Пасивна безопасност в близкото минало.

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема
Отговори
Двигателист
Регистриран: 13 окт 2008 23:32

Мнение от Двигателист » 12 окт 2019 11:54

Здравейте! Попаднах на едно видео от преди 30 години, на което се вижда , че някои производители са мислили доста преди други такива в тази посока. Тестовете са с 55 км/ч с 50% покритие и недеформируема преграда. Честно казано, аз знаех, че в онези години японците са правили технически много надеждни „ковчези” на 4 колела, без всякаква мисъл за безопасност, но не очаквах да са толкова зле. Французи и италианци няма какво да ги коментираме. Това, което мен ме изненада – ако без да гледам видеото ме попита някой за класиране щях да кажа Волво, после W124. Изненадан съм от разликата в заявените тогава върхови нива на безопасност от Волво и леко разочароващия резултат на практика. Омегата също мислих, че с по-грамотно конструирана пътническа клетка, но... Жалко, че няма СААБ. Би било интересно. Доста интересна система от Ауди за „прибиране” на волана при ПТП, изненада, но приятна.
Както да е. Сега положението е друго и японците вече не правят „консерви” :D, а и след 2005-та повечето производители се стараят доста. Е имаше малко пак излагация, когато някой реши да тества с 25% покритие, но производителите обичат да хитреят и да се нагаждат към проверките :D .
Видеото:
Немски - https://youtu.be/FAlgNR3nPDI
Английски - https://youtu.be/QaiMUM0XVZk

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD

Мнение от slowtraveler » 13 окт 2019 16:31

Да, предполагам често модифицират детайли за да е най-успешен теста... Все пак тестовете са стандартни.
Доброто е, че тестовете малко по малко доближават условията на често срещащи се инциденти..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Отговори