[Видео] - От какво е звукът ?

Публикувай отговор
Аватар
slowtraveler
Мнения: 4933
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 154 пъти
Получена  благодарност: 143 пъти

Re: ВИДЕОКЛИП- От какво е звука?

Мнение от slowtraveler » 22 Ное 2013 07:52

Scott написа:
JapCar написа: Въпроса беше не устройството, а кое/защо чука. И двама изказахме някакви предположения, нека и друг да каже ако знае.
Да изкажа и аз едно предположение тогава. Чукането е резонанс на горивната камера, подобен на "аванса" при бензиновите коли. При студен двигател или при натоварване горенето не обхваща равномерно целия обем и се получава едно горящо ядро около подгревателната свещ и соплото на дюзата, което се разпространява в обема на горивната камера с по-голяма скорост от нормалното горене. И затова се чува чукане или по-отчетливо ръмжене. cool.gif
На времето така 'ръчно' проверявахме дюзите на дизелаците... (абе те си чукаха винаги)...
Хващаш горивния тръбопровод на конкретната дюза (до самата дюза), и ако тръпне - значи дюзата плюе - сваляш я за стенд. На стенда не се вижда характерната мъгла при точното налягане, а се вижда как дюзата изхвърля струйка нафта. От там или само почистваш разпръсквача, или го сменяш изцяло (това сега май е свързано със смяна на цялата дюза no.gif )
Другия номер бе да сравниш температурата на дюзите с пипане - дали всички са равномерно топли :whistle:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: ВИДЕОКЛИП- От какво е звука?

Мнение от Airfan » 22 Ное 2013 08:34

Разпръсквачите все още се сменят. biggrin.gif
Изображение Изображение

Аватар
Lakokara4a
Мнения: 140
Регистриран на: 07 Юли 2013 09:56
Местоположение: Монтана

Re: ВИДЕОКЛИП- От какво е звука?

Мнение от Lakokara4a » 22 Ное 2013 08:48

Хора, виещия звук от клипа го има само в движение Когато колата е на място звука го няма изобщо. Ако това може да ви ориевтира от какво е.
Тойота Корола Версо 2.0 D4D, 2003 декември.

Аватар
Kiki
Мнения: 8210
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 13 пъти

Re: ВИДЕОКЛИП- От какво е звука?

Мнение от Kiki » 22 Ное 2013 09:30

Lakokara4a написа:Хора, виещия звук от клипа го има само в движение Когато колата е на място звука го няма изобщо. Ако това може да ви ориевтира от какво е.
В такъв случай да не излезе някай лагер на скоростната кутия или диференциала. dry.gif
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
Lakokara4a
Мнения: 140
Регистриран на: 07 Юли 2013 09:56
Местоположение: Монтана

Re: ВИДЕОКЛИП- От какво е звука?

Мнение от Lakokara4a » 22 Ное 2013 09:32

Kiki написа:
Lakokara4a написа:Хора, виещия звук от клипа го има само в движение Когато колата е на място звука го няма изобщо. Ако това може да ви ориевтира от какво е.
В такъв случай да не излезе някай лагер на скоростната кутия или диференциала в нея.
Ама пък не е постоянно, а ми се струва, че ако е лагер би трябвало постоянно да се чува.
Тойота Корола Версо 2.0 D4D, 2003 декември.

Аватар
Kiki
Мнения: 8210
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 13 пъти

Re: ВИДЕОКЛИП- От какво е звука?

Мнение от Kiki » 22 Ное 2013 09:41

Трябва да се търси в тази посока, защото това е някакъв луфт и когато изпадне в резонанс започва да стърже.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

Аватар
JapCar
Мнения: 961
Регистриран на: 02 Май 2010 01:53
Местоположение: Bristol,UK и Плевен, БГ
Автомобил: Yaris 2010г., двг 1.33/1NR-FЕ
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Re: ВИДЕОКЛИП- От какво е звука?

Мнение от JapCar » 22 Ное 2013 12:30

vodafon написа: а горенето не обхваща целия обем щото некой не е пръснал както трябва, оттам некой има ядове с разпръсквачите на дюзите.
и в зависимост от това колко са запушени разпръсквачите и колко е износването на котвата/иглата, това явление се получава незакономерно при различни обстоятелства - но го има.
на студен чука на топъл млъква , на студено и на топло млъква, един път чука на топло друг път мълчи.
толкова за форумната диагностика, за повече-на доктор, прави се аутопсия и прочие
С всичко това съм съгласен, възможно е.
А на препоръчания "доктор" не съм фен, отговора със и без диагностика ще е- сменяй 4те дюзи. Както и да е ще си караме така докато може, но съм разочарован малко от японската надеждност, ако дюзите ще са консуматив.
По- повод на "доктора"- и тук в един форум чета как един имал някакъв проблем и в сервиз му казали ще сменим това, не се оправя, ще сменим друго и така 3-4 неща и се изръсил с £900 и проблема го има. Други форумци съветват- ми смени сервиза, а той казва- и кво, аз им плащам да налучкват и да се учат на моята кола.
Живей широко и художествено!
Yaris, 1,33, 2010

vodafon
Мнения: 135
Регистриран на: 30 Юни 2013 16:23

Re: ВИДЕОКЛИП- От какво е звука?

Мнение от vodafon » 22 Ное 2013 13:31

JapCar написа:
vodafon написа: а горенето не обхваща целия обем щото некой не е пръснал както трябва, оттам некой има ядове с разпръсквачите на дюзите.
и в зависимост от това колко са запушени разпръсквачите и колко е износването на котвата/иглата, това явление се получава незакономерно при различни обстоятелства - но го има.
на студен чука на топъл млъква , на студено и на топло млъква, един път чука на топло друг път мълчи.
толкова за форумната диагностика, за повече-на доктор, прави се аутопсия и прочие
С всичко това съм съгласен, възможно е.
А на препоръчания "доктор" не съм фен, отговора със и без диагностика ще е- сменяй 4те дюзи. Както и да е ще си караме така докато може, но съм разочарован малко от японската надеждност, ако дюзите ще са консуматив.
По- повод на "доктора"- и тук в един форум чета как един имал някакъв проблем и в сервиз му казали ще сменим това, не се оправя, ще сменим друго и така 3-4 неща и се изръсил с £900 и проблема го има. Други форумци съветват- ми смени сервиза, а той казва- и кво, аз им плащам да налучкват и да се учат на моята кола.
приятелю, приел съм следната истина - когато спре, тогава на доктор. Ама на такъв дето ми говори "имаш корекция която е извън нормите, дай да ги свалим, стендоваме и ще се оправи за по 300+ кинта на парче", не вервам.
Аз за 1500 лв не дюзи ще оправя ми и мотор мога да намеря по-читав.

Мойта я диагностирах и излезе /според доктора/ че имам две дюзи за ремонт, ама трябва и четирите и евентуално цифра за плащане.
И кво, поръчах си едни анаболи от едно момче дето май пише във форума тук /само толкова иначе е реклама/сипах ги минах два резервоара и сега ми е по тихичко сякаш .
Пак пречуква от време на време ама не дразни и не мисля да се диагностирам, не виждам причина.
На 2 градуса пали от четвърт, работи като сешоар, разход 4.4 средно / ярис е 1.4 д4д/ , вдига 195 по километраж.
Е кво да и права на тая кола ?
Последно промяна от vodafon на 22 Ное 2013 13:50, променено общо 1 път.

vodafon
Мнения: 135
Регистриран на: 30 Юни 2013 16:23

Re: ВИДЕОКЛИП- От какво е звука?

Мнение от vodafon » 22 Ное 2013 13:43

Lakokara4a написа:
Kiki написа:
Lakokara4a написа:Хора, виещия звук от клипа го има само в движение Когато колата е на място звука го няма изобщо. Ако това може да ви ориевтира от какво е.
В такъв случай да не излезе някай лагер на скоростната кутия или диференциала в нея.
Ама пък не е постоянно, а ми се струва, че ако е лагер би трябвало постоянно да се чува.
Абе турбинката ти е по шумна бе човек, не се филмирай. Кола на 10 години караш.
Гледам клипа около 1,30 м колата си тръгва от 1,7-800 оборота, свирка турбината при натоварване. след това задържаш около 2200 та пак свирне , после разтовари клапана и пак ще свирне като надуе.
Като искаш карай я по сервизи и там ще е по метода на изключването ма е много скъп.
Ако преглътнеш това, наливай в маслото турбо сейф и хубава добавка в нафтата и пържи яко.
и друго:
Пуши ли много
Пипа ли масло сериозно /над 1 литър за 10.000/
Тяга от турбината усещаш ли
Ако имаш едно и две НЕ и последното е ДА, карай и си свиркай

dobatadobrev
Мнения: 54
Регистриран на: 27 Авг 2010 09:45

Re: ВИДЕОКЛИП- От какво е звука?

Мнение от dobatadobrev » 22 Ное 2013 15:20

[quote="Lakokara4a"]На 44-45-та секунда от клипа се чува шума, наподобяващ "помпичка", както вече споменах в една друга тема. Там стана невъзможно да се намери отговор, нека тая бъде само за този звук, ако знаете от какво е. Звука го има и на 37-ма секунда и след това още доста пъти. Ще ми се да изчистя този въпрос, и ако мога да разбера за какво става дума. Между другото звука го има и при студен и при загрял двигател, не зависи от температурата на колата. Става при подаване на газ.
Ето го и клипа: http://youtu.be/gydlbcXukzY За един от звуците имам мнение.

asenbon
Мнения: 4
Регистриран на: 24 Ное 2013 14:33

Re:Проблем със запалване сутрин

Мнение от asenbon » 24 Ное 2013 18:39

Здравейте
Искам да попитам нещо ако можете да ми помогнете.
Карам Тойота Авенсис Версо 2,0 D4D 116 коня , 2001 година ,
При студен двигател пали много трудно , но като запали веднъж след това втория път пали като кибрит.
ключът ми е малко чупен и залепен , при диагностиката в сервиз компютърът записва грешка в имобилайзера и някакъв датчик за вакума на горивото

Има ли някой някаква идея

Аватар
NET
Мнения: 49
Регистриран на: 18 Окт 2013 16:38

Re: Re:Проблем със запалване сутрин

Мнение от NET » 25 Ное 2013 09:01

asenbon написа:Здравейте
Искам да попитам нещо ако можете да ми помогнете.
Карам Тойота Авенсис Версо 2,0 D4D 116 коня , 2001 година ,
При студен двигател пали много трудно , но като запали веднъж след това втория път пали като кибрит.
ключът ми е малко чупен и залепен , при диагностиката в сервиз компютърът записва грешка в имобилайзера и някакъв датчик за вакума на горивото

Има ли някой някаква идея
Колега, из форума съм срещал писано по проблеми със сходно описание на твоето. Може да е от двата клапана, които стоят в заднта част на горивната помпа. Най-добре виж кой номер е грешката на горивната система и с него търси.

Аватар
NET
Мнения: 49
Регистриран на: 18 Окт 2013 16:38

Re: ВИДЕОКЛИП- От какво е звука?

Мнение от NET » 25 Ное 2013 09:19

Lakokara4a написа:
Kiki написа:
Lakokara4a написа:Хора, виещия звук от клипа го има само в движение Когато колата е на място звука го няма изобщо.
Оказа се, че моята 2.0 d4d 116 2002 го има същия звук, но го прави само след като запаля, без да подавам газ, еднократно. Звука, по мое мнение, е от турбото на 100%, не се появява в по-високи обороти, само при началното развъртане на перката. Нямам никакъв допълнителен разход на масло за сега, както и допълнителни звуци в целия диапазон, когато колата работи на място или пък в движение.

vodafon
Мнения: 135
Регистриран на: 30 Юни 2013 16:23

Re: Re:Проблем със запалване сутрин

Мнение от vodafon » 25 Ное 2013 14:17

asenbon написа:Здравейте
Искам да попитам нещо ако можете да ми помогнете.
Карам Тойота Авенсис Версо 2,0 D4D 116 коня , 2001 година ,
При студен двигател пали много трудно , но като запали веднъж след това втория път пали като кибрит.
ключът ми е малко чупен и залепен , при диагностиката в сервиз компютърът записва грешка в имобилайзера и някакъв датчик за вакума на горивото

Има ли някой някаква идея
Е каква идея ти трябва - тука може диагноза да ти се постави, ама ти си го минал етапа.
Сега кво ти трябва - убеждаване да оправиш проблемите или убеждаване да караш така докато свикнеш ?
Едното е свързано с пари сега, другото с много пари после.
Имаш две грешки, изяснени, не е като да фърляш на боб.

Аватар
JapCar
Мнения: 961
Регистриран на: 02 Май 2010 01:53
Местоположение: Bristol,UK и Плевен, БГ
Автомобил: Yaris 2010г., двг 1.33/1NR-FЕ
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 1 път

Re: Re:Проблем със запалване сутрин

Мнение от JapCar » 25 Ное 2013 14:55

asenbon написа:Здравейте
при диагностиката в сервиз компютърът записва грешка в имобилайзера и някакъв датчик за вакума на горивото
За непалене имобилайзера вероятно има роля, но какъв вакуум има горивото? Да не бъркаш вакуум/налягане? Трябваше да ти кажат/покажат този датчик, да го снимаш ако не помниш точното име...
Живей широко и художествено!
Yaris, 1,33, 2010

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта