Бъдещите електрически коли (BEVs) от Тойота

Публикувай отговор
Mcl
Мнения: 660
Регистриран на: 23 Ное 2020 19:21
Местоположение: Кюстендил
Автомобил: Corolla ts
Благодарил/а: 12 пъти
Получена  благодарност: 11 пъти

Бъдещите електрически коли (BEVs) от Тойота

Мнение от Mcl » 04 Дек 2023 22:03

Ако това го отчиташ по официална статистика, това не е вярно. Имам приятели с по около 10 автомобила, това влиза също в статистиката, но имам и няколко приятели без автомобили. Но те са по-малко от автомобилите на другите. Та за това статистиката за мен е стъкмистика.
Corolla ts 1.8 hybrid 2020

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 23 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Бъдещите електрически коли (BEVs) от Тойота

Мнение от veso_hds » 04 Дек 2023 22:04

jim_beam написа: 04 Дек 2023 21:54 Учудвам се, защо в БГ толкова малко се засягат темите екология, опазване на природата, транспорт, в училищата
Напротив, темата е застъпена доволно.Проблемът у нас е друг- голяма част от хората са заети със своето оцеляване и екологията им е последна грижа.Дано
jim_beam написа: 04 Дек 2023 21:54 младите да намерят по-добър начин.
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

Аватар
Monster
Мнения: 338
Регистриран на: 09 Ное 2021 10:50
Местоположение: Sofia
Автомобил: Rav4 PHEV, Zoe ZE40
Благодарил/а: 86 пъти
Получена  благодарност: 81 пъти

Бъдещите електрически коли (BEVs) от Тойота

Мнение от Monster » 05 Дек 2023 06:13

Едно вчерашно видео, разказващо за краткосрочните планове на Тойота, включващо и презентация на излизащия официално на европейския пазар до няколко месеца Toyota Urban SUV.



Харесва ми стратегията и бързата реализация напук на всички приказки по електричарските групи как Тойота щяла да последва съдбата на Нокиа. Впрочем в горното видео разказват и че не се отказват да вярват и във водорода като гориво, но не мислят да инвестират в производството на самото гориво, а разчитат на партньорство със страните в ЕС за големи инвестиции в изграждането на инфраструктурата за водородни да ги наречем "бензиностанции". Аз лично съм песимист за тази технология, но да видим, може и да греша. Така или иначе BEV стратегията изглежда впечатляваща и ме замисли дали да не взема да купя "малко" акции на Тойота. tooth.gif Дано да са си взели поука от фалстарта с bZ4X и този път да избухнат, заливайки пазара с достъпни и практично обмислени електрички.

Аватар
Monster
Мнения: 338
Регистриран на: 09 Ное 2021 10:50
Местоположение: Sofia
Автомобил: Rav4 PHEV, Zoe ZE40
Благодарил/а: 86 пъти
Получена  благодарност: 81 пъти

Бъдещите електрически коли (BEVs) от Тойота

Мнение от Monster » 07 Дек 2023 16:35

Пак съм аз :D , но колкото повече го гледам този модел, толкова по-заинтригуван съм. Попадна ми едно видео (Parlez-vous français?), което разглежда що-годе обстойно екстериора на Urban SUV или както още го наричат във видеото - bZ2X:



И още едно екстериорно, с чието заглавие няма как да не се съглася - "This SUV will be a best seller!":


dimkaraganchev
Мнения: 603
Регистриран на: 03 Юни 2010 18:23
Местоположение: гр. Сопот
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 7 пъти

Бъдещите електрически коли (BEVs) от Тойота

Мнение от dimkaraganchev » 08 Дек 2023 00:16

jim_beam написа: 04 Дек 2023 21:54 Учудвам се, защо в БГ толкова малко се засягат темите екология, опазване на природата, транспорт, в училищата. Просто не е възможно да продължава както досега си мисля.
Хм, интересно, как електрокарите се вписват в подобни понятия...

Аватар
WoLF
Мнения: 2645
Регистриран на: 05 Май 2016 09:21
Местоположение: Стара Загора
Благодарил/а: 258 пъти
Получена  благодарност: 119 пъти

Бъдещите електрически коли (BEVs) от Тойота

Мнение от WoLF » 08 Дек 2023 09:34

Електромобила за да е екологичен трябва да се зарежда от възобновяеми източници и една батерия да става за смяна след 500к км. Всичко преди това е лъжовна екология. При теб няма дим, но глобално се отделя повече, отколкото при горенето на фосилни горива... Един вид престъпно късогледство boxed.gif
ИзображениеИзображениеИзображение

Аватар
biro
Мнения: 2651
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 71 пъти

Бъдещите електрически коли (BEVs) от Тойота

Мнение от biro » 08 Дек 2023 09:46

Сигурен ли си в това? Как един дизелов автомобил с избушен дпф е по-екологичен от електрокар? Форумът е пълен с престъпно неглижиращи правото ни на чист въздух ганьовци споделящи как си отстраняват катализатори/дпфи.
Относно ВЕИ - не си сигурен каква част от заредената енергия е от ВЕИ. Безспорен факт е, че производствените мощности от ВЕИ се увеличават постоянно. Докато ТЕЦ не се строят по 2-3 броя на година в БГ. При това ВЕИ са достъпни за всеки собственик на къща или парцел докато нафта не може да си рафинираш в домашни условия.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4928
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 153 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

