Полиране, пастиране и ваксиране на автомобили!

Най-добрите сервизи, магазини и предлагани услуги за вашата Toyota
Аватар
ivanestio
Мнения: 47
Регистриран на: 30 Ное 2010 17:37
Местоположение: гр.София
Обратна връзка:

Мнение от ivanestio » 21 Фев 2011 16:20

Бих искал да споделя едно преживяване, което имах на скоро, тъй като бях силно впечатлен от него и доволен от последствията.Наскоро обикаляйки в Студентски град, реших дажър н се отбия в представителството на „3М”, за да проверя за нещо ново и различно от Сонакс, което може да ми е от полза и да предложа по високо качество на услугите ми.Там ме посрещна човек на име Ивайло Събчев, който се оказа инжинер, а самия той е Търговски Мениджър на фирмата и се занимава точно с препаратите за полиране.Той е човека, който обучава хората по автоцентровете как да използват техните препарати.С него се запознах за първи път, а си говорехме на широко около1ч и 30 мин., за новостите при препаратите, за различни техники при полиране, беше ми много интересно да се срещна с такъв професионалист в областа на детайлинга, който и да е запознат с материята в дълбочина, чувствах се като дебело дете в сладкарница.Показваше ми най-различни неща, от машини струващи хиляди левове с които всеки детайлър би искал да работи, до препарати, който даже не се продават на пазара, поради високата си цена, а са само мостри.Слушах с голямо внимание, защото колкото и да твърдя, че и аз съм професионалист, винаги има какво ново да науча и да предложа след това по-високо качество на услугите си.Накупих си и доста неща от него, но нали това му е работата на човека да предлага, взех си нови и пo- модерни накрайници за машината, гъби, разни пасти.За мен беше интересна новата им абразивна технология наречена “Trizact”(поне за мен нова, тъй като аз работя със стандартните шкурки), абразивните материали представляват повърхности с множество микроскопични пирамидки и не надрасват повърхноста, като обикновенните шкурки(който са с абразивни частици), а изрязват с ръбчетата на пирамидките, дори когато се изхабяват, тъй като изхабените ръбове на пирамидките образуват по 4 нови ръбчета, взех си и такива нещица, от малките тампончета, за отстраняване на прашинките след боядисване, до другите за по-големи детайли.
3М са фирма здраво стъпила на пазара и има какво да предложи, затова аз съм склонен да комбинирам неща от тях и от Сонакс с единствена цел, по високо качество на услугата.Пуска ми обучаващи техни филми,за неща който ме интересуваха при полирането и за новите керамични лакове, с които се боядисват новите автомобили.
Беше ми интересен разказа за една полирпаста с разрушаващи се частици при полиране, което позволява използването на един продукт за целия процес, а тази паста е специално за поликарбонатните фарове, аз мислех, че е нововъведение при друга една фирма, но се оказа, че е изкопирано от 3М.Пастата била създадена в началото като паста разработена от 3М, специално за хеликоптерите и по точно за технитеполикарбонатни стъкла, който се надрасквали, а за де спести подмяната, НАСА възложили на 3М да направят продукт, който да служи за целта.Това било по време на войната във Виетнам, после установили, че може да се подобри продукта и да се използва и за автомобилните лакове.Много неща мога да напиша от това което научих от Ивайло Събчев, но няма да ми стигнат листовете , затова спирам, идеята беше да споделя с вас, как срещата ми с един специалист в областа, промени начина на работата ми и как без да се познаваме с този човек си говорехме с часове, да вметна само, че другия ден ходих пак, за още няколко неща да си взема, като преди това вечерта преосмислих някой неща от работата ми.Рядко се срещат такива хора в днешно време, отзивчиви и знаещи професионалисти!
Поздрави!
https://sites.google.com/site/exteriorcardetailing/
e-mail: exteriorcardetailing@hotmail.com
0886 34 93 43 и 0879 34 93 24
Иван

Аватар
ivanestio
Мнения: 47
Регистриран на: 30 Ное 2010 17:37
Местоположение: гр.София
Обратна връзка:

Мнение от ivanestio » 06 Мар 2011 18:31

МАХАГОНА В КУПЕТО


Всеки, който има махагонови елементи в купето на автомобила е забелязал, че те губят своя блясък с течение на времето, особено участъците, където слагаме разни неща - като барчето при скоростния лост. Това е така, защото махагона в колата също има лаково покритие, което се надрасква, а това пречи да виждате истинският му цвят. Факторите: слънчеви лъчи, топлина и стареене на материята, също допринасят за неговото захабяване.Когато вие търсите решения на проблема, обикновено прибягвате до ползването на разни мазни препарати или силиконов спрей, които само запълват драскотините и временно подобряват прозрачноста, но не за дълго. За по-дълготраен ефект препоръчвам пастиране на махагона в купето с подходящите препарати и професионални техники.Тъй като местата в купето, където са разположени махагоновите елементи, не позволяват достъп на полираща машина процеса по пастиране и полиране на лаковото покритие се извършва ръчно. Процесите са както при лаковото покритие на автомобила- първо пастиране, след това полиране и накрая отново влиза в употреба запечатваща “Carnauba Wax”.
Не прибягвайте до пребоядисване на махагоновите елементи в други цветове заради изгубения блясък на лака, това е поправимо с едно качествено пастиране.
Прикачени файлове
Махагон в купето 2.jpg
Махагон в купето 2.jpg (185.63 KiB) Преглеждано 5720 пъти
Махагон в купето.jpg
Махагон в купето.jpg (142.71 KiB) Преглеждано 5720 пъти
Последно промяна от ivanestio на 21 Мар 2011 18:27, променено общо 1 път.
Поздрави!
https://sites.google.com/site/exteriorcardetailing/
e-mail: exteriorcardetailing@hotmail.com
0886 34 93 43 и 0879 34 93 24
Иван

Аватар
ivanestio
Мнения: 47
Регистриран на: 30 Ное 2010 17:37
Местоположение: гр.София
Обратна връзка:

Мнение от ivanestio » 19 Мар 2011 18:33

Времето се затопли и всеки иска да почисти щателно своя автомобил от пясъка, солта и всякакви нечистотии натрупали се вън и вътре по автомобила, да върне блясъка на своята кола изгубен през зимата.Мога да твърдя, че на всички автомивки не можете да получите качественото почистване, което бихте желали и винаги след процедурите намирате пропуснати елементи, които ви дразнят и съжалявате за дадените пари, за уж извършена услуга.При външно измиване и вътрешно почистване траещо не повече от 30-40 мин., няма как да се обърне внимание на всички детайли, още по-малко пък те да се освежават с допълнителни препарати.За да сте удовлетворени и да не съжалявате за дадените пари, предлагам услугата „ПРОФЕСИОНАЛНО ИЗМИВАНЕ И ПОЧИСТВАНЕ НА АВТОМОБИЛА”.Услугата я извършвам идвайки на място при Вас , стига да имате подходящи условия за целта, а те са:достъп до ток и вода.

Какво получавате:

*Професионално измиване на автомобила, включващо измиване с подходящ препарат и микрофибърна ръкавица, почистване на труднодостъпните места с професионални за целта инструменти(четчици, гъби и др.), измиване щателно на джанти, гуми и под калници.

*Подсушаване на автомобила.

*Обработка на външни елементи като пластмаса, хром и гума с препарати за освежаване.

*Почистване на автомобила отвътре с прахосмукачка.

*Почистване на стъклата.

*Почистване на таблото, корите на вратите и подхранване с подходящ препарат.

За повече информация, моля свържете се с мен или посетете сайта ми!
Последно промяна от ivanestio на 21 Мар 2011 18:29, променено общо 1 път.
Поздрави!
https://sites.google.com/site/exteriorcardetailing/
e-mail: exteriorcardetailing@hotmail.com
0886 34 93 43 и 0879 34 93 24
Иван

mitoko
Мнения: 2015
Регистриран на: 22 Ное 2007 15:31
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от mitoko » 20 Мар 2011 00:53

тапицерии как переш сухо или мокро ис какви препарати

Аватар
miLen4o
Мнения: 1033
Регистриран на: 21 Юли 2007 18:42
Местоположение: Плевен
Обратна връзка:

