no more ALTEZZA :)

jamie: "Абе съвсем сериозно предлагам подфорум "Субару". Така и така Тойота ще ги купи."

BD: "Станаха нещо доста Миати-те напоследък"
Публикувай отговор
ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 15 Апр 2008 19:05

ok, shte gi pogledna tezi linkove.
inache az gi slojil onia den i ne sam ia natiskal po zavoi oshte, no ne mislia che ste e problem, prosto kolata e prekaleno visoka sega, pak i ne sam gi iznesal koi znae kolko. ako useta problem s kalnicite, shte svirkam.

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 15 Апр 2008 22:59

ta za offseta, v obshti linii neshtata stoiat tochno kakto pri tova dali da se polzvat spacers(vapreki che djanta s po agresiven offset e po dobra ideia ot spacers). vaprosa ne e dali se promenia geometriata, ami kak se promenia, ili inache kazano kolko e fatalno tova za kolata. az mnogo ne razbiram ot tova, no mislia che za vsiaka kola tova bi si bilo dosta specifichno kak tochno shte se promeniat neshtata, i ot kolko mm offcet shte stane fatalno. bih se pridarjal kam tova koeto savetvat, 5mm po-malak offset, maximum 10mm, ne mislia che ste sa problem. ako iskash da si safe, vzemi Volk TE37, vodiat gi za strashno dobri djanti, no saotvetno i si plashtash dosta soleno za tiah sad.gif . te sa Forged(ot tam i cenata) i idvat v razmer 18x8.5 s offset +50 i tejat samo 17.5lb(stock sa 19lb).

Изображение

samo che preporachvat na tiah da slojish 225/40/18 gumi, ne znam ako slojish po shiroki dali shte e problem za opirane niakade.


ima modeli na OZ det sa 18x8 s offset +48, mislia che i tova ti e variant

cj
Мнения: 485
Регистриран на: 17 Сеп 2004 11:23
Местоположение: Варна, България
Обратна връзка:

Мнение от cj » 16 Апр 2008 12:52

В интерес на истината се чудя точно между 3 модела - OZ Ultraleggera, Volk Racing CE28N или RE30 - като цвят клоня към черни, но все още не съм решил.

Изображение

Изображение

Изображение

OZ-ките са доказана марка, кефят ме, достъпни са, но и са широко разпространени в БГ. Предпочитанията ми са към Volk Racing (които са и по-леки), въпреки че ценово са значително по-нагоре. Проблемът с тях, обаче, е доставката до БГ...
1984 Тойота Корола 4AGE 20v
2007 Субару Импреза STi
Изображение

cj
Мнения: 485
Регистриран на: 17 Сеп 2004 11:23
Местоположение: Варна, България
Обратна връзка:

Мнение от cj » 16 Апр 2008 12:59

ALTEZZA написа: ...samo che preporachvat na tiah da slojish 225/40/18 gumi, ne znam ako slojish po shiroki dali shte e problem za opirane niakade.

ima modeli na OZ det sa 18x8 s offset +48, mislia che i tova ti e variant
OZ Racing по каталог излиза точно 18х8, както я описа. Но дори и да се сложи някаква джанта 8,5J, чудя се дали въобще ще има някаква полза след като препоръчваната гума остава с широчина 225...

Което пък веднага означава, че 8J-джанта ще спести от тегло спрямо 8,5J happy.gif

Може би правилният вариант за по-широка гума и джанта при запазен офсет е с "wide body kit", което не ме кефи, поне за момента.

Ама май прекалено се взирам в нещата... biggrin.gif
1984 Тойота Корола 4AGE 20v
2007 Субару Импреза STi
Изображение

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 16 Апр 2008 20:33

ei tazi djanta sashto moje da ti dopadne

Изображение

click

dobar razmer i cena, sashto i cveta, svetlo siv(podoben kat na mojte kato cviat, na snimkata izglejdat po svetli ot kolkoto sa). v nashia garash ima edno cherno Audi A4 s takiva i mnogo mi haresvat. no otnovo, v BG edva li mojesh da gi namerish.

inache ako sam na tvoe miasto, nai veroiatno bih vzel OZ, prosto shtoto sa Evropeiski i mojesh da gi vzemesh ot BG. inache opredeleno sam po goliam fen na Volk.
tez chernite na OZ i az gi gledah. kolata ti shte stane neshto kat tazi dolu wink.gif .

btw, za razmera na gumata, bih prouchil koi kakvo polzva i dali opira, ako 235 ne opirat, bih slojil tiah(vapreki che malko me samniava, shtom tirerack preporachvat 225, sigurno ima neshto)
Прикачени файлове
RB320.jpg
RB320.jpg (151.66 KiB) Преглеждано 3025 пъти
Последно промяна от ALTEZZA на 16 Апр 2008 23:11, променено общо 1 път.

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 16 Апр 2008 23:08

eto gi vaprosnite djanti na Audito. problema e che toi nikoga ne go parkira otvan, ta triabvashe da snimam v tamnicata, ta ne se vijda koi znae kolko dobre.

bez svetkavica

Изображение

sas svetkavica

Изображение

ot blizo bes svetkavica

Изображение

cj
Мнения: 485
Регистриран на: 17 Сеп 2004 11:23
Местоположение: Варна, България
Обратна връзка:

Мнение от cj » 17 Апр 2008 17:05

ALTEZZA написа:
inache ako sam na tvoe miasto, nai veroiatno bih vzel OZ, prosto shtoto sa Evropeiski i mojesh da gi vzemesh ot BG. inache opredeleno sam po goliam fen na Volk.
tez chernite na OZ i az gi gledah. kolata ti shte stane neshto kat tazi dolu wink.gif .

btw, za razmera na gumata, bih prouchil koi kakvo polzva i dali opira, ako 235 ne opirat, bih slojil tiah(vapreki che malko me samniava, shtom tirerack preporachvat 225, sigurno ima neshto)
Определено харесвам повече Volk, но най-вероятно ще взема OZ Ultraleggera - просто защото са по-лесно достъпни. Пак е сравнително добра джанта, а е и по-лека от стоковите. Щеше ми се да не е толкова разпространена и да има малко борд, като например:

Изображение

За съжаление тези модели са значително по-тежки - около 25 lbs.

Колкото до размера на гумата - наистина навсякъде по каталог се препоръчва 225. Казват, че 235 може и да влезе, но най-вероятно ще закача калника при натоварване. Тъй, че колкото и да ми се иска по-широка джанта и гума, най-вероятно ще е 225/40-18 при 18x8.
1984 Тойота Корола 4AGE 20v
2007 Субару Импреза STi
Изображение

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 17 Апр 2008 18:31

e kato zakacha kalnika kakvo tolkova. Ne moje li da se roll-ne lip-a na kalnika? Viarvam che ima mnogo mesta deto mogat da ia svarshat tazi rabota i to kadurno.

Horata dori s baseball-ni buhalki postigat dobar rezultat, no triabva da se vnimava - vse pak imash skupa nova kola, ne golf ili civic. az lichno mislia che 225 shte ima dosta trakshan.

Moita vushka sega e sas 185-ki i ima maaalko po-malko trakshan otkolkoto sas 205-kite
4efte powered tercel (201 whp @ 14psi)

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 17 Апр 2008 20:22

ami moia poznat Vanko, det imashe predi STi, negovata beshe svalena i ako ne se laja beshe slojil na stock djantite 235/45/17(ne sam 100% siguren za razmera) i ako ne se laja pri silno natiskane po zavoite opirashe wacko.gif .
az sega sam s 10mm po agresiven offset, no niamam nikvi problemi, no sam sas stock okachvaneto. ta spored men zavisi kakvo mislish da pravish s okachvaneto parvo(ako ne si go napravil vse oshte).
inache eto kolko svalena beshe STi-kata na Vanko

Изображение


inache tezi djanti s borda det gi narichash, chestno kazano ne mislia che otivat mnogo na STi, ili pone ne sam vidial STi s takiva det da mi haresa.

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 17 Апр 2008 22:29

btw, STi RB320 idva s gumi 235/40/18, ta triabva da ima nachin. iavno ima znachenie kolko tochno e svaleno i s kolko tvardi prujini. sashto i offseta e vajen estestveno.

Изображение

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 17 Апр 2008 22:43


Аватар
kristian
Мнения: 931
Регистриран на: 27 Авг 2006 17:09
Местоположение: Варна

Мнение от kristian » 17 Апр 2008 22:49

cj написа:................
OZ-ките са доказана марка, кефят ме, достъпни саа не съм ............
Иво,не ми се смей,ама наистина ли тези OZ-ки са толкова хубави джанти.Никога не съм обръщал внимание,и наскоро видях че съм с такива.Честно казано бактисало ми е при всяка смяна на гуми да давам по20-30 лв за изправяне.Много лесно се кривят,при условие че не карам с нископрофилни гуми(195/65/15).Не че улиците във Варна са нормални(мисля че го знаеш добре) ама чак пък толкоз sad.gif
http://www.vbox7.com/play:124bedab
TOYOTA PICNIC 3S-FE
"TOYOTA" 807

cj
Мнения: 485
Регистриран на: 17 Сеп 2004 11:23
Местоположение: Варна, България
Обратна връзка:

Мнение от cj » 18 Апр 2008 23:59

ALTEZZA написа:btw, STi RB320 idva s gumi 235/40/18, ta triabva da ima nachin. iavno ima znachenie kolko tochno e svaleno i s kolko tvardi prujini. sashto i offseta e vajen estestveno.
Така е, дори съм почти сигурен, че са и 8,5J. За съжаление в момента не мога да намеря един стар линк, на който имаше точното инфо. Между другото, Продрайв също предлагат 18х8.5 за Импреза.

...брех да му се невиди. :) 235/40-18х8,5 с офсет около +48/50 примерно... какъв ли ще е резултата освен визуалната промяна.
1984 Тойота Корола 4AGE 20v
2007 Субару Импреза STi
Изображение

cj
Мнения: 485
Регистриран на: 17 Сеп 2004 11:23
Местоположение: Варна, България
Обратна връзка:

Мнение от cj » 19 Апр 2008 00:02

kristian написа:
cj написа:................
OZ-ките са доказана марка, кефят ме, достъпни саа не съм ............
Иво,не ми се смей,ама наистина ли тези OZ-ки са толкова хубави джанти.Никога не съм обръщал внимание,и наскоро видях че съм с такива.Честно казано бактисало ми е при всяка смяна на гуми да давам по20-30 лв за изправяне.Много лесно се кривят,при условие че не карам с нископрофилни гуми(195/65/15).Не че улиците във Варна са нормални(мисля че го знаеш добре) ама чак пък толкоз sad.gif
Чесно казано нямам опит от първа ръка. Мнението ми се базира на база чужди впечатления, а и във ВРЦ карат тази марка. Твоите кой модел са?
1984 Тойота Корола 4AGE 20v
2007 Субару Импреза STi
Изображение

Аватар
kristian
Мнения: 931
Регистриран на: 27 Авг 2006 17:09
Местоположение: Варна

Мнение от kristian » 19 Апр 2008 19:25

cj написа:
kristian написа:
cj написа:................
OZ-ките са доказана марка, кефят ме, достъпни саа не съм ............
Иво,не ми се смей,ама наистина ли тези OZ-ки са толкова хубави джанти.Никога не съм обръщал внимание,и наскоро видях че съм с такива.Честно казано бактисало ми е при всяка смяна на гуми да давам по20-30 лв за изправяне.Много лесно се кривят,при условие че не карам с нископрофилни гуми(195/65/15).Не че улиците във Варна са нормални(мисля че го знаеш добре) ама чак пък толкоз sad.gif
Чесно казано нямам опит от първа ръка. Мнението ми се базира на база чужди впечатления, а и във ВРЦ карат тази марка. Твоите кой модел са?
Чесно казано незнам какъв модел са.С 5 лъча са,ама точно как се водят нямам идея.
http://www.vbox7.com/play:124bedab
TOYOTA PICNIC 3S-FE
"TOYOTA" 807

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 49 госта