Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Публикувай отговор
Аватар
BOz
Мнения: 4302
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 113 пъти

Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от BOz » 31 Яну 2024 22:55

Ами пишат го в стил - поради специфичните особености на европейския пазар, има направена по-различна настройка на окачването (като цяло на геометрията). И съответно - ако е с дискове едни пружини, ако е с барабани - други пружини. Така или иначе няма американски пружини на пазара, за да видя от първо лице реалната разлика. Не мисля да дълбая в тази посока още. :thumbsup:
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Hodjata
Мнения: 3
Регистриран на: 01 Мар 2024 23:41
Местоположение: Хасково
Автомобил: Prius
Получена  благодарност: 1 път

Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от Hodjata » 11 Мар 2024 19:23

Здравейте , търся да закупя крик с накрайник за Тойота Приус 2007г. Благодаря предварително.

Аватар
BOz
Мнения: 4302
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 113 пъти

Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от BOz » 16 Май 2024 13:13

BOz написа: 16 Май 2014 18:42 Да дам ъпдейт. Взех го. Започваме да се обучаваме взаимно.
Май си падам по ъпдейтите. И май имам юбилей. На този ден преди точно 10 години се сдобих с Приуса.
Ако тогава някой ми беше казал, че ще карам тази кола 10 години, сигурно нямаше да му повярвам. Ама ето на. 10 години щастлива служба, а както изглежда ще продължи да служи, надявам се.
За този период има 4 развалени механични неща:
1. Задна лява пружина
2. Водна помпа инвертор (2-ра смяна, първата е била сменена по сервизна акция)
3. Ляв семеринг полуоска
4. Каре кормилен прът
И реално две (една) повреда на хибридната батерия.
Всичко останало са консумативи - Масла, филтри, антифризи, спирачна течност - по интервали.
Свещи и ремък водна помпа - веднъж. 8 крушки H4, 7 крушки W5W, 1 крушка WY21W, 5 батерии CR2032 на ключа, 1 стартов акумулатор, 10 чистачки, 1 реглаж предница. И много останали неща като автомивки, ароматизатори и т.н, които са по желание, а не по необходимост.
Общо взето за 18 годишен автомобил, само с 4 развалени механични части, мисля е доста добър показател.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
WoLF
Мнения: 2675
Регистриран на: 05 Май 2016 09:21
Местоположение: Стара Загора
Благодарил/а: 281 пъти
Получена  благодарност: 127 пъти

Тойота Приус - мнения, коментари и съвети.

Мнение от WoLF » 16 Май 2024 15:15

Подобни впечатления. Аз я карам от 7 години вече моята и имам сменена водна помпа на двигател и десен лагер-главина. За смяна се обажда сега ляв лагер главина. Батерията и аз веднъж я правих :whistle: Крушки не съм броял, под 10бр общо tooth.gif

п.п. Забравих избилата гарнитура, която освен да иска загряване преди потегляне и дава разход на масло, засега не прави други проблеми. Като умре може и да си взема друг двигател или Приус :cheers:
ИзображениеИзображениеИзображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта