Ще съм благодарна на всеки един от вас, който даде съвети за по-икономично шофиране.
Колата ми е Тойота Корола комби ( Е12) Д4Д 2,0, 90 к.с
Съвети за икономично шофиране
- zi_zi_top
- Мнения: 4234
- Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
- Местоположение: София
- Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
- Благодарил/а: 2 пъти
- Получена благодарност: 33 пъти
Re: Съвети за икономично шофиране
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!
Re: Съвети за икономично шофиране
- първи и най важен съвет: караи с равномерна скорост, без рязко подаване на газ и спирачка.Безсмислено е и икономията е огромна.Dragica написа:Ще съм благодарна на всеки един от вас, който даде съвети за по-икономично шофиране.
Колата ми е Тойота Корола комби ( Е12) Д4Д 2,0, 90 к.с
- Не караи с отворни прозорци.
- всяка скорост над 110 км/ч вдига драстично разхода. (Лично проверено) а и няма да се стигне по бързо от точка А до Б, за 10 минути по рано ти коства 2 бири и 2 кафета
- равномерно и еднакво напомани гуми според изискванията на производителя.
Успех
Последно промяна от ywy на 06 Ное 2013 18:00, променено общо 1 път.
Re: Съвети за икономично шофиране
С отворени прозорци може да се кара, до около 40 км в час и ще ти е доста по-евтино от климатик, разходът ще е по-малък. Дори можеш и с по-голяма скорост да караш с отворени прозорци, но няма да е приятно. Съпротивлението на автмобила оказва по-малко влияние отколкото разхода при включен климатик.ywy написа:Dragica написа: - Не караи с отворни прозорци.
Toyota RAV4 2003 VVT-i
BMW X3 2013 30d
BMW X3 2013 30d
Кой е на линия
Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 4 госта