Страница 1 от 1

Въпрос за ЕГР-а

Публикувано на: 29 Дек 2019 03:11
от Batilio
Здравейте колеги притежател съм на Рав4 дизел 2003г и бих искал да ви попитам дали някой от вас знае дали мога да анолирам клапана без софтуерна намеса и ако може как точно става? Благодаря предварително.

Въпрос за ЕГР-а

Публикувано на: 29 Дек 2019 12:23
от boyanmt
.. worthy.gif ..добре че няма трето изречение... w00t.gif

Въпрос за ЕГР-а

Публикувано на: 29 Дек 2019 17:07
от Batilio
Що какъв ти е проблема пич с изреченията?Трудно четеш ли???/boyanmt/

Въпрос за ЕГР-а

Публикувано на: 29 Дек 2019 18:08
от veso_hds
Batilio,не се обиждай,а наблегни на правописа.А иначе ЕГР-а просто се затапва/запушва/ с метална пластина,без да се пипа софтуера.

Въпрос за ЕГР-а

Публикувано на: 29 Дек 2019 18:48
от Batilio
Добре колеги ,благодаря ви за уточненията и поясненията.

Въпрос за ЕГР-а

Публикувано на: 01 Яну 2020 21:14
от Batilio
Колега veso_hds,имам един въпрос отностно затапването!И двете дупки се затапват нали с пластината!!!!Благодаря ти!

Въпрос за ЕГР-а

Публикувано на: 02 Яну 2020 16:06
от veso_hds
Аз не съм правил тази процедура,но ти пращам линк със снимки от колеги,които са изолирали ЕГР:
search.php?keywords=%D0%B8%D0%B7%D0%BE% ... 0%BD%D0%B5

Въпрос за ЕГР-а

Публикувано на: 12 Яну 2020 15:20
от Batilio
Колеги разбирам ,че при ЕГР-а с вакумното задвиждане става само с пластината, а с моторчето как да го изолирам???Софтуерно ли unsure.gif !!!

Въпрос за ЕГР-а

Публикувано на: 12 Яну 2020 15:37
от Митхат
След като затапиш входа,изчистваш добре EGR и го оставяш да си бачка просто спираш контакта му с изгорелите газове.И така той ако е ОК си функционира и не се задръства,от там пък няма и дертове с него.Ако искаш и него софтуерно да го елиминираш е малко по друга история и си иска човек с добри познания , което е и по добрият вариант понеже компа калкулира процентите които е отворен а това се отразява при смесообразуването оттам това води и до кофти КПД на мотора.

Въпрос за ЕГР-а

Публикувано на: 13 Яну 2020 08:59
от Batilio
Значи колека”fandakov”двигателят ще му се скъси живота така ли??Няма да ми скочи чека нали??

Въпрос за ЕГР-а

Публикувано на: 13 Яну 2020 09:50
от Митхат
Не би трябвало да свети ако работи.Колкото до двигателя не му се скъсява живота.

Въпрос за ЕГР-а

Публикувано на: 13 Яну 2020 21:52
от Batilio
Благодаря колеги bow.gif :cheers:

Въпрос за ЕГР-а

Публикувано на: 14 Яну 2020 08:34
от ufer
Аз правя малко профилактика на ЕГР системата и към него има един модулатор (стария 4АГЕ мотор). Някой може ли да сподели каква точно му е ролята, защото към него има и някакво филтърче, което по принцип се чисти с въздух. Нямам смущения в работата му, но едно почистване няма да му навреди.