Corolla E17 /2013 - / - Много въпроси за екстри, допълнително оборудване и аксесоари ?

Потребителски аватар
alexander79
Регистриран: 02 сеп 2017 18:15

Corolla E17 /2013 - / - Много въпроси за екстри, допълнително оборудване и аксесоари ?

Мнение от alexander79 » 08 окт 2019 23:18

maestro75 написа:
08 окт 2019 21:35
Здравейте! След като си монтирах Круиз контрола и работи екстра, ме вълнува още един въпрос: При отварянето на волана/сваляне на еърбега, вътре има още една букса, оградена с червено на първата снимка. Като се поразтърсих малко, подразбрах, че това е за монтаж на Дис троник: Distronic е тип круиз контрол. Тази система ни позволява да контролираме скоростта и разстоянието при пътуване. По друг начин казано, това е система, която автоматично регулира скоростта на автомобила, за да поддържа безопасно разстояние от превозните средства отпред. Основният компонент на системата е процесор, който генерира радарни сигнали с обхват до 150 метра. Обикновено се монтира на предната броня или в решетката на радиатора. Ако в радиуса на сензора има кола – системата работи със скорост от 30 до 200 километра в час.
Оказа се, че такъв тип круиз контрол има монтирани само на юбилейната версия Аниверсари. На втората снимка ограден с бяло втори бутон, който при мен липсва - на третата снимка с бяло.
Има ли някой, занимавал се стова?
Дистроник, както го описваш трябва да е адаптивен темпомат или както съм чувал да го наричат темпомат с радар?
Казваш, че юбилейното ниво само имало такова чудо, но истината е, че няма. Може би в Сол изпълнението, но и там не бе описано като опция.
Toyota Corolla 50th Anniversary 2017

ponko
Регистриран: 03 юни 2019 20:07
Автомобил: Корола 2014

Мнение от ponko » 12 окт 2019 00:00

Здравейте!
Искам да попитам възможно ли е да се регулира времето за задействане на автоматичните фарове? - Корола 1,4 - 2014г Според мен времето за включване е доста голямо и късно се включват, примерно при влизане в тунел. Като вляза в тунела в Пловдив и ми се включват фаровете на средата на тунела. Понякога се включват в края на тунела - в зависимост колко бързам. :D Има ли някакъв начин да се регулира това време? :help:

Потребителски аватар
peterhr
Регистриран: 31 яну 2007 12:24
Контакти:

Мнение от peterhr » 12 окт 2019 12:01

Времето не съм виждал да може. Имаше три настройки. На каква осветеност, нещо друго (не помня какво) и третата настройка е чувствителност. Като се поиграе с тях и ще започне да се включват по-рано.
Corolla E17, 2016г, 1.6 CVT

dracunculus
Регистриран: 06 мар 2011 23:14

Мнение от dracunculus » 13 окт 2019 10:51

Не знам как е при Королата ти, но на моя Авенсис го имам същия проблем и въпреки, че съм ги настроил на +2 (т. е. най-чувствителната степен) реагират много бавно. Явно си зависи и от хардуера (т. е. от самия сензор). На Камрито, което тествах бяха жестоко чувствителни, включваха се дори като минаваш под мост, например..
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT

Потребителски аватар
biro
Регистриран: 31 мар 2013 11:21

Мнение от biro » 13 окт 2019 11:52

С техстрийм не може ли да се регулира времето за включване?
C-HR 1.8 Hybrid 122к.с. 2ZR-FXE 2017

Потребителски аватар
BOz
Регистриран: 24 сеп 2013 18:06

Мнение от BOz » 14 окт 2019 10:49

dracunculus написа:
13 окт 2019 10:51
включваха се дори като минаваш под мост, например..
Което на практика е супер малоумно.
Примерно при моя Опел имам функция "разпознаване на тунел", което реално представляват два сензора под 90 градуса - един нагоре и един напред. Е, да, въпреки тази функция фаровете не се включват на входа на тунела, ама трябва известно малко време на логиката да сработи - да кажем на 50 метра в тунела.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Потребителски аватар
peterhr
Регистриран: 31 яну 2007 12:24
Контакти:

Мнение от peterhr » 14 окт 2019 11:15

Ако тунела е ремонтиран наскоро - т.е. в началото да има силна светлина и постепенно да намалява - тогава е по-трудно Королата да се усвети и да включи фарове, може наистина да минат 50 метра. Но ако тунела е стар или няма осветление, много бързо се включват.

Примерно тук: https://www.google.bg/maps/@42.7072093, ... 312!8i6656
фаровете се включват след като вляза в тунела малко преди да стигна средата му.

Докато на новите тунели по някои от магистралите, там на фаровете им трябват наистина 50-тина метра, даже може и повече.
Corolla E17, 2016г, 1.6 CVT

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD

Мнение от slowtraveler » 14 окт 2019 11:59

Не може да се сравнява с други марки - всеки си има различно решение. Някои решения са по-успешни, други - не чак толкова...
Явно конкретния модел е от вторите и трябва да се съобразяваме с 'идеята на конструкторите'...
Иначе решения има много. На мой автомобил ако си спомням правилно вземаше информация и от камерата - ако преди влизането 'види' края на тунела, и тунела не е съвсем тъмен - въобще не включваше фаровете. Но при навлизане в 'тъмен тунел' светваха още на прага му... (например подлеза под Фестивалния Комплекс Варна светваха на прага, а под Спортна зала - много рядко, когато вече е притъмняло).
От друга страна - от есента до пролетта почти винаги караше на фарове, защото смяташе, че му е 'тъмно' :) Настройките там ставаха само с 'фирмент софтуер', и 'пилота' не можеше да избира различна чувствителност...
На друг мой автомобил пък правеше 'статистика' - ако му се е наложило да светне и изгаси фаровете неколкократно - ги оставяше светнати дори и да е светло, докато не натрупа достатъчно статистика за 'постоянно светло' и да ги изгаси след 5-10 минути :)
Всеки луд с номера си tooth.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Отговори