Страница 1 от 1
МОЛЯ ПОМАГАИТЕ,ЧЕ СЪМ СТРАШЕН ИНДИАНЕЦ!
Публикувано на: 11 Авг 2012 11:21
от PYMKO
здравейте колеги!от три дни съм собственик на TOYOTA AVENSIS 1.8 vvti CDX - хечбек,2001год. с десен волан-поради супер ограничен бюджет,а и я взех много изгодно!доста съм карал с десен волан та не ми е проблем,а за изпреварване си монтирах руска система "КРУГОЗОР" и всичко е ОК.Ще Ви помоля за някои съвети,тъй като съм много бос в техническо отношение!ппеди да платя колата отидох в сервиз в Пазарджик(аз съм от София).поради ниския бюджет в ТОЙОТА-Пазарджик ми беше прекалено скъпо!майстора<при който ходих направи диагностика защото светеше лампичката CHECK MOTOR.каза,че проблема е в ламбда-сондата(не знам как е правилно-не се смейте!).поради различни екоизисквания в Англия,продавача бил сложил менте,което компа не можел да разпознае.продавача ми даде и старата-каза,че си работи.лампичката изгасна,но майстора каза,че пак ще светне.така и стана след около 50-60км!друго:тампон на ск.кутия(ръчна),накрайници или тампони на стаб. щанга отзад,задни накладки и гарнитура на генерацията горе от двигателя към ауспуховите тръби-двигателя шуми малко повече заради нея.както и да е-купих я изгодно и същия ден монтирах газов инжекцион AG с омаслител за клапаните и т.н. за 860лв.на следващия ден отидох при мой приятел,който има сервиз в Нови искър.при по-обстоен преглед изскочиха и други неща!предни лагери на главината(сложихме FAG-по 56лв за брой),заминала е и гарнитурата на капака на клапаните-имаше много малко масло по краищата на капака,което се видя защото газаджиите не бяха сложили пластмасовия капак на мотора,сменихме въздушен филтър,масло(5W30)+филтър,маслото на хидравликата,спирачната течност,за гарнитурите чакам-поръчах ги.мотора е с верига.смених накладките като занесох дисковете на стругар-взе им по три десети защото бяха надраскани.лошото е,че тези накрайници или тампони за стаб.щанга се не се продават поотделно,а комплект с нещо си като малка щангичка на вид и в някакъв руски сайт струваха по 104евро бройката!най-странното е,че задно дясно колело има луфт напред-назад(не много голям,но е притеснително!),но не можахме да прегледаме по-обстойно защото стана 20.30часа и момчето трябваше все пак да си ходи,та сега чак в понеделник(дано,защото финансовото положение е трагично!).та исках да Ви помоля за полезни съвети и мнения,какво още трябва да сменя,къде мога да направя качествена(и евтина,разбира се) диагностика и къде да намеря евтини и качествени резервни части?ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ НА ТЕЗИ,КОИТО ПРОЧЕТОХА ФЕРМАНА НА ВИНЕТУ(ВОЖДА НА АПАЧИТЕ) ДОКРАЙ И РЕШАТ ДА МИ ПОМОГНАТ!
Re: МОЛЯ ПОМАГАИТЕ,ЧЕ СЪМ СТРАШЕН ИНДИАНЕЦ!
Публикувано на: 11 Авг 2012 19:06
от diesel_power
Уж беше ограничен бюджета ,а си сменил половината кола .
Да е изгодна ,колко да е изгодна ? Ръждясал авенсис с десен волан ,дано си го харесваш ,защото едва ли ще можеш да го продадеш.
Аз бих предпочел Нисан примера п11 за до 2600 лв с климатик и ляв волан.
Re: МОЛЯ ПОМАГАИТЕ,ЧЕ СЪМ СТРАШЕН ИНДИАНЕЦ!
Публикувано на: 12 Авг 2012 12:17
от PYMKO
колега,колата няма и капка ръжда,а както казах майстора ми е приятел и не ми е взел и един лев за работа,а за частите съм дал засега около 300лв.самата кола я купих за 1700лв с кожа,климатроник,нави и т.н.преди нея гледах една примера точно за каквато говориш-пак с много екстри,с ляв волан за 4000лв.всичко и беше ОК,но беше пребоядисвана цялостно и то много некачествено,с друг цвят(означава,че е удряна няколко пъти и продавача ме успиваше как старците пред блока го ударили два пъти и т.н.!в доста лъжи го хванах,а и имаше доста ръжда затова се отказах!по натам ще кача снимки за да я видиш-наистина е страхотен автомобил с пълна сервизна история в Англия до 132000мили,а е на 152000(даи боже!
Re: МОЛЯ ПОМАГАИТЕ,ЧЕ СЪМ СТРАШЕН ИНДИАНЕЦ!
Публикувано на: 12 Авг 2012 12:36
от Petar
PYMKO написа:здравейте колеги!от три дни съм собственик на TOYOTA AVENSIS 1.8 vvti CDX - хечбек,2001год. с десен волан-поради супер ограничен бюджет,а и я взех много изгодно!доста съм карал с десен волан та не ми е проблем,а за изпреварване си монтирах руска система "КРУГОЗОР" и всичко е ОК.Ще Ви помоля за някои съвети,тъй като съм много бос в техническо отношение!ппеди да платя колата отидох в сервиз в Пазарджик(аз съм от София).поради ниския бюджет в ТОЙОТА-Пазарджик ми беше прекалено скъпо!майстора<при който ходих направи диагностика защото светеше лампичката CHECK MOTOR.каза,че проблема е в ламбда-сондата(не знам как е правилно-не се смейте!).поради различни екоизисквания в Англия,продавача бил сложил менте,което компа не можел да разпознае.продавача ми даде и старата-каза,че си работи.лампичката изгасна,но майстора каза,че пак ще светне.така и стана след около 50-60км!друго:тампон на ск.кутия(ръчна),накрайници или тампони на стаб. щанга отзад,задни накладки и гарнитура на генерацията горе от двигателя към ауспуховите тръби-двигателя шуми малко повече заради нея.както и да е-купих я изгодно и същия ден монтирах газов инжекцион AG с омаслител за клапаните и т.н. за 860лв.на следващия ден отидох при мой приятел,който има сервиз в Нови искър.при по-обстоен преглед изскочиха и други неща!предни лагери на главината(сложихме FAG-по 56лв за брой),заминала е и гарнитурата на капака на клапаните-имаше много малко масло по краищата на капака,което се видя защото газаджиите не бяха сложили пластмасовия капак на мотора,сменихме въздушен филтър,масло(5W30)+филтър,маслото на хидравликата,спирачната течност,за гарнитурите чакам-поръчах ги.мотора е с верига.смених накладките като занесох дисковете на стругар-взе им по три десети защото бяха надраскани.лошото е,че тези накрайници или тампони за стаб.щанга се не се продават поотделно,а комплект с нещо си като малка щангичка на вид и в някакъв руски сайт струваха по 104евро бройката!най-странното е,че задно дясно колело има луфт напред-назад(не много голям,но е притеснително!),но не можахме да прегледаме по-обстойно защото стана 20.30часа и момчето трябваше все пак да си ходи,та сега чак в понеделник(дано,защото финансовото положение е трагично!).та исках да Ви помоля за полезни съвети и мнения,какво още трябва да сменя,къде мога да направя качествена(и евтина,разбира се) диагностика и къде да намеря евтини и качествени резервни части?ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ НА ТЕЗИ,КОИТО ПРОЧЕТОХА ФЕРМАНА НА ВИНЕТУ(ВОЖДА НА АПАЧИТЕ) ДОКРАЙ И РЕШАТ ДА МИ ПОМОГНАТ!
Тези тампони може дасиги купиш и само тях нее нужно да купуваш цели стабилизиращи щанги .За части се обърни ето тук
http://www.toyotabg.eu/viewtopic.php?f=5&t=11597
Re: МОЛЯ ПОМАГАИТЕ,ЧЕ СЪМ СТРАШЕН ИНДИАНЕЦ!
Публикувано на: 12 Авг 2012 20:46
от saho
Взел си я без пари, сложил си и газчица, колата си върви, не разбрах какво те притеснява. Не бутай повече пари по майстори, а си карай колата. Ще останеш доволен и от разход и от возия.
Re: МОЛЯ ПОМАГАИТЕ,ЧЕ СЪМ СТРАШЕН ИНДИАНЕЦ!
Публикувано на: 12 Авг 2012 21:38
от martod
saho написа: Не бутай повече пари по майстори, а си карай колата.
Ти май не четеш колега

той няма проблем с майсторите, те са му безплатни, проблема е, че няма и магазинер приятел, който пък да му дава частите без пали .. biggrin.gif
Re: МОЛЯ ПОМАГАИТЕ,ЧЕ СЪМ СТРАШЕН ИНДИАНЕЦ!
Публикувано на: 13 Авг 2012 10:58
от PYMKO
martod написа:saho написа: Не бутай повече пари по майстори, а си карай колата.
Ти май не четеш колега

той няма проблем с майсторите, те са му безплатни, проблема е, че няма и магазинер приятел, който пък да му дава частите без пали .. biggrin.gif
ха-ха!просто искам да и оправя абсолютно всичко и затова питам.а и както казах съм много бос и винаги едно професионално мнение не е в повече,нали?
Re: МОЛЯ ПОМАГАИТЕ,ЧЕ СЪМ СТРАШЕН ИНДИАНЕЦ!
Публикувано на: 13 Авг 2012 20:22
от diesel_power
martod написа:saho написа: Не бутай повече пари по майстори, а си карай колата.
Ти май не четеш колега

той няма проблем с майсторите, те са му безплатни, проблема е, че няма и магазинер приятел, който пък да му дава частите без пали .. biggrin.gif
Безплатните майстори са до време като прекалиш ще започнат да ти казват ,че имат много работа и не могат в момента .
Re: МОЛЯ ПОМАГАИТЕ,ЧЕ СЪМ СТРАШЕН ИНДИАНЕЦ!
Публикувано на: 14 Авг 2012 09:18
от PYMKO
diesel_power написа:martod написа:saho написа: Не бутай повече пари по майстори, а си карай колата.
Ти май не четеш колега

той няма проблем с майсторите, те са му безплатни, проблема е, че няма и магазинер приятел, който пък да му дава частите без пали .. biggrin.gif
Безплатните майстори са до време като прекалиш ще започнат да ти казват ,че имат много работа и не могат в момента .
е,аз няма да нахалствам много,а и питиетата всяка вечер са от мен!