Страница 1 от 1

Проблем при палене ???

Публикувано на: 06 Окт 2013 18:41
от gogo1966
Здравейте,

Лятото се сдобих с Тойота Версо 2006 дизел 2,2 D4D. Няма да обяснявам колко съм доволен от всичко по тази кола. Достатъчно има написано по форума..
Но сега като застудя при натискане бутона за палене, двигателя се стартира но в следващата секунда се чува един звук подобно на "цвилене на кон" и чувствам как нещо се мъчи - аха-аха да запали. Това цвилене продължава няколко секунди като през това време постепенно двигателя тръгва и си заработва.

Тъй като съм имал други дизели и това не се е получавало, моля за мнения и съвет от колеги. Къде може да е проблема и как се справя.
Само са допълня че това напоследък зачести, но не съм сигурен, че ако отида на сервиз ще се случи пред монтьора - малко "ефект на майстора" може да се получи.

Re: Проблем при палене ???

Публикувано на: 06 Окт 2013 19:51
от iovkito
Щом пали трудно при студено време , започни от най-лесното - провери дали и 4-те подгревни свещи са изправни.

Re: Проблем при палене ???

Публикувано на: 06 Окт 2013 20:43
от Scott
iovkito написа:Щом пали трудно при студено време , започни от най-лесното - провери дали и 4-те подгревни свещи са изправни.
С това "цвилене" прилича на стартер или акумулатор, по-скоро второто щом се проявява като паднаха температурите.