Бъдещите електрически коли (BEVs) от Тойота

Мнение от slowtraveler » 08 Дек 2023 10:06

За 'екологичността' въпросът често е по-дълбок отколкото го виждат голяма част от хората... Дори да оставим настрана факта, че доста от хората виждат 'екологията' само след като заредят и се движат щастливо щото автомобила не отделя газове. И без да отчитат 'екологията' на вложените материали в устройството, възможността и екологията на рециклиране, и източникът на 'екологичното гориво'...
Замисляли ли сте се кое е по-екологично - стотици мегавати ФЕИ, или хиляди декари плодородна добруджанска земя?
Или работеща постоянно система (електростанция или двигател) , в сравнение с 'палеща се студена' при нужда... А нужда както се вижда - има...
Спомнете си рева на 'еколозите' против АЕЦ преди години... Който плавно премина през 'ама те не са толкова неекологични, та да се достигне до сегашното 'дайте да дадем/направим много нови АЕЦ' :)
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
WoLF
Мнения: 2645
Регистриран на: 05 Май 2016 09:21
Местоположение: Стара Загора
Благодарил/а: 258 пъти
Получена  благодарност: 119 пъти

Бъдещите електрически коли (BEVs) от Тойота

Мнение от WoLF » 08 Дек 2023 10:09

biro, за пореден път говориш наизуст. Провери и пиши, ще се изумиш. Отделно, DPF е за частици, а тук говорим за отделени парникови газове...
ИзображениеИзображениеИзображение

dimkaraganchev
Мнения: 603
Регистриран на: 03 Юни 2010 18:23
Местоположение: гр. Сопот
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 7 пъти

Бъдещите електрически коли (BEVs) от Тойота

Мнение от dimkaraganchev » 08 Дек 2023 10:17

Биро, биро... ppp.gif

Аватар
biro
Мнения: 2651
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 71 пъти

Бъдещите електрически коли (BEVs) от Тойота

Мнение от biro » 08 Дек 2023 10:27

Не знаех, че говориш за парникови газове. Аз говорех за вредни за живите организми емисии.
При производството на горива за ДВГ също се отделят парникови газове, както и при работата на ДВГ с тези горива. Това важи и в производството на смазочни материали.
ПГ се отделят и при производството на краве мляко и рибай стек.

Що се отнася до плодородната добруджанска земя свръхпроизводството на земеделска продукция може да има полза за банковата сметка на фермера макар, че не е задължително поради правилото в икономиката, че голямото предлагане и ниско търсене намалява цената. Разбира се не може да стоим гладни поради застрояване на земята. Въпрос на баланс.
Колко е печалбата за 1 година от декар земеделска продукция и декар ФЕЦ при положение, че разпределим разхода за изграждане на ФЕЦ в 10 години?
Само на земеделска земя ли може да се строи ФЕЦ? А в пустиня може ли? В морето ВяЕЦ може ли?
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Аватар
itzoa
Мнения: 311
Регистриран на: 24 Юни 2022 22:49
Местоположение: Габрово
Автомобил: Yaris Cross Hybrid
Благодарил/а: 49 пъти
Получена  благодарност: 37 пъти

Бъдещите електрически коли (BEVs) от Тойота

Мнение от itzoa » 08 Дек 2023 10:31

Аз пък донякъде заставам на страната на Биро, защото виждам че е от Русе, а точно там са най-опарени от смрадта на липсата на екологично мислене. Но сит на гладен не вярва. Пък и говорим не само за обща екология, а за мястото където растат децата ни, а това са градовете. Аз съм в Балкана и пак виждам огромна разлика в качеството на въздуха (респективно и качеството на живот) от един натоварен булевард и селски път на 5 километра от него, но в гората.
Oт друга страна каквото и да си говорим, докато населението се множи и се налага да се изхранват 8+ милиарда, които после трябва да се изхождат някъде, няма как да спрем замърсяването.
Щото само преди 100 години сме били 6 милиарда по-малко.
Последно промяна от itzoa на 08 Дек 2023 10:40, променено общо 1 път.

Аватар
biro
Мнения: 2651
Регистриран на: 31 Мар 2013 11:21
Местоположение: Русе
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 71 пъти

Бъдещите електрически коли (BEVs) от Тойота

Мнение от biro » 08 Дек 2023 10:33

dimkaraganchev написа: 08 Дек 2023 10:17 Биро, биро... ppp.gif
Димка, димка когато си произведеш пропан-бутан за колата в домашни условия ела напиши.
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017 Classy LED

Аватар
WoLF
Мнения: 2645
Регистриран на: 05 Май 2016 09:21
Местоположение: Стара Загора
Благодарил/а: 258 пъти
Получена  благодарност: 119 пъти

Бъдещите електрически коли (BEVs) от Тойота

Мнение от WoLF » 08 Дек 2023 10:59

Обяснявайте на дечицата в Конго колко са екологични... Ама нали нашите деца да дишат чист въздух ermm.gif Поредната вредна мода в човешката история. Дано по-бързо отмине в този си вид и да се сетят, че трябва да е по-устойчиво производството и развитието на технологията :help:
ИзображениеИзображениеИзображение

Аватар
itzoa
Мнения: 311
Регистриран на: 24 Юни 2022 22:49
Местоположение: Габрово
Автомобил: Yaris Cross Hybrid
Благодарил/а: 49 пъти
Получена  благодарност: 37 пъти

Бъдещите електрически коли (BEVs) от Тойота

Мнение от itzoa » 08 Дек 2023 11:04

WoLF написа: 08 Дек 2023 10:59 Oбяснявайте на дечицата в Конго колко са екологични
Добре, ама нека и те да обяснят, що преди 60 години са били под 20 милиона, а сега са почти 100... Знам, че звуча като някой илюминат/сатанист/соросоид/елит/ционист и т.н., но фактите са си факти, а ла*ната дето ги се*ем са си ла*на....
Прикачени файлове
Screenshot_1.png
Screenshot_1.png (26.53 KiB) Преглеждано 1657 пъти
Последно промяна от itzoa на 08 Дек 2023 11:08, променено общо 1 път.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 53 госта