нитро на 3S-GTE

Аватар
DANIEL
Мнения: 133
Регистриран на: 18 Ное 2005 20:07
Местоположение: Sliven

нитро на 3S-GTE

Мнение от DANIEL » 13 Ное 2006 12:18

какво мислите по този въпрос, става дума за второ поколение 3S-GTE,
колата с завотски бутала, електроника, надув 0,6-0,7
колко шота може да понесе с мокра система
Изображение
ИзображениеИзображение

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 13 Ное 2006 17:28

mi toz mator e mnogo iak ama zashto ti e tva nitro?

Nali znaesh NOS kakvo oznachava - No Other Solution.

A ti imash other solution - po goliamo turbo. Edno hubavo ball-bearing turbo shte e nai dobre, no otnosno vaprosa ti sam siguren che pone 50 hp wet shot shte ponese, ako ne i 75
4efte powered tercel (201 whp @ 14psi)

Аватар
poli
Мнения: 846
Регистриран на: 02 Май 2006 16:21
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от poli » 13 Ное 2006 17:43

Недей
КЕФ ЦЕНА НЯМА

1.Тoyota Glanza V Turbo-290ps-RHD
2.Toyota Previa-156ps-LHD
3.Toyota Corolla AE86-165ps-LHD
4.Mazda RX7 FD-500ps-RHD
5.Subaru Justy 68ps-LHD

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 13 Ное 2006 22:17

da, i az mislia che e po dobre da si poigraesh parvo s turbinata, predi da mislish za NOS
->

Аватар
DANIEL
Мнения: 133
Регистриран на: 18 Ное 2005 20:07
Местоположение: Sliven

Мнение от DANIEL » 13 Ное 2006 22:36

какво точно означава other solution, и защо по голямо турбо, тва си е достатъчно за 0,6-7
Изображение
ИзображениеИзображение

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Japanese_fever » 13 Ное 2006 22:40

ugabuga написа:mi toz mator e mnogo iak ama zashto ti e tva nitro?

Nali znaesh NOS kakvo oznachava - No Other Solution.

A ti imash other solution - po goliamo turbo. Edno hubavo ball-bearing turbo shte e nai dobre, no otnosno vaprosa ti sam siguren che pone 50 hp wet shot shte ponese, ako ne i 75
Ne6to mnogo populqren e stanal NOS v Bulgaria?!? wacko.gif 4uvam i ot moi poznati.

Ina4e za DANIEL No Other Solution zna4i, kogato ve4e nqma6 drugi alernativi za vdigane na mo6tnostta slaga6 Nitro. Solution=re6enie
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 13 Ное 2006 22:46

po-goliamo turbo=poveche vazduh(+poveche benzin)=poveche hp
problema e che po-goliamo turbo ima po-goiam turbo lag, ta za tova i ubabuga ti preporachva ball bearing turbina, te se razvartat po lesno/barzo
->

Аватар
DANIEL
Мнения: 133
Регистриран на: 18 Ное 2005 20:07
Местоположение: Sliven

Мнение от DANIEL » 13 Ное 2006 22:58

е то мойто турбо може да надува без проблем и на 1 бар,
ама електрониката ми сече, а пари за нова за сега няма biggrin.gif
Изображение
ИзображениеИзображение

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 14 Ное 2006 00:28

DANIEL написа:е то мойто турбо може да надува без проблем и на 1 бар,
ама електрониката ми сече, а пари за нова за сега няма biggrin.gif
Ми разтвари малко маторя - тя сече оти не ти стига бензина (няма карти). Ма аз и преди съм ти казал че на 1-чка тва турбо само ке мета хипер топъл вОздух - нема смисал да се кара.

Отделно за НОС-а зависи. На турбо кола ,която не е много издута няма особен КиЛиПир щото качва толкова коне колкото шотовете. Дали може да счупиш мотора със правилно инсталиран НОС - много малко вероятно. Дали можеш да счупиш мотора със претупано инсталиран НОС (не компенсира гориво ,и не се дърпа предварение кога се пръска) - ами да може и то доста вероятно - та оговора на въпроса ти зависи от това кои ша го инсталира.

Общо взето не съм запознат тоооооочно кви са цените на НОС ,ма за правилно инсталиран НОС ша ти бъде доста по-скъп от подмяна (или хибридизиране) на турбината. Сега като имаш тоз интерКулер ефекта от некое правилно подпрано по-голямо ша е гигански. CT26 е мнооогоо старо и тежко трубо така че дори и да сложиш некоя по-голямо разлика във ЛАГ-а почти няма да има.
Изображение

Аватар
DANIEL
Мнения: 133
Регистриран на: 18 Ное 2005 20:07
Местоположение: Sliven

Мнение от DANIEL » 14 Ное 2006 01:32

LordDigital написа: (не компенсира гориво ,и не се дърпа предварение кога се пръска)
за горивото мисля че няма да има проблем,
щото хората които ще я монтират,
ще мерат сместа по време на работа и ще компенсират от бензиновата дюза,
но тва за предварението не знам кво имаш в предвид
Изображение
ИзображениеИзображение

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 14 Ное 2006 02:07

DANIEL написа:
LordDigital написа: (не компенсира гориво ,и не се дърпа предварение кога се пръска)
за горивото мисля че няма да има проблем,
щото хората които ще я монтират,
ще мерат сместа по време на работа и ще компенсират от бензиновата дюза,
но тва за предварението не знам кво имаш в предвид
Е то е ОК да гледат ,ма за да си във добри гранци ша требе да се добави още гориво - как ша го добавят? директно на дюзата?? не съм чувал да се прави така...

Принципа при пръскане е ,че требе 2-3 градуса на всеки 25 шота да се дръпне аванса. Примерно ако преди си бил на 5000 оборота със 30 градуса ,сега требе да доиде некъде около 25 и надолу. Наи-добрите инсталатори следят за Knock (тропащ аванс ,или хвърляне на зарчета) ма не със слушалки ами през ЕКУ-то. Твоита маи има изход за таз работа ,както и некои австралииски супри дето са със много подобен Софтуер. Доколкото си спомням взимаха изход към контролера на въздушните инжектори от ЕКУ-то... ма тва ептен виш пилотаж.

За да се праат тез компенсации свестно требе електроника дето е доста скапа. Всеко едно друго инсталиране за мене ти ТошкоСтрошко Стил ,или даи още бутала за кофата :whistle:
Изображение

Аватар
DANIEL
Мнения: 133
Регистриран на: 18 Ное 2005 20:07
Местоположение: Sliven

Мнение от DANIEL » 14 Ное 2006 08:21

LordDigital написа:
DANIEL написа:
LordDigital написа: (не компенсира гориво ,и не се дърпа предварение кога се пръска)
за горивото мисля че няма да има проблем,
щото хората които ще я монтират,
ще мерат сместа по време на работа и ще компенсират от бензиновата дюза,
но тва за предварението не знам кво имаш в предвид
Е то е ОК да гледат ,ма за да си във добри гранци ша требе да се добави още гориво - как ша го добавят? директно на дюзата?? не съм чувал да се прави така...

Принципа при пръскане е ,че требе 2-3 градуса на всеки 25 шота да се дръпне аванса. Примерно ако преди си бил на 5000 оборота със 30 градуса ,сега требе да доиде некъде около 25 и надолу. Наи-добрите инсталатори следят за Knock (тропащ аванс ,или хвърляне на зарчета) ма не със слушалки ами през ЕКУ-то. Твоита маи има изход за таз работа ,както и некои австралииски супри дето са със много подобен Софтуер. Доколкото си спомням взимаха изход към контролера на въздушните инжектори от ЕКУ-то... ма тва ептен виш пилотаж.

За да се праат тез компенсации свестно требе електроника дето е доста скапа. Всеко едно друго инсталиране за мене ти ТошкоСтрошко Стил ,или даи още бутала за кофата :whistle:
за горивото, мисля че самата дюза по принцип си е сметната за шотовте нитро,
ама все пак ако обеднява сместа, ми казаха че бензиновата дюза е с жигльор, който може да се сменя
а за елекктрониката излиза, че трябва да се смени, а оргиналната не може ли да прави тези корекции сама от детонациония датчик,
нали по принцип той е за тва, да връща аванса
Изображение
ИзображениеИзображение

Аватар
poli
Мнения: 846
Регистриран на: 02 Май 2006 16:21
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от poli » 14 Ное 2006 12:33

Предложих ти електрониката на Apexi,сложи и една лагерна турбинка и да ти е мирна главата.
Аз имах кола с нитро,но повече няма да имам street legal кола с нитро.
КЕФ ЦЕНА НЯМА

1.Тoyota Glanza V Turbo-290ps-RHD
2.Toyota Previa-156ps-LHD
3.Toyota Corolla AE86-165ps-LHD
4.Mazda RX7 FD-500ps-RHD
5.Subaru Justy 68ps-LHD

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 15 Ное 2006 01:46

DANIEL написа:за горивото, мисля че самата дюза по принцип си е сметната за шотовте нитро,
ама все пак ако обеднява сместа, ми казаха че бензиновата дюза е с жигльор, който може да се сменя
а за елекктрониката излиза, че трябва да се смени, а оргиналната не може ли да прави тези корекции сама от детонациония датчик,
нали по принцип той е за тва, да връща аванса
Да Дюзата може и да има запас за да пръсне достатъчно гориво със което да компенсира за нитрото - ПРОБЛЕМА Е ,че няма културен начин това да стане БЕЗ електроника.

Не съм чувал да се сменят жиглиори на Дюзи - тоз дето ти ги разпраа тез филми му кажи мнооо здраве от Лорда:)

Като казвам електроника ,във никакъв случаи нямам във предвид да се смени текущото ЕКУ - има така наречените паразити които Поли предполагам може да достави от Япония. Само за гориво ти върши работа Апекси ,за предварение ша ти требе Греди.

Детонационните датчици се следят от комп-а ,съгасен съм. Компа също може да компенсира предварението като чуе зарчета ,ОБАЧЕ със определени граници. Другия момент е ,че особено при тебе ако му се стори че нещо много бързо ,странно и непредвидимо идва чукането ЕКУ-то моментално ша ти утрепе надува до минимум ,чрез въздушния инжектор... та идеята е ,че требе да се намали Базовата Линия на предварението ,а не да се разчита на корекциите му - особено при 75 шота.
Изображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 57 госта