на адрес ни бяха направени тестове от друга частна лаборатория, пак от одобрения списък на РЗИ, които показаха отрицателни резултати за PCR, както и отрицателни антитела ( което значи, че вирус нито имаме, нито сме имали в последните месеци). Симптоми нямаме, и не сме имали от началото на сагата :)
5. Другите 2 от 4 положетелни деца в детската градина също излезнаха с отрицателни PCR тестове в частна лаборатория.
Основната ми цел е това да стигне до повече хора, които могат да изпаднат в подобна ситуация, но да нямат възможност да преминат сравнително безпроблемно през нея както за сега успявам аз.
Търсете си правата, и не се доверявайте безропотно на институциите.
Изображение
Yaris 1.5L 1NZ-FXE

optimo
Регистриран: 12 ное 2019 22:10
Автомобил: Rav4

Новият Кунгфлу вирус.

Мнение от optimo » 03 юли 2020 10:47

centil

Тая кампания тече и в прибалтийските републики и Чехия. Нищо ново не са измислили само сменяват имената според страната.
А спрете да се занимавате с глупости. Тука в България теми за бутане на правителство - дал бог. Само някой желание да има. Те ви чатове, снимки кеф ти Бойко, кеф ти Радев
В момента , никой няма сметка да изкарва повече болни от колкото са. PCR не е rocket science, но нивото в частните лаборатории - много зле. Целта е да се вземат едни пари и ако може да се спестят едни разходи от тестове.
Даваш ли си сметка , че в момента за да се разхлабят мерките, РЗИ се опитва да покрие колкото се може с повече тестове различни клъстери, за да се хванат и изолират преди да е излязъл от контрол.
Кое предпочиташ - да изолираш само една група или да блокираш цяла област. ( Гледай какво правят англичаните) В момента работата е зверска над 3000 теста и никой няма времето да задоволява прищевките и егото на луди.

Имай в предвид, вече се натрупват много данни. Корона вируса няма нищо общо с грипа. в някой аспекти по поражения е като СПИН

Потребителски аватар
krasengn
Регистриран: 19 мар 2016 00:11
Контакти:

Новият Кунгфлу вирус.

Мнение от krasengn » 03 юли 2020 10:56

Няма страшно. Премиера пак ще ни спаси. Има кой да мисли за нас. Той. Той е измислил, одобрил и наредил тези процедури в момента, които се прилагат. Въпреки, че не носи той отговорността. Всичко у нас става с негово решение. Спасението е само от него. При него се ходи за помощ, той е крайната инстанция. Скоро ще овладее напълно и съда, след прокуратурата... Повечето хора си го избираме на всички избори. Защото нямало алтернатива. Защото е пич, мъж и голямата работа. Почти колкото Путин.
Според мен и двамата са идиоти. Който и да дойде след тях, ще е по-добре. Само защото ще се раздвижи системата. А при движението има шанс да се обърка и ... да се подреди по-правилно.
Обаче Тиквата никой не го закача. Никой не пипа милионите в шкафчето му. Може да обижда всички. Да краде бизнеси, да затвори гръцката граница, да намли данъците на приятелите си... Абе султан. Трима папи са го мазали по главата.
Polski Fiat 125p (1980) --> VW Passat 1.8 RP (1990) --> Toyota Corolla Hatch 1.4 D-4D MMT (2005)

Потребителски аватар
centil

Новият Кунгфлу вирус.

Мнение от centil » 03 юли 2020 11:26

optimo

Как винаги се опитваш да извъртиш нещата?!? Кой ти говори за политика, бутане на правителство и т.н.?

Тук има съмнения, че РЗИ "предоставя" фалшиви данни. И стига с тези глупости, че часните лаборатории не стрували. Защо тогава са получили лицензи за правят точно такива тестове? Кой даде лиценза на РЗИ? Кой въобще раздава тези лицензи?

"Корона вируса няма нищо общо с грипа." - тук си много прав. От грип умряха много повече хора.
А на сравнението на Covid със СПИН - недей, спри. Не се излагай повече. Спри да насаждаш паника и страх сред хората.
Изображение
Yaris 1.5L 1NZ-FXE

Потребителски аватар
biro
Регистриран: 31 мар 2013 11:21

Новият Кунгфлу вирус.

Мнение от biro » 03 юли 2020 11:53

Интересно от кой грип в рамките на 6месеца умряха повече хора от колкото от ковид? Или ти сумираш жертвите на грипа през последните 100 години.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Потребителски аватар
centil

Новият Кунгфлу вирус.

Мнение от centil » 03 юли 2020 12:04

Четете бе, хора. Всичко е вече написано - viewtopic.php?p=376157#p376157
Всяка година до сега са починали повече хора от грипен вирус, в сравнение с актуалния вирус. Една грипна вирусна инфекция продължава около 14 седмици, а не 6 месеца.

Знаете ли от какво е починал George Perry Floyd съгласно WHO?
Изображение
Yaris 1.5L 1NZ-FXE

Потребителски аватар
biro
Регистриран: 31 мар 2013 11:21

Новият Кунгфлу вирус.

Мнение от biro » 03 юли 2020 12:42

Информацията ти не е коректна. До момента починалите от ковид в България не са 126. Даваш таблица "Умрели от грип и пневмония през 2018" е да беше включил и умрели от още неща. Или пневмония или грип, що ги комбинираш? Умрели ли ги наричат в НЦОЗА? сериозно? Защо включваш цялата 2018г като бройка сравнима с ковид? Корона имаме в България от 8-ми март 2020 и все още не е минала една година. Понеже даваш таблица за календарна година, коректно е да съпоставиш починалите от грип към починалите от ковид през 2021. Рано е още за този анализ, макар да ти се иска да си прав. Друг е въпроса колко са ти достоверни таблиците.
В САЩ починалите от ковид са 128 740 до момента, а там също нямат пълна година с тоя вирус. Колко са починали от грип в САЩ през първите 6 месеца на 2019?
Престъпникът Флойд е бил ковид позитивен, за това не е можел да диша при ареста. Имаш съмнение?
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Отговори