Нов собственик на RAV 4 HYBRID

Публикувай отговор
Аватар
peterhr
Мнения: 581
Регистриран на: 31 Яну 2007 12:24
Местоположение: София
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Нов собственик на RAV 4 HYBRID

Мнение от peterhr » 29 Мар 2023 10:37

Ето една добра идея :)
Хубаво е да има една тема с такива идеи изброени в първото мнение в темата. И всеки сам да си избере за него кое е приложимо.

ПП: Относно надежността - аз винаги правя доста "електрически" модификации на всички коли, които карам. Досега НЕ се е случвало да ме подведе реле или въобще нещо, което аз съм променял.
Corolla E17, 2016г, 1.6 CVT

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Нов собственик на RAV 4 HYBRID

Мнение от slowtraveler » 29 Мар 2023 21:29

danov.borislav написа: 29 Мар 2023 09:28 заварих скъпа кола със счупено стъкло ....Затова всеки мери според преживяното.Да ,знам ,че мога да имам проблеми с допълнителната блокировка,но ще ги приема някак...
Ами счупеното стъкло и откраднати неща - случвало ми се е около 13ч в МНОГО НАТОВАРЕН район - пред ЖП Гарата във Варна, пред Хотел.... :)
https://www.google.com/maps/@43.1992511 ... 312!8i6656
За успокоение - не бе само моят автомобил, а и на колегата :)
И да, имали сме проблеми с аларма с допълнителна блокировка... Нов служебен автомобил (Зафира, най-високо оборудване, с активно окачване, хоризонтално управляеми ксенони и т.н. - голяма работа на времето :) ). Колегата не прие риска, щото на няколко пъти колата 'умираше' в момент на изпреварване. Решихме, че животът му е по-важен, та се наложи да се боря с официалният представител да си оправе бъкиите. Накрая се оказа допълнително реле на бензиновата помпа... Уж не дава грешки, ама 'убиваше' компютъра - сменяха компютър, защото губи връзка с всичко останало. Вероятно щраквало в неудобен за компютъра момент. Факта е, че убиваше де що имаше система в автомобила - или ЕКУ-то спираше, или сервото на волана изчезваше внезапно, или цялата индикация на таблото (включително оборотомер, скоростомер, подсветка и т.н.).. И най-гадното - понякога светва грешка на дисплея (заедно с изчезване на 'газта' и двигателя работи само на празен ход), ама не може да се прочете, защото стане ли така - ЕКУ-то вече не комуникира... И се оправя само след сваляне на акумулатора, ама след това пък нямаше записана грешка....
Голям цирк, който не искам да повтарям.. Така, че след това съм вземал доста нови автомобили, и никога не повторих грешката :)
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта