Страница 1 от 1

Спойлер за Корола Версо 2009

Публикувано на: 20 Яну 2012 23:09
от Zachs
Здравейте и добре заварили на всички. Изчетох доста неща в този форум преди да се регна. И се оказа, че имам един въпрос, на който не открих отговор.

Имам Корола Версо 2.2 D4D - от последните преди да стане само Версо. Напролет ще излезе от тригодишната гаранция и дотук имах един проблем с ключа, който избуши алармата точно сутринта в деня на сватбата на брат ми biggrin.gif . Шунтирахме алармата, а после ТМ ауто го смениха гаранционно.

Та, като човек без проблеми, почвам да си ги търся. Дразни ме, че си хвърля мнооого кал на задното стъкло.

Въпросът ми е: Дали ако сложа спойлер на задната врата(има сериозни предложения за модела), той ще коригира завихрянията в достатъчна степен за да намали натрупванията на кал/прахоляк/вода по задното стъкло.

Не очаквам чудеса в икономията на гориво cool.gif , нито супер прилепяне и пистови резултати. Говорим все пак за фамилен ван.

Ще бъда благодарен за споделени резултати от опит или научнообосновани съвети.

Приятно и безаварийно на всички зад воланите на любимите тойоти cool.gif

Публикувано на: 20 Яну 2012 23:57
от zi_zi_top
Същият въпрос ме мъчеше доста време за Корола Е12 Вагон. Не намерих отговор и реших, че не ми се правят дупки по вратата на багажника за да го монтирам (по инструкциите за монтаж на оригинален спойлер 4 отвора!) и парите за самият спойлер също ми се видяха доста и се отказах.
Според мен не е много сигурен ефекта за чистота на задното стъкло. Най-вече би постигнал стайлинг ефект. cool.gif

Публикувано на: 21 Яну 2012 00:04
от Zachs
Благодаря, мен ме терзаят същите въпроси с дупченето. Макар че мога да се консултирам със спецове за VHB (Very High Bond) двойно лепящи технологии и да избягам (евентуално) от дупките. Първата си корса дупчих за да й закача с болтове падналата броня и после трябваше да купувам нови задни калници, хахаха. А стайлинга не ми е фикс идея.

Публикувано на: 21 Яну 2012 00:10
от мехаННика
Пробвай с едни калобрани ако нямаш..

Публикувано на: 21 Яну 2012 11:43
от павел павлов
мехаННика написа:Пробвай с едни калобрани ако нямаш..
Няма оправия!!С оргинални калобрани бях и все си беше леш стъклото!Просто комбитата са си така!Сега карам Партнер -същата работа!Ако колата е хеч- бек е по поносимо!

Публикувано на: 21 Яну 2012 12:08
от Zachs
Калобраните ги сложих още при окомплектоването на сделката за колата

Публикувано на: 21 Яну 2012 14:57
от zi_zi_top
И аз съм с 4 калобрана, но не помага. Примирил съм се и си ползвам чистачката на задната врата, а при първа възможност на бензиностанция "удрям" и една гъба. Ще ме мине и без спойлер... :whistle: