Избор на семеен автомобил

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Аватар
Ивайло Димов
Мнения: 969
Регистриран на: 11 Яну 2022 15:35
Местоположение: Шумен
Автомобил: Seat Toledo1,8 20V AGN
Благодарил/а: 38 пъти
Получена  благодарност: 54 пъти

Избор на семеен автомобил

Мнение от Ивайло Димов » 04 Сеп 2023 15:56

Бензиновите вагаджийки след 2007 са трагедия до към 2015 когато излиза подобрените ревизии и нови мотори.1.5 tsi е добър ,на ченгетата шкодите са с такива ,при третото поколение на 1.4 и 1.8 всички проблеми с разход на масло са решени.

Комбито на Хонда Акорд е мега грозно,дялано с теслата ...ако ще е Хонда бих взел CR-V 2.0 150 катъра с възможност за газ ...Ако се търси имиджова кола Audi A4 с код на мотора BFB 1.8 20 VT последни 20 клапанов двигател с турбо и MPI подходящ за газ.Бих погледнал и Киа Сеед и Хюндай I30 бензинови
.Ако искаш кола която няма да те остави и ще е с Евро 5/6 -Дачия Логан или Доккер с 1,6 бензинов мотор.

Преден ОЕ носач е на цената на 5-6 кутии цигари ,супер евтино за поддръжка

Таратор тая Октавия сигурно е с двигател BSE 1.6...те са трагедия

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Избор на семеен автомобил

Мнение от mirott » 04 Сеп 2023 20:44

8-ма генерация Акорд комби ли имаш предвид, че е грозно...

Аватар
WoLF
Мнения: 2643
Регистриран на: 05 Май 2016 09:21
Местоположение: Стара Загора
Благодарил/а: 257 пъти
Получена  благодарност: 119 пъти

Избор на семеен автомобил

Мнение от WoLF » 04 Сеп 2023 20:52

Красотата е в очите на гледащия, като казва че му е грозно, му е грозно :thumbsup:
ИзображениеИзображениеИзображение

tihogr
Мнения: 8
Регистриран на: 19 Мар 2023 16:31
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път

Избор на семеен автомобил

Мнение от tihogr » 05 Сеп 2023 10:19

Значи Е класата ще я отпиша понеже не ми е в бюджета. Някои да каже нещо за Пасат и Форд Мондео или да ги отписвам и тях? Пасата за да е читав ще трябва да е дизел, а да намеря Пасат дизел на някакви прилично километри май си е мисия невъзможна. Да разбирам, че за Тойота Авенсис Т25 май съм позакъснял (ще е на 15 години поне в момента на покупката), а Т27 сякаш не ми допада нещо. Остават ми като варианти Шкода Супърб (ще трябва да е дизел, въпреки че предпочитам бензин) и Мерцедес Ц класата W204 (въпреки, че и за нрго имаше отрицателен коментар), и евентуално Хонда Акорд.
Някакви мнения за Опел Инсиния. Добър вариант ли е спрямо другите? Просто искам да останат 2-3 марки/модели и между тях каквото намеря по-добро да взема него.

Аватар
WoLF
Мнения: 2643
Регистриран на: 05 Май 2016 09:21
Местоположение: Стара Загора
Благодарил/а: 257 пъти
Получена  благодарност: 119 пъти

Избор на семеен автомобил

Мнение от WoLF » 05 Сеп 2023 16:58

Инсигнията ми се оплака приятел, че била скъпа за поддръжка предвид класа си. Супърб и Пасат са отдолу еднаква техника с леки вариации според припокриването на поколенията. От изброените бих взел запазен Акорд. Виждам, че знаеш коя кола колко се кара принципно, та това важи и за собствениците. Не всеки взима Хонда и повечето взели си я гледат. НО никога не се концентрираш в точна марка, а екземпляр. Може да попаднеш на кошници и уникати при всичките изброени. Така че, общи приказки и успeх с търсенето! :thumbsup:
Последно промяна от WoLF на 05 Сеп 2023 19:23, променено общо 1 път.
ИзображениеИзображениеИзображение

Аватар
BOz
Мнения: 4291
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 108 пъти

Избор на семеен автомобил

Мнение от BOz » 05 Сеп 2023 18:11

tihogr написа: 05 Сеп 2023 10:19 Някакви мнения за Опел Инсиния. Добър вариант ли е спрямо другите? Просто искам да останат 2-3 марки/модели и между тях каквото намеря по-добро да взема него.
Да, добър вариант е. Може да го включиш в избора ти и накрая като си намериш твоята кола, взимай и карай.
Но също така от интерес и за тези, на които си се спрял, разходи се по автокъщите, дори и да не си харесаш някой конкретен екземпляр, седни вътре, огледай го и то ще ти покаже дали е твоята кола.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
Ивайло Димов
Мнения: 969
Регистриран на: 11 Яну 2022 15:35
Местоположение: Шумен
Автомобил: Seat Toledo1,8 20V AGN
Благодарил/а: 38 пъти
Получена  благодарност: 54 пъти

Избор на семеен автомобил

Мнение от Ивайло Димов » 05 Сеп 2023 19:01

Човека обаче не чете ....аз му казвам че бензиновоте коли от VAG са ужасно зле 1.8 tsi и 2.0tsi първите поколения ама той държи да е такава.Дизела първите комънрейл 2.0 tdi...са читави но пък периферията е като на всеки дизел иска си поддръжка.

tihogr
Мнения: 8
Регистриран на: 19 Мар 2023 16:31
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път

Избор на семеен автомобил

Мнение от tihogr » 05 Сеп 2023 19:33

Прочел съм го благодаря и за това писах по-горе, че ще гледам от Ваг групата предимно дизел, въпреки че предпочитам бензин, пък на които други марки са им читави бензините ще бъдат те с приоритет.

dimkaraganchev
Мнения: 601
Регистриран на: 03 Юни 2010 18:23
Местоположение: гр. Сопот
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 7 пъти

Избор на семеен автомобил

Мнение от dimkaraganchev » 05 Сеп 2023 21:59

Хонда Акорд комби, бензин. Всички останали са компромис. Ама било грозно отвън. Да, ама вътре си е прилично и пространството огромно. Нали става дума за семейна кола.

r34c7
Мнения: 235
Регистриран на: 09 Фев 2017 18:43
Местоположение: Дупница
Автомобил: AT220 4A-FE
Благодарил/а: 28 пъти
Получена  благодарност: 42 пъти

Избор на семеен автомобил

Мнение от r34c7 » 05 Сеп 2023 22:14

tihogr написа: 05 Сеп 2023 10:19 Някои да каже нещо за Пасат и Форд Мондео или да ги отписвам и тях?
Подкрепям мнението на колегите за Акорд 8 комби бензин - много сполучлива кола.

Лични наблюдения имам над Ford Fusion 2 генерация/Mondeo 4 генерация. Ако ти си я внасяш от САЩ или Канада може да ти стъпи на смешни пари. Силните бензинови мотори са сполучливи, има окомплектовка със задвижване на двата моста. Тих и комфортен дори на големи джанти с ниски гуми. Хондата вътре е една идея по-широка. При автоматите Форда е със 6 скорости, Хондата с 5, което е в голям плюс на Форда.

Между Мондео 4 и Акорд 8 бих избрал това, което ми идва на по-ниска цена, а ако са горе-долу на една цена, тогава тази в по-добро общо състояние.
Баба Яга - Изображение

mirott
Мнения: 2102
Регистриран на: 08 Юни 2010 09:33
Местоположение: Вършец
Благодарил/а: 8 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Избор на семеен автомобил

Мнение от mirott » 05 Сеп 2023 22:19

Ако Акорд и Мондео са на една цена то означава, че акорда е пред разпад на 875350 км реални... tooth.gif

Namu
Мнения: 26
Регистриран на: 30 Юни 2023 16:55
Местоположение: Варна
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти

Избор на семеен автомобил

Мнение от Namu » 06 Сеп 2023 07:21

Ако ще е дизел, аз бих погледнал ситроен ц5, но е стар като технология, защото май излиза към 2005, но има бройки дори под 10г. Един съсед имаше 2.2 дизел, обаче му се роди четвърто дете и трябваше да го смени. Беше много доволен и си търсеше втори за баща му, ама като станаха така нещата просто му даде своя. Возил ме е и вътре е много комфортно. За цена на поддръжка не знам, понеже не е сменял нищо освен консумативи.

Аватар
FearSoft
Мнения: 380
Регистриран на: 20 Май 2022 09:51
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Corolla Hybrid 1.8. Tук е!
Благодарил/а: 39 пъти
Получена  благодарност: 54 пъти

Избор на семеен автомобил

Мнение от FearSoft » 06 Сеп 2023 09:52

Само да се включа по повод Insignia - твърдо не я препоръчвам! Шуреят си взе чисто нов Vauxhall и точно след края на гаранцията скъса ремък. Тотал щета! След това му я изкупиха и си взе нова. Познайте какво стана след края на гаранцията? Само дето втория път е бил на място, та се е разминало по-леко. Ама аз на това не му викам случайност...
А защо не се погледне Hyundai? Santa Fe, например. Един познат кара такава откакто се помни и няма никакво намерение да сменя марката. Даже сега си е поръчал последния модел, plug-in. И не иска и да чуе за Toyota, колкото и да е запознат с надеждността на бранда.
Toyota Corolla 1.8L (HEV Special), Ex+, MC23

Аватар
Ивайло Димов
Мнения: 969
Регистриран на: 11 Яну 2022 15:35
Местоположение: Шумен
Автомобил: Seat Toledo1,8 20V AGN
Благодарил/а: 38 пъти
Получена  благодарност: 54 пъти

Избор на семеен автомобил

Мнение от Ивайло Димов » 06 Сеп 2023 11:30

За семейно комби бих избрал Рено Меган ,Киа Сиид ,Хюндай I30 ,Тойота Авенсис Т25 /само след оглед на пода и окачването за ръжди/ ,Форд Мондео 2-ра генерация ,Опел Астра H след фейслифта -че там е решен проблема с потенциометрите на вихровите клапи .Задължително бензинова с опция за газ ,дизел не бих си взел при всичките евентуални проблеми с DPF,дюзи,турбо ,EGR ...Задължително ще търся мотор от 1.6 нагоре по възможност 1.8 или 2.0 .Хонда Акорд само седана ме кефи като визия .

Последните 2 месеца навъртях близо 3 000 км предимно магистрала и извънградско ,като дори в най-големите жеги с пуснат климатроник и скорост 110-120 ми даваше разход около 10 газ което за тоя двигател си е супер направо .Убеден съм че и аналогично комби от горе изброените с подобен ще е съшата работа ,чисто в града разхода е около 14-15

r34c7
Мнения: 235
Регистриран на: 09 Фев 2017 18:43
Местоположение: Дупница
Автомобил: AT220 4A-FE
Благодарил/а: 28 пъти
Получена  благодарност: 42 пъти

Избор на семеен автомобил

Мнение от r34c7 » 07 Сеп 2023 22:05

mirott написа: 05 Сеп 2023 22:19 Ако Акорд и Мондео са на една цена то означава, че акорда е пред разпад на 875350 км реални... tooth.gif
И аз съм на мнение, че Акорд на вторичния пазар е прекалено скъп за това, което е :cheers:

CR-V също.
Баба Яга - Изображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Dobrev_99 и 66 госта