Молба-въпрос

Bozhko74
Мнения: 16
Регистриран на: 19 Сеп 2006 20:25
Местоположение: пловдив

Молба-въпрос

Мнение от Bozhko74 » 19 Сеп 2006 20:36

Здравеите на всички.Твърдо съм решил да стана горд собственик на Тоиота,та реших да попитам където му е мястото.
Та въпроса ми е мога ли да си намеря читав и спретнат Авенсис(комби,дизел)2000-2001 до 15000 лева,е ако е по-малко по-добре biggrin.gif .Също да питам на какво да обърна наи-голямо внимание и други полезни съвети които може да ми дадете.Ще съм много благодарен smile.gif

Bozhko74
Мнения: 16
Регистриран на: 19 Сеп 2006 20:25
Местоположение: пловдив

Мнение от Bozhko74 » 21 Сеп 2006 01:09

Аиде бе,няма ли кои да даде някакъв отговор или препоръка,не си правя маитап,просто никога съм нямал допир до японски автомобили а и в Пловдив не съм видял сносни.... :help:

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4930
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 153 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

Мнение от slowtraveler » 21 Сеп 2006 10:38

Доколкото гледах мобилето - там се въртят цените на що годе нормалните колички...
За 1/2 година експлоатация на Авенсис съм имал проблем с двигателя (бензинов) оправен по гаранция в следгаранционния период и проблем с двигателя на вентилатора (БОШ) - оправих го с помощта на един стругар, щото Тойота ми искаха 400+ лева за електродвигателчето (най обикновенно колекторно двигателче с магнитен статор)...
Общо взето други никакви проблеми не ми е създавал, а и горните проблеми ги смятам за 'експлоатационни'.
Щото двигателя Тойота са си го разбрали, че има проблем и след гаранционния ремонт всичко е ОК.
А двигателчето на вентилатора сдаде багажа по две причини -
1. калпаво беше изработен левия вентилатор(целия комплект) от БОШ(Испания), като в него Бош е вложил някакво двигателче неизвестна марка - без никакви надписи, а и в каталога на БОШ няма такава резервна част.
2. Предходния собственик беше голям чистофайник и 2 пъти на година си миеше двигателя - навярно във втулките е влязло вода, защото бяха много здраво изядени (но и при монтажа са били с малко грес....)

Иначе Авенсиса се е сглобява в Англия и си е добра кола...
Здраво окачване, много добра возия...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
alex_varna
Мнения: 295
Регистриран на: 27 Юни 2006 01:22
Местоположение: Варна
Благодарил/а: 1 път

Мнение от alex_varna » 21 Сеп 2006 14:36

За тези пари ще си вземеш доста добър Авенсис комби. Само малко трябва да се поразтърсиш. Аз 1 месец рових из нета и накрая се хванах и обиколих всички автокъщи тук във Варна и в последната автокъща намерих това , което търсех wink.gif Така , че ти пожелавам успех в търсенето :thumbsup:
TOYOTA AVENSIS 2012 г., 2.0 D4D 124 КС
TOYOTA YARIS, 2004 г. 1000 куб., vvti
PEUGEOT 407, 2006г., 2000 куб., HDI

Ex:
TOYOTA AVENSIS , 1999 г. 2000 куб. TD

Bozhko74
Мнения: 16
Регистриран на: 19 Сеп 2006 20:25
Местоположение: пловдив

Мнение от Bozhko74 » 21 Сеп 2006 22:18

В Пловдив не е излизало нещо свястно от доста време така че маи ще трябва да идвам до София sad.gif .,гледам няколко обяви в Мобилето ама то докато не го видиш на живо не е работа.Гледам цените в германското мобиле и се чудя тук ли са скапани колите дето ги продават или там са много скъпи Авенсисите,защото от там свясна кола(според обявата разбира се) ще излезне към 17000-18000 лева,че и повече.wacko.gif
Между другото има ли някои инфо какво ще става с ДДС след нова година и дали има смисъл да се изчака до тогава?

Аватар
sluchaen_fen
Мнения: 510
Регистриран на: 17 Мар 2006 20:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от sluchaen_fen » 21 Сеп 2006 23:16

sluchaen_fen написа:В предаването "Сто въпроса за ЕС" по националната телевизия "Канал 1" имаше разясняване на вносния режим при присъединяване на Р. България към ЕС. Транспортния министър каза (преди 2-3 седмици), че няма да има ДДС (компонент от сегашното обмитяване) за коли втора употреба, внос от страна членка на ЕС. За акциза нищо не казаха. Акциз има при леки коли над 163 коня.

Аватар
djofi_m
Мнения: 207
Регистриран на: 18 Юни 2006 00:53
Местоположение: gabrowo

Мнение от djofi_m » 22 Сеп 2006 16:48

за тези пари, можеш да вземеш перфектен Авенсис но 2.0 TD, че дори и D4D. В немското мобиле цените са доста надути, пък и по принцип немските коли са си доста скъпи. Важното в твоя случаи, е задължително да искаш сервизна книжка,(дори и в Италия сервизните книжки са задължителни) всичко друго е бош-лаф. Двигатела на Авенсиса може и 500 х.км. да искара без да разбереш че е на толкова. Моята е внос от италия и е на 193 х.км. ама по книжка. Най-добре е ако имаш твой човек, който живее там да ти я прати, щото ако не друго поне километрите и ще са реални. Успех :thumbsup:

Bozhko74
Мнения: 16
Регистриран на: 19 Сеп 2006 20:25
Местоположение: пловдив

Мнение от Bozhko74 » 22 Сеп 2006 21:25

djofi_m написа:за тези пари, можеш да вземеш перфектен Авенсис но 2.0 TD, че дори и D4D. В немското мобиле цените са доста надути, пък и по принцип немските коли са си доста скъпи. Важното в твоя случаи, е задължително да искаш сервизна книжка,(дори и в Италия сервизните книжки са задължителни) всичко друго е бош-лаф. Двигатела на Авенсиса може и 500 х.км. да искара без да разбереш че е на толкова. Моята е внос от италия и е на 193 х.км. ама по книжка. Най-добре е ако имаш твой човек, който живее там да ти я прати, щото ако не друго поне километрите и ще са реални. Успех :thumbsup:
Нямам и понятие ама като истински българин(постоянно мнителен)си помислих че тази сервизна книжка много лесно би могла да се фалшифицира...абе късмет е цялата работа ама...

Bozhko74
Мнения: 16
Регистриран на: 19 Сеп 2006 20:25
Местоположение: пловдив

Мнение от Bozhko74 » 22 Сеп 2006 21:39

И още нещо да попитам-има ли осезателна разлика в разхода на говориво м/у ТДИ и Д4Д двигателите на Авенсиса и наи-общо какви са плюсовите и минусите на единия и другия двигател? :help:

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 44 госта