Избор на семеен автомобил

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Hursa
Мнения: 4928
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 77 пъти

Избор на семеен автомобил

Мнение от Hursa » 22 Мар 2023 14:03

О да, расте европазара. smile.gif
StRaTeGa написа: 22 Мар 2023 13:17 В резултат на това производителя ще се принуди да намали цената
Не говорим за пистолети, а за адекватен избор. Защо да даде значително повече на тойота, като може да даде значително по-малко за аналогичен автомобил, който не отстъпва по-качество и характеристики. Или още по-малко - за автомобил, аналогичен на който тойота дори не предлага на нашия пазар. Защо трябва да се подлага на дране и по отношение на своята кожа. Така ще подпомогне конкуренцията и нормалните пазарни механизми.
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Аватар
venciru
Мнения: 220
Регистриран на: 09 Юли 2020 15:21
Местоположение: Варна
Автомобил: Corolla 1.6 CVT 2020
Благодарил/а: 45 пъти
Получена  благодарност: 14 пъти

Избор на семеен автомобил

Мнение от venciru » 22 Мар 2023 15:31

Hursa написа: 22 Мар 2023 14:03 Не говорим за пистолети, а за адекватен избор.
Вече за N-ти път пишеш за "адекватен" избор. Абсолютно валиден за всички "адекватен" избор няма и не може да има. Адекватното за мен може да не е адекватно за теб и обратното. Затова твоят "адекватен" избор е "адекватен" за теб лично. Не е общовалиден за всички. И затова колегата отива, качва се, кара, харесва или не, претегля плюсове и минуси (от НЕГОВА гледна точка), поглежда си в портфейла и скача! Най важно е после да е доволен и се радва на придобивката и да не съжалява за нищо. Пожелавам му го от все сърце и успех в НЕГОВИЯТ АДЕКВАТЕН избор, какъвто и да е той.
И затова ми е такъв подписа smile.gif
П.П. Тавтологията е умишлена.
Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице. И казаното от мен в никакъв случай да не се счита за категорична препоръка и/или провокация към други лица.
Corolla 1.6 CVT 2020 132hp бивша; DS7Crossback 2.0 2020 180 hp

Hursa
Мнения: 4928
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 77 пъти

Избор на семеен автомобил

Мнение от Hursa » 22 Мар 2023 16:23

Е аз не държа, че съм прав. Но трябва някак да се компенсира фенщината в темата. smile.gif
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

dracunculus
Мнения: 1227
Регистриран на: 06 Мар 2011 23:14
Местоположение: Deutschland
Благодарил/а: 57 пъти
Получена  благодарност: 36 пъти

Избор на семеен автомобил

Мнение от dracunculus » 22 Мар 2023 16:23

Колега Hursa, интересно би ми било да напишеш тук кой е този "аналогичен на Тойота автомобил за значително по-малко пари". Аз лично, при всичките сравнения, които направих из конфигураторите на различни марки стигам до извода, че при ЕДНАКВО или поне в голяма степен СХОДНО оборудване, в един и същи клас (ценови и продуктов) цените са почти еднакви...и, да, в последните години и много завишени. Но може и да пропускам нещо, разбира се. Наистина би ми било интересно да споделиш, не се заяждам :thumbsup: Да, добре е да не се гледа сляпо на марката Тойота като на светия граал, но не и да се пишат неточни неща.
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi-> ех
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT
Lexus IS300h 2020 Luxury Line

Hursa
Мнения: 4928
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 77 пъти

Избор на семеен автомобил

Мнение от Hursa » 22 Мар 2023 16:28

Ето, питащия го спомена - спортидж. Ако бе и с двулитров дизел с автоматична скоростна кутия с хидротрансформатор, милд хибрид (каквито предлагаха) и аз бих го избрал пред рав.
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Аватар
Ивайло Димов
Мнения: 969
Регистриран на: 11 Яну 2022 15:35
Местоположение: Шумен
Автомобил: Seat Toledo1,8 20V AGN
Благодарил/а: 38 пъти
Получена  благодарност: 54 пъти

Избор на семеен автомобил

Мнение от Ивайло Димов » 22 Мар 2023 18:42

Искате за малко пари много екстри tooth.gif ,при тая ситуация на автомобилния пазар ....

Аватар
BOz
Мнения: 4292
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 108 пъти

Избор на семеен автомобил

Мнение от BOz » 22 Мар 2023 19:08

stipppox написа: 22 Мар 2023 13:24 Ако автомобил е по-скъп, но много по-добър с нещо, бих платил повече-стига да си заслужава. В случая не съм убеден
Аз пък ще кажа, че няма как хибридна Тойота да я сравняваш с каквато и да е Киа. Дали си заслужава - ти си знаеш. Дали искаш да си платиш за "завършеното" задвижване. Пак ти си знаеш. Ако искаш да я караш колата извън гаранционния срок - знаеш - ти си знаеш. И накрая ще се види дали си била заслужавала или не. :thumbsup:
stipppox написа: 22 Мар 2023 13:24 Искам автоматик-просто е по-удобна в тежък градски трафик. Ако е малко по-спокоен ми доставя удоволствие механичната, но в София е уличен мазаляк. Това е една "екстра", на която държа.
Само с това изискване автоматично отписваш Киата. Ама пак - ти си знаеш.
Последно промяна от BOz на 22 Мар 2023 19:19, променено общо 2 пъти.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Hursa
Мнения: 4928
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 77 пъти

Избор на семеен автомобил

Мнение от Hursa » 22 Мар 2023 19:14

Колко кии автоматик сте ползвали в софийския трафик? Спортидж с автоматична скоростна кутия, с два съединителя и светкавично превключване smile.gif Може би все пак е желателно - човека да опита, да изпробва. И чак след това да каже - има ли въобще някакво основание за подобно твърдение "Аз пък ще кажа, че няма как хибридна Тойота да я сравняваш с каквато и да е Киа".
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Аватар
BOz
Мнения: 4292
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 108 пъти

Избор на семеен автомобил

Мнение от BOz » 22 Мар 2023 19:21

Hursa написа: 22 Мар 2023 19:14 Колко кии автоматик сте ползвали в софийския трафик? Спортидж с автоматична скоростна кутия, с два съединителя и светкавично превключване smile.gif Може би все пак е желателно - човека да опита, да изпробва. И чак след това да каже - има ли въобще някакво основание за подобно твърдение "Аз пък ще кажа, че няма как хибридна Тойота да я сравняваш с каквато и да е Киа".
Въобще не ми дреме за колко време превключва. Едното е правено да умре. Другото е правено да живее вечно. Това е разликата. А и един път да попаднеш в софийските хубави задръствания, удоволствието да караш хибрида на Тойота е несравним, буквално. Тогава тези няколкото си хиляди левове не могат да се изключат по никакъв начин.
А и все си мисля, че светкавичното превключване пак е по-бавно от без превключване. ppp.gif
Защо трябва да дадеш 63 хиляди за Киа, вместо да дадеш 46 хиляди за Дъстър?
Hursa написа: 22 Мар 2023 19:14 Може би все пак е желателно - човека да опита, да изпробва.
Да, това е най-правилно. Лошото е, че няма как да изпробва РАВ-а в задръствания. А само веднъж ако мине през 30 минутно задръстване и после като направи сравнението, въобще ще се чуе как е мислил да вземе КИА-та. tooth.gif
Последно промяна от BOz на 22 Мар 2023 19:26, променено общо 1 път.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Hursa
Мнения: 4928
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 77 пъти

Избор на семеен автомобил

Мнение от Hursa » 22 Мар 2023 19:26

Е аз отдавна считам, че е по меродавно да сравняваме тойота с дачия - но се боя да не ме линчуват, ако го споделя. smile.gif А сега вече има и дъстър плъгин хибрид.
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Аватар
BOz
Мнения: 4292
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 108 пъти

Избор на семеен автомобил

Мнение от BOz » 22 Мар 2023 19:28

Hursa написа: 22 Мар 2023 19:26 Е аз отдавна считам, че е по меродавно да сравняваме тойота с дачия - но се боя да не ме линчуват, ако го споделя. А сега вече има и дъстър плъгин хибрид.
Мани какво е по-меродавно. Питах те, защо трябва да се купи КИА а не Дачиата в случая? Нали е важно цена към това, което получаваш. Пак са си коли. Даже реално Дачиата е с много по-близо, аналогично задвижване на КИА-та. И хиляди левове надолу.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Мирослав Петков
Мнения: 163
Регистриран на: 28 Май 2022 19:14
Местоположение: България
Автомобил: RAV4 Plug in hybrid
Благодарил/а: 10 пъти
Получена  благодарност: 41 пъти

Избор на семеен автомобил

Мнение от Мирослав Петков » 22 Мар 2023 19:29

Имам приятел ,който мислеше Тойота хибрид,но за 90хил му се видя много дървена вътре и спартанска. Вчера си поръча Киа 180к.с 4×4 бензин мек хибрид за 70хил. Аз взех рав-ката заради плъгин хибрида. Карах обикновената хибрид и ми се стори прекалено шумна и мудна. Ако отпадне изискването ми за плъгин хибрид и аз бих прескочил хибрида и да взема Кия-та. Така че,колегата да отива и да поръчва Киа-та!
Моите 2 стотинки по темата

Hursa
Мнения: 4928
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 77 пъти

Избор на семеен автомобил

Мнение от Hursa » 22 Мар 2023 19:32

BOz написа: 22 Мар 2023 19:28 Питах те, защо трябва да се купи КИА а не Дачиата в случая?
Е все пак киата си е киа. А тойота и дачия не са smile.gif
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Аватар
BOz
Мнения: 4292
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 108 пъти

Избор на семеен автомобил

Мнение от BOz » 22 Мар 2023 19:39

Hursa написа: 22 Мар 2023 19:32 Е все пак киата си е киа
Защо? ДВГ само с директно впръскване, тъпа кутия с двоен съединител, халдексово задвижване. Защо КИА-та да е КИА, а Дачиата - Дачиа?
Ще спести 5 цифрени суми, след това обслужванията ще спестят още 4 цифени суми, каското ще спести още 4 цифрени суми. Само от тази разлика с Дачийката ще си движи едно 500 хиляди километра безплатно. С Дачийката ще може да изминеш 200к в гаранция, а с КИА-та само 150. И без това с тази скоростна кутия все някога в този период ще ти я правят. Поне да имаш още 50к шанс за допълнително "спестени" пари. tooth.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Hursa
Мнения: 4928
Регистриран на: 10 Окт 2011 21:22
Местоположение: Козлодуй
Благодарил/а: 6 пъти
Получена  благодарност: 77 пъти

Избор на семеен автомобил

Мнение от Hursa » 22 Мар 2023 19:54

"Kia оглави популярна класация за надеждност
Кіа ce нapeди нaчeлo в eжeгoднaтa ĸлacaция нa Ј. D. Роwеr в CAЩ, ĸoятo ĸлacиpa aвтoмoбилнитe мapĸи пo нaдeжднocт пpeз пъpвитe тpи гoдини cлeд пpoизвoдcтвoтo им. Tpи ĸopeйcĸи бpaндa зaeмaт пъpвитe чeтиpи мecтa в ĸлacaциятa."
Auris Е15 Hybrid; Corolla E210 HB 2.0 hybrid

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot], Мирослав Петков и 63 госта