Ъпдейт на карта на Toyota Touch and Go

Отговори
wartin
Регистриран: 11 яну 2019 20:46
Автомобил: Verso
Контакти:

Мнение от wartin » 13 фев 2019 20:59

Здравейте,

Някой ъпдейтвал ли е картата на Toyota Touch and Go? Ако да, може ли малко помощ, за да го направя и да си спестя 100+ Евра в официален сервиз. Успях да сваля инфо за старата карта на USB, но до там... Вероятно качването е с допълнителен софтуер, а и не знам какъв е формата на картата, откъде да я сваля и пр.

Абе с две думи, трябва ми нещо "for dummies" :)

Много благодаря предварително на знаещите и можещите! :)

Потребителски аватар
IvoDobrev
Регистриран: 30 яну 2010 08:11

Мнение от IvoDobrev » 13 фев 2019 21:13

Изтеглянето на ъпдейта само по себе си не е трудна задача. Разархивираш файловете на флашка - за твоето устройство вероятно ще е нужно 4 гб. Поставяйки я в USB порта, навигацията автоматично ще открие, че има файлове за ъпдейт на софтуера и картите. До тук добре, това обаче няма как да стане безплатно, или поне не съвсем според руснаците. Екстеншън модула ти има сериен номер, според него при старта на ъпдейта той ще ти даде и Request code според който ще ти трябва съответен Activation code. Ако раполагаш и с него ъпдейта е съвсем интуитивен и само следваш инструкциите. В ъв флаш паметта на екстеншън модула ти няма достатъчно място за всички карти, затова ще ти предложи опция да избереш между Western Europe maps или Eastern Europe - българия влиза и в двете, като обичайния, избор стига да не са ти нужни Русия и Турция е Western Europe Maps. Ако стандартните опции не те удовлетворяват, имаш опция на ръка да избереш нужните ти държави до запълване на обема на щатната памет. След това ти остават 40 минути до 1 час ъпдейт при запален двигател с цел да избегнеш евентуално падане на акумулатора през това време или изключването на захранването при всики хибриди. Горе долу това е. Има много по темата в интернет.
Сега: Toyota C-HR Hybrid 1.8 CVT 2018
Преди:Toyota Avensis 1.8 CVT 2013
Много преди: Toyota Avensis D4D 2.0 2008

Richar1
Регистриран: 18 яну 2019 18:34
Автомобил: Toyota Prius Plus

Мнение от Richar1 » 14 фев 2019 09:00

Поздрави!
Мога да помогна при актуализирането на картографирането и софтуера.
За 8 гигабайта е необходимо флаш устройство.

По-евтин от официалния дилър три пъти.

Изпращане на визуални инструкции.
Директна връзка към картата.
С уважение, Сергей!

wartin
Регистриран: 11 яну 2019 20:46
Автомобил: Verso
Контакти:

Мнение от wartin » 15 фев 2019 16:59

Иво, благодаря много! Определено ми даде яснота за процеса.

Има ли смисъл според теб да търся кракнат код или е загубена кауза?

Сергей, не знам как ще се разберем с Google Translate, но дай цена за всеки случай :)

Поздрави,
Мартин

Отговори