Почистване на безиновите инжектори

Caesar
Мнения: 169
Регистриран на: 06 Апр 2005 08:10
Местоположение: София

Почистване на безиновите инжектори

Мнение от Caesar » 28 Окт 2006 21:54

Майсторите от ТМ Ауто ми препоръчаха да сложа в горивото добавка за почистване на инжелторите. Та има два въпроса:
1. Каква добавка да сложа за почистване на безиновите инжектори? Имам в предвид, коя е най-добра и къде се продава? От къде да я купя?
2. Кога да я сложа в горивото? Преди или след смяна на горивния филтър, защото май вече е за смяна? Има ли значение?

Аватар
poli
Мнения: 846
Регистриран на: 02 Май 2006 16:21
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от poli » 29 Окт 2006 12:21

Аз ти препоръчвам добавка на NOS,пробвал съм им всичките добавки,като ежедневно ползвам само една то тях.
Цената е 46лв.
Внасям я аз,но можеш да я намериш по-тунинг магазините.
Има на същата фирма по-ефтина,но е по слаба.
biggrin.gif :thumbsup:
КЕФ ЦЕНА НЯМА

1.Тoyota Glanza V Turbo-290ps-RHD
2.Toyota Previa-156ps-LHD
3.Toyota Corolla AE86-165ps-LHD
4.Mazda RX7 FD-500ps-RHD
5.Subaru Justy 68ps-LHD

Caesar
Мнения: 169
Регистриран на: 06 Апр 2005 08:10
Местоположение: София

Мнение от Caesar » 29 Окт 2006 16:27

OK! Искам да уточня- става дума за профилактично почистване на ингекторите, т.е. те не са запушени, мяма оплакваия, но се обаждат, както каза майстора. Как се ползва тази добавка - ежедневно ли, ако е след определен пробег- колко километра? По-слаба и по-силна, какво значи това?
Спмням си преди време брат ми си сложи една тайава добавка и бензиновата му помпа спря да работи и трябваше да я смени с нова.
Или да чета какво пише на шишето...

Аватар
poli
Мнения: 846
Регистриран на: 02 Май 2006 16:21
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от poli » 30 Окт 2006 10:40

Щом ти трябва профилактично,вземи по слабата тя е и с повишаващо октаново число.Сипва се на 65литра,сипвасе преди да налееш горивото.Не е опасна за двигателя и горивната система.
Опаковката е жълта а самото шише е черно нацвят от алуминий.
КЕФ ЦЕНА НЯМА

1.Тoyota Glanza V Turbo-290ps-RHD
2.Toyota Previa-156ps-LHD
3.Toyota Corolla AE86-165ps-LHD
4.Mazda RX7 FD-500ps-RHD
5.Subaru Justy 68ps-LHD

Реконструктор
Мнения: 21
Регистриран на: 05 Окт 2005 09:31
Обратна връзка:

Мнение от Реконструктор » 01 Ное 2006 14:53

Аз съм ползвал такава добавка, но без особени впечатления за ефекта й.

Аватар
sluchaen_fen
Мнения: 510
Регистриран на: 17 Мар 2006 20:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от sluchaen_fen » 01 Ное 2006 16:36

Реконструктор написа:Аз съм ползвал такава добавка, но без особени впечатления за ефекта й.
Имам същото мнение.

b_d

Мнение от b_d » 01 Ное 2006 17:01

Реконструктор написа:Аз съм ползвал такава добавка, но без особени впечатления за ефекта й.
Как преценяваш ефекта на подобна добавка? Замерваш инжекторите може би? И какво очакваш да се случи като я сипеш?

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 01 Ное 2006 18:12

az dobavki ne izpolzvam. problemi ne sam imal. sipvam vinagi vazmojno nai dobar benzin.
4efte powered tercel (201 whp @ 14psi)

bobsn
Мнения: 119
Регистриран на: 16 Сеп 2005 11:49
Местоположение: Sofia

Мнение от bobsn » 01 Ное 2006 20:32

ugabuga,
твоето мнение за жалост едва ли е актуално у българско. Едно време в кризата на Луканов хората сипваха коресилин, щото го имаше по железариите и беше по-евтин от бензинеца, и почти всички си преебаха сами моторите. Но сега май е по-зле. Сега никой не ти казва какво ти сипва, щото и той не знае, но определено не е това, за което ти взимат парите. Аз уж затова сипвам само нафта на ОМВ и то тая дето я карат от Виенско, ама това лято и тя ми прееба един филтър, дето като го отвори майстора приличаше на бурканче с шипков мармалад. Само можем да ви завиждаме благородно за това, че имате хубави горива на добри за стандарта там цени...препоръчвам каквато и да е добавка, но не и без добавка. Аз лично слагам вече към 6-7 пъти Лики Моли и гледам да спазвам предписанието: около 2000 км. след това без добавка, после кръговрата се повтаря. Щом и в Европата хем имат уж добри горива всички карат с добавки, значи не е глупост и излишен харч!

plpenov
Мнения: 82
Регистриран на: 07 Окт 2006 14:05
Местоположение: KAZANLAK

Мнение от plpenov » 01 Ное 2006 21:23

И моето мнение е , че добавките не само помагат, а могат доста да облекчат работата на двигателя, особенно когато е свързано с "прекрасните" горива, които се предлагат тук/и не само горива/! А да помислим реално: Защо да ги произвеждат всичките тези добавки , когато ще търсят пазар само в страни, където горивата са кофти , и всеки гледа да прекара другия? Имам приятел във Франция , който винаги сипва добавка за повишаване на цетана, нищо че там нафтата е супер! Сега започнах да слагам добавка на Сastrol /TDA/, и съм сигурен че няма да имам проблеми през цялата зима, дори я препоръчвам за всички дизели!
Toyota Corolla Verso 2.2 D4D

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4928
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 153 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

Мнение от slowtraveler » 01 Ное 2006 23:08

2 bobsn - карал съм дизел точно Луканово време и мога да те уверя, че сега качеството на горивото не само не е по-зле ами е хиляди пъти по-добре от тогава :whistle: Такситата караха освен на коресилин и на АМВ (пак разтворител). Носеха си по една чашка бензин, за да успеят да запалят, щото само на разтворител не палеха. И на всеки месец - ремонт.
За присадките - ами всеки си има свое мнение и свой опит.
Доста народ се е оплаквал от кофти бензин и нафта.
Аз досега на кофти бензин не съм попадал - сменял съм бензиностанции, но ползвам само големите вериги.
Близък приятел кара Нисан атмосферен дизел. Зарежда в ОМВ. Присадки не слага, но филтрите си ги гледа редовно.
Миналата година направи показно в Пампорово - 12 годишния дизел запали веднага при -20С и отиде да даде ток на нов бензинов VW пасат, който така и неможа да запали biggrin.gif
Микробусите в офиса не са и помирисвали присадки, но те са с редови помпи и на тях мазут да им сложиш ще го изгорят tongue.gif
Та затова си мисля - ако няма проблем няма смисъл да си товариш бюджета и двигателя с присадки. Освен това рядко се споменава и за отрицателния ефект от присадките - тъй като разтварят мръсотиите и т.н. те реално вдигат мътилката и боклуците, които иначе са се утаили в резервоара и целия тоя батак тръгва към филтри и помпи...
Виж ако имаш някакъв проблем то можеш да пробваш с присадки - може пък и да ти помогне.
Относно ползването на запад (пък и тук) - доста наши партньори в Германия не са и чували за присадки. Те са на принципа - 'наливам каквото е казано по инструкция', а ако се счупи или угасне двигателя - да му мисли сервиза. Въпрос на гледна точка.
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Реконструктор
Мнения: 21
Регистриран на: 05 Окт 2005 09:31
Обратна връзка:

Мнение от Реконструктор » 03 Ное 2006 10:41

bad_dog написа:
Реконструктор написа:Аз съм ползвал такава добавка, но без особени впечатления за ефекта й.
Как преценяваш ефекта на подобна добавка? Замерваш инжекторите може би? И какво очакваш да се случи като я сипеш?
По-равномерна работа на мотора, особено на празен ход, равномерно ускорение и повече мощност на ниски обороти.

Caesar
Мнения: 169
Регистриран на: 06 Апр 2005 08:10
Местоположение: София

Мнение от Caesar » 03 Ное 2006 18:17

Колеги, аз питам тези, които ползват добавки, кои добавки слагат. Аз както казах по-горе нямам проблеми, но ако поради некачественно гориво ми се запуши някой инжектор ще трябва да дам 200- 300 лева за нов. Препоръчаша ми в ТМ Ауто да слагам добавка на всеки 2-3 хил. км. за профилактика. Горивният ми филтър също не е сменян, откакто съм купил колата, и се питам дали сега да сложа добавката или след смяна на филтъра. Който има опит да отговори, но предпочитам това да са ползватели на добавки.
Toyota Carina E Liftback 1.6,
116ps, 4A-FE, 1994

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 62 госта