Мнение от miLen4o » 20 Мар 2011 08:34

Хмммммм......
Така като гледам какво предлагаш,няма нищо професионално в това.Мога да назова поне 5 места които не си засегнал.Виждам ,че навсякаде го слагаш това "професионално" май е за благозвучие?
Та интересно ми стана какви са тези "про" четки?
Сигурно и кофата е "про"?А така като гледам с каква струйчица миеш,нещо не виждам да има място на нея за слагане на препарати за омекотяване на водата.А и така както миеш на улицата(видях клипчето което е в сайта),само лек ветрец трябва за да стане цялата кола в малки прашинки,които доволно ще си свършат работата при подсушаване.
A car without TURBO is like a man without BALLS!

Аватар
ivanestio
Мнения: 47
Регистриран на: 30 Ное 2010 17:37
Местоположение: гр.София
Обратна връзка:

Мнение от ivanestio » 20 Мар 2011 13:39

Предположих, че ще има веднага кой за какво да се хване! biggrin.gif
Нека да доизясня нещата за тези, които не са наясно за това "професионално измиване"!Първо не перя тапицерий, само почиствам, подхранвам и запечатвам кожен салон, прането е друго, такъв тип салон го почиствам с прахосмукачка и забърсвам повърхноста с влажна кърпа.
Приятелю Миленчо, ти си мил колата си на автомовка и предполагам си наясно какво предлагат те?Разликата при мен е че:
1-Идвам при теб на място и ти ако си един терикат, който си се излежава до късно, защото бизнеса си му върви и няма време тръгвайки по задачи, да ходи да чака по автомивки и после да псува, че нищо не е свършено, ще се обърнеш към мен.Аз ще дойда и ще чистя единия ти автомобил, защото почистването е няколко часа, а ти с другата кола(или с колата на жена си), ще ходиш да си вършиш работа.
2-"Про"значи много:не трия колата, когато я сапунисвам с гъбата с която съм измил накрая гумите на някое такси(както по автомивките)
,използвам две кофи за пяна и за плакнене на гъбите и ръкавицата(на клипа не е видимо това), не попивам колата с гидория, която пера хвърляйки я на земята и минавайки с пароструйката(както по всички автомивки), гидориите нося чисти(поне 5-6 броя) прани в пералня и попивам с тях.Не съм избройл всички места на измиване, а само съм ги уточнил с "труднодостъпни":отваряйки вратите, измиване при пантите и другата вътрешна част на вратата,почистване на подкалниците не само със струя, а и с гъба и препарат, измиване с четки на решетките отпред на автомобила и още....
все неща, който не ги правят на нито една автомивка в стандартното измиване, затова моето е "Про".
3-Не използвам толкова силна струя за да ти сваля лака на колата, въпреки, че имам и такъв накрайник на водоструйката, но за теб ако тази стуря е слаба, ще ти сложа него и ще стане колата по ламарини само.
4-Използвам найстина подходящи препарати, за всеки процес на обработка, от миенето до почистването и подхранването на отделните елементи в екстериора(пластмасови лайсни, хромирани лайсни, пластмасови не боядисани брони, гумените елементи отвън около стъклата и т.н.).Четките са за различните елементи в автомобила.Има такива за джантите, за автомобила отвън и други за автомобила вътре, а кофата не е професионална, но се използва така, не като по автомивките, дето ти мият с една кофа цял ден без да сменят водата и един път.Правя постянно сравнение с автомивките, тъй като имам лични наблюдения от работата им и мога да споделя и други неща за тяхната работа, но така ще спечеля много врагове(собствениците на автомивките).Сега е криза и няма да обяснявам от какви неща пестят и какво правят за сметка на качеството, направо ще ти настръхнат косите.
Но окончателното доказателство за професионално измиване е като ме викнеш да измия твоята кола и после да пишеш :thumbsup:
Относно ветреца и песъчинките, ти си преценяваш дали мястото ти е подходящо за такова миене, ако не е ходиш и си даваш парите по автомивките, където миячите перат "парцалите" по земята, от където се лепят много по-големи "прашинки" smile.gif , които надират колата, а за по-бързо подсушаване, защото чака следващата кола ти минават и със силиконовото перо, което е доказан фактор за надраскването, гледай малко повече предавания за автомобилите и ще видиш за какво говоря.А автомивките са повечето са до голяма пътна артерия и пясък колко щеш, а на машината нямам нищо което да омекотява водата, но не ми е и необходимо, поради високо качествените препарати, които използвам, не питай какви, защото няма да ти кажа.
Май в България още не са готови хората за този тип услуга, която е отдавна въведена в други "цивилизовани" страни.
Пак казвам, това е за хора, които могат да си позволят да оставят автомобила си за няколко часа и да получат в крайна сметка едно отлично измиване на подобаваща цена!
Последно промяна от ivanestio на 20 Мар 2011 16:58, променено общо 2 пъти.
Поздрави!
https://sites.google.com/site/exteriorcardetailing/
e-mail: exteriorcardetailing@hotmail.com
0886 34 93 43 и 0879 34 93 24
Иван

Аватар
Akima
Мнения: 7133
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 34 пъти
Получена  благодарност: 70 пъти

Мнение от Akima » 20 Мар 2011 16:16

miLen4o написа:Хмммммм......
Така като гледам какво предлагаш,няма нищо професионално в това.Мога да назова поне 5 места които не си засегнал.Виждам ,че навсякаде го слагаш това "професионално" май е за благозвучие?
Та интересно ми стана какви са тези "про" четки?
Сигурно и кофата е "про"?А така като гледам с каква струйчица миеш,нещо не виждам да има място на нея за слагане на препарати за омекотяване на водата.А и така както миеш на улицата(видях клипчето което е в сайта),само лек ветрец трябва за да стане цялата кола в малки прашинки,които доволно ще си свършат работата при подсушаване.
Разузнаваме а? tongue.gif biggrin.gif :whistle:
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Uncle Dido
Почетен Администратор
Мнения: 3710
Регистриран на: 03 Юни 2008 16:42
Местоположение: София, но е от Бургас
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Uncle Dido » 20 Мар 2011 18:08

mad.gif

Аватар
miLen4o
Мнения: 1033
Регистриран на: 21 Юли 2007 18:42
Местоположение: Плевен
Обратна връзка:

Мнение от miLen4o » 20 Мар 2011 22:26

Такааааааа......
Колега,аз работя на автомивка!Пределно ясно ми е как се мият коли професионално и за 30-40 мин.Както мия по 20 коли на ден(12 часа),така мога да измия и една супер качествено.
Някои колеги от форума полжват моито услуги.Колите им ги третирам от около 40-мин до 1 час(все пак съм на работа и това мога да си позволя за това време),а и цената ми определено не е 40-100 лева.
А отностно прането на парцалите няма да говоря,все още за щастие нямам клиент които да се е оплакал ,че съм му надрал колата!
За баровците (които трябва да има ток и вода-по твоите условия) предлагаме услуга,да вземеме колата от тях да я почистим на автомивката и да им я върнем обратно.
Сещам се и за куп други неща ,но ме чака софра с много мезе и вино.
Просто искам да покажа малко на колегите колко не рентабилно е да ти измият колата за 40-100 лева!
Не го правя с лоши чувства или да ти отмъкна някои клиент.Сега съм студент и с това се занимавам временно ,но определено не мисля да мия цял живот коли(колкото и доходоностно да е).
Та цялото писане се породи от това "професионално" което е само за благозвучие!
A car without TURBO is like a man without BALLS!

Аватар
ivanestio
Мнения: 47
Регистриран на: 30 Ное 2010 17:37
Местоположение: гр.София
Обратна връзка:

Мнение от ivanestio » 21 Мар 2011 14:02

Виждам,че модератора е малко сърдит, но го моля да ме извини, че пиша пак, ама не мога да се сдържа!
Искам да разясня нещата, особенно на мияча Миленчо!Миленчо, като смяташ, че миейки една кола за 40 минути я миеш качествено, само се излагаш, като го пишеш и го четат твоите клиенти.След измиването има доста време подсушаване и то на такива места дето вие по автомивките не се и сещате или не го правите от мързел, а и клиентите явно не са ви толкова взискателни.Има една автомивка на която издухват капките вода от всички възможни места с компресор и никога няма да ти се стече вода от огледала или стопове, като тръгнеш, но това не е твоята автомивка.Измиването не значи да я напръскаш колата с активна пяна, да я отмиеш после и дай 10 лв..Кога си вдигал за последно преден капак за да попиеш около калниците и уплътненията на коша на двигателя, защото и там се попива да ти кажа.Колко пъти си се навеждал с четка за джанти, за да ги изчистиш от нагара?Пръскаш с обезмаслител и си мислиш, че е готово, а после като прокараш пръст си е черно и после хората идват при мен да им чистя натрупалия се нагар, защото днес така утре и той се втвърдява.Понеже исках да продавам едни препарати и да внясам на една фирма нещата, да ти споделя нещо.Предлагам на една автомивка от препарата за освежаване на гуми след измиване, а управителя ми показва бидона с отработено масло и вика, че мажели с това, а аз се втрещих.Викам му, че това скапва гумата с времето , а особенно за редовните му клиенти е много кофти, а той ми излиза с номера, че тоя варел от 100 л.му стъва 20 лв. а аз искам да му продам препарат 5 литра за 60 лв., при положение, че ще маже с него на цена около 0,20 лв за автомобил.Така , че не ми обяснявай колко професионално миете вие, без значение на коя автомивка, всички са еда стока.Друг случай за автомивка и препарати за пастиране.Собственика за да не му крадат от препаратите за пастиране, когато ги дава да пастират, а после стях вие миячите да си доработвате като пастировачи е решил проблема по следния начин.Вместо да му даде на работника различните пасти с който трябва да работи, той му отсипва в една пластмасова чашка от кафе до половоната, а той да се оправя.Ами този автомобил ако има нужда от друга паста за някой детайл, по- едра или по-ситна, какво прави работника?А и да предположим, че тази паста е подходяща мислиш ли, че стига за една кола и се почва разреждане с вода, а пастите не подлежат на разреждане с вода, особенно на 3М те са петролна основа и разреждайки си губят ефекта.Взима си клиента колата лъскава, и след 2 измивания вижда същите дефекти дето си ги е имало и преди с разликата, че вече е олекнал с 200 лв.Така , че няма как да убедиш хората дето разбират от детайлинг и си карат автомобилите при изпитани детайлъри и знаят какво качество търсят, че вие на автомивката ще го пастирате по добре, при положение, че пастирате, а до вас друг мие и пръска вода и пясък наоколо, даже нямате и подходящи лампи за да видите какво сте свършили.Имам клиент който преди е ходил на автомивка за пастиране и когато отишъл да си вземе колата с учудване видял , че все още се прави, а извинението на собственика на мивката било, че не му харесало как изглежда като се стъмнило и колата стояла под прожекторите , тогава установили, че пастата била едра и сега я почнали със финна, ама кола с една паста не се прави, а на вас и твойте колеги няма кой да го обясни, а да ти дадат няколко пасти нали е разхищение.Това дето го пишеш за да се защитиш, че сте миели кола за 40 мин. и тя е перфектна, е за хората дето не се вглеждат достатъчно в автомобила си.Цената при теб е ниска защото не влагаш нищо, аз след измиване мажа всичко останало отвън с препарати, дето на вас на автомивката няма никога да ви ги купят, камо ли да ви дадат да ги ползвате и не ми обяснявай, че не си надрал нито една кола твоя едногодишен парцал дето бършеш с него, кола се попива с няколко гидорий, за стъкла, за джанти, за капаци и за странични елементи, ама ти от къде да знаеш.