Страница 1 от 3
Ракия
Публикувано на: 04 Юли 2013 10:21
от Vesko
Излях половин бутилка домашна ракия пред задната седалка.... :( Как да махна миризмата на казан?
Снощи и днес се возя на отворен люк и прозорци... ще настина, ама миризмата още си стои :(
Re: Ракия
Публикувано на: 04 Юли 2013 10:31
от biro
Обърни се към фирма за професионално почистване, не вземат скъпо за такива неща.
Re: Ракия
Публикувано на: 04 Юли 2013 10:53
от ss_mitko
Vesko написа:Излях половин бутилка домашна ракия пред задната седалка.... :( Как да махна миризмата на казан?
Снощи и днес се возя на отворен люк и прозорци... ще настина, ама миризмата още си стои :(
Така е, като пиеш докато караш. biggrin.gif Сега всеки път като те спрират полицай, ще духаш.
Махането на миризмата без пране няма да стане.И после много ароматизатори.
Re: Ракия
Публикувано на: 04 Юли 2013 11:11
от CelicaSf
Иди на някоя хубава автомивка ще ти я оправят. Сам каквото и да се опитваш все ще остане малко миризма.
Re: Ракия
Публикувано на: 04 Юли 2013 11:35
от Владислав
Веско, заглавието кърти!Иначе колегите са прави...Ама ти си се сетил и без тях за този вариант.Успех с винарките!
Re: Ракия
Публикувано на: 04 Юли 2013 11:40
от Rudy
И на мивка ще остане миризма, не толкова силна, ама... Това като попие в мокета...
А че ще духаш - така е. Преди години тъста слагаше в казанчето на чистачките първак - ако измия джама на ладата край Ботевград, в Правец вече ме чакаха с дрегера.
Миришеше с години след това.
Re: Ракия
Публикувано на: 04 Юли 2013 16:00
от zi_zi_top
Това да ти е за урок, да не разливаш кофти ракия в колата! Ако беше разлял някоя хубава сливовица или грозданка щеше да ти ухае в колата и да не позволяваш да я перат след това. ;-))
Преди 2 месеца бях на косъм да ми се случи същото и много се зарадвах, че не успя да се разлее шишето. :-о
Re: Ракия
Публикувано на: 04 Юли 2013 17:13
от diesel_power
Отиди някъде да я озонират .
Казват , че има ефект.
Re: Ракия
Публикувано на: 04 Юли 2013 20:34
от dnedkov
Намери някой габровец да я изсмуче

Re: Ракия
Публикувано на: 04 Юли 2013 23:12
от мехаННика
Можеше и по зле да е. Можеше да е мляко.
Re: Ракия
Публикувано на: 05 Юли 2013 15:39
от lederman
Аз предлагам доброволно да се явиш на съд за това престъпление!!!!
Ще те осъдят на 10 г. ще излезеш след 5 ( за добро поведение), а през това време остави колата с отворени прозорци да се проветри и миризмата няма да я има !!!
Re: Ракия
Публикувано на: 05 Юли 2013 21:27
от Vesko
За късмет вече не се усеща миризма

Re: Ракия
Публикувано на: 05 Юли 2013 21:42
от Rudy
Vesko написа:За късмет вече не се усеща миризма

Ти не усещаш, ако качиш някой ще видиш, че още мирише. Това е т.нар. обонятелна адаптация или умора:
Обонятелните рецептори притежават силно изразена способност за адаптация. При продължително действие на дадено миришещо вещество възбудимостта им се намалява и се губи усещането за съответния мирис.
Обонятелната умора може да възникне в резултат на различни състояния и въздействия като продължителна експозиция на дадена миризма, продължителна употреба на определен аромат (парфюм), някои токсични газове (железен сулфид, амоняк, серен диоксид), дразнене на лигавицата на горните дихателни пътища и други.
Re: Ракия
Публикувано на: 06 Юли 2013 00:24
от andrian999999
Миризмата на ракия не е лоша не знам какво те дразни. Само да попитам , Ракията с бандерол ли беше ?
за да знаме дали си Гражданин или Контрабандист на Р.България
Re: Ракия
Публикувано на: 06 Юли 2013 07:31
от Vesko
Беше подарък

Без бандерол, то и за това се отвори и капачката де.