А силиконовото перо дето ползвате е доказания най-надраскващ елемент при попиването, ама ти от софра и от вино няма как да го разбереш.Ти го работиш това, защото си студент и е временна работа, затова ти е все тая дали клиента е доволен, ако не е той ще дойде друг и така, нямаш и представа как се гради репутация.А я кажи коя е най скъпата кола дето сте взимали от дома на клиент и сте я мили на мивката, а после сте я връщали, защото ме съмнява някой да ви повери кола за 200 000-300 000 лв. да се развозвате с нея, както правят повечето ви колеги, когато им е оставена кола за миене и клиента го няма, гледал съм ги какво правят, пилене на гуми, форсиране, нещо дето ако го види човека собственик ще му побелеят косите, да той може да форсира Ферарито си също така, но той го е платил, а ти неможеш да си платиш снимката ако се снимаш до него.Аз да ти кажа преди да се занимавам с това, а и сега го правя от любов към автомобилите, съм бил 10 години личен шофьор и съм карал доста коли дето ти не си и мил даже, така че аз съм се навозил, даже въпреки големия си опит като шофьор и сега избягвам да откарам кола от студиото ми до клиента, когато е готова, каво ще правя ако някой малоумник се вреже в нея с некоя "баничарка", защото е блеел някъде и си е бъркал в носа.Аз не се плаша, че ще ми отмъкнеш клиент, защото клиентите сами бягат от вас като направят сравнение между моето качество и това по автомивките, а не съм само аз дето работи така, знаеш ли още колко момчета работят така и предлагат качество за което можете да бленувате вие по автомивките!След години моя и на моите колеги начин, на предлагане и извършване на услуги свързни с детайлинг ще се разрасне но трябват много вложения и тогава много от автомивките ще са отживелица както се е е случило в много други страни, ама за това ще ти говоря друг път.
Ти какво старание да вложиш като от кола вземаш 3 лв., какво ти пука дали ще стане перфектна.А и винаги претупвате нещат,а като ви дойде по-стар автомобил за миене, това че не е с петцифрена цена какво значи, клиента си плаща за миене, ама вие си викате глей го пък тоя с тази кочина къде е тръгнал, препръскаш го и айде бегай.Когато пораснеш и се изучиш и евентуално продължиш да се занимаваш с това, ще видиш колко много си грешал, ако имаш собствена автомивка, ще видиш кактрябва да се мие за да имаш клиенти, защото сега разчиташ шефа да ти дава пари, ама като почнеш ти да си ги изкарваш сам, ще вложиш найстина старание.Ти сигурно миеш ама и хал хабер си нямаш от това което правиш? Детайлинга е наука и си има тънкости, а ти не виждам да си прочел нещо по въпроса, ама мнения даваш във всички теми, много си компетентен по всичко.Така, че седи си на софрата пий си виното и яж и остави на нас професионалистите да практикуваме детайлинга, а ти си мий колите, неможеш да си представиш колко си смешен с тези изказвания пред клиентите ми, който четат твоите писанки и как ти се смеят с глас, за твоето професионално миене за 40 минути, а това че вашата автомивка има един кръг от клиенти и те са доволни, да знаеш, че има хора дето и прашинка ги дразни ако има по колата, но ти няма как да си ги виждал тези хора, защото тези хора посещават детайлъри или ги викат в къщите си, а не ходят по автомивките и не викат да им вземат колите а после да им ги върнат!
Благодаря на модераторите за тази моя тема, която е полезна на доста хора, с които си пиша и отговарям на въпросите им по e-mail, дано съм помогнал на всеки на когото съм писл относно въпросите за поддръжката на автомобилите!Честита пролет на всички, бъдете здрави!
Последно промяна от ivanestio на 21 Мар 2011 18:38, променено общо 1 път.
Поздрави!
https://sites.google.com/site/exteriorcardetailing/
e-mail: exteriorcardetailing@hotmail.com
0886 34 93 43 и 0879 34 93 24
Иван

mitoko
Мнения: 2015
Регистриран на: 22 Ное 2007 15:31
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от mitoko » 21 Мар 2011 14:40

тука за миене ли говорим или кой е по-голям и какви коли е мил и карал и кой е студент или не mad.gif

Аватар
Raya
Мнения: 1790
Регистриран на: 10 Апр 2009 12:17
Местоположение: Варна

Мнение от Raya » 21 Мар 2011 16:47

Дано повече хора има с такова пристрастие към работата си, независимо каква е тя :thumbsup: и да я вършат перфектно.


Да оставим темата на колегата чиста! Много полезна информация ни дава :thumbsup:
Последно промяна от Raya на 25 Мар 2011 21:17, променено общо 1 път.
....--Celica 1.8_00г--Avensis 1.6_00г--Avensis 1.8_05г--....

Аватар
miLen4o
Мнения: 1033
Регистриран на: 21 Юли 2007 18:42
Местоположение: Плевен
Обратна връзка:

Мнение от miLen4o » 21 Мар 2011 19:35

Браво колега,много професионално изказване ,евала!
Не съм казвал ,че почиствам професионално кола за 40 минути.
Не ми казвай дали съм пораснал или не,защото от 14 годишен работя и се оправям сам.Сам се издържам,сам съм си поел заплащането за образованието.
За най-скъпата кола какво да ти кажа някакъв смотан,изподран,не добре изчистен Rolls Roys Phantom.
Никаде не виждам да съм те питал за пастиране?Ако това ти е болна тема не я споменавай.
И най-вече ще те помоля да не ме сравняваш с другите мивкаджии!Също така не знам от каде си информиран ,че взимам по 3 лв. за кола,защото не взимам толкова ,а доста повече!
Не ме интересува ни най-малко как мият по другите мивки!
Препаратите с които се работи на мивката са само и единствено на МаФра и Сонакс.Полира ни за гуми струва 62 лева -6 литра,препарата за джанти 5литра - 35 лева(разреден).Това са и цени с отстъпка.
За комплексно почистване на автомобил което е 16 лв. и включва:
Измиване отвън,подсушаване,прахосмукачка,почистване на стъклата,полиране на таблото + врати,мазане на гуми,след мазането на гуми се подсушават и джантите.
Това е за 16 лева които не му харесва отива на козметика за по 80 лева в СофАвто!
За едногодишния си парцал няма да говоря,защото си прекалено смешен с това изказване.
Пак ти казвам не ме интересува как мият на автомивките ,говоря лично за себе си.
Скоро време ще пусна една тема как се мие "професионално" автомобил!Това съм го замислил отгадна просто сега не му е времето(разработвам си дипломната работа в момента).
Не ти пиша на лично да се караме,псуваме и т.н.Имам се за горе долу разбран човек и не може една тема във форум да ме изнерви до такава степен ,че да псуваме.Също така този ми пост е по скромен само и единствено зареди модераторите,които познавам и мисля ,че добре си вършат работата.
И накрая да завърша с това ,че от предните ми 2 по малки поста разбрах що за човек си щом ми се обесняваш с това дали съм студент,дали мия само заради парите ,а да не говорим за това дали съм чел и съм се интересувал.
Спирам да пиша в тази тема с цел да не Спамя и ако модераторите искат нека изтрият последните няколко поста за да ти е чиста темата!
A car without TURBO is like a man without BALLS!

Uncle Dido
Почетен Администратор
Мнения: 3710
Регистриран на: 03 Юни 2008 16:42
Местоположение: София, но е от Бургас
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Uncle Dido » 21 Мар 2011 19:44

Ами не, нищо няма да се трие - ползвал съм услугите на Миленчо, а впечатленията съм ги споделил в друга тема.

Но темата отива към почивка - само продължавайте така, моля ви....

Аватар
ivanestio
Мнения: 47
Регистриран на: 30 Ное 2010 17:37
Местоположение: гр.София
Обратна връзка:

Мнение от ivanestio » 25 Мар 2011 17:11

Представям ви едно мое ново видео, за това как се справям с надрасканите и захабени поликарбонатни фарове!
http://www.youtube.com/watch?v=JX1rQPvjoEw
http://www.youtube.com/watch?v=Rqla-dnEFBY
П.С. Искам да споделя, че въпреки различните мнения, които ни вкараха в спор с Миленчо, аз си писах с него на ЛС и двамата открихме доста общи неща, за които да си пишем.Съжалявам, че останалите съфорумци, четат нашите спорове, но всеки има право да изкаже мнение.Понякога в спорове и караници се стига до приятелство!Още веднъж му се извинявам пред всички!
Последно промяна от ivanestio на 05 Апр 2011 22:40, променено общо 1 път.
Поздрави!
https://sites.google.com/site/exteriorcardetailing/
e-mail: exteriorcardetailing@hotmail.com
0886 34 93 43 и 0879 34 93 24
Иван

Заключено

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 72 госта