Corolla 1.6VVTi 16V 110hp

Аватар
newmiro
Мнения: 1360
Регистриран на: 03 Апр 2006 21:59
Местоположение: Варна

Corolla 1.6VVTi 16V 110hp

Мнение от newmiro » 05 Юни 2006 19:56

imam Corolla 1.6VVTi 16V 110hp i sam zapochnal ot optikata, no si mislq i za podobreniq po dvigatelq ili po-skoro nekvi aftermarket replace-i i drugi, che zatova iskah da razbera i da pitam, kakvo bihte kazali i preporychali i dali izobshto si struva da se pravqt podobreniq po tozi dvigatel:) znam che ne znam i zatova si pitam:)))))) sashto taka iskah da popitam dali e udachno da se prerabotqt zadnite spirachki ot barabanni na diskovi (edin poznat mi kaza che shte trqbva da prigotvq po 300lv na kolelo) :) kakvo bihte mi preporychali?
blagodarq predvaritelno:)
stay up and keep shining!!


slowtraveler каза: Срещу мен на около 150м имаше спрели фарове - един мерцедес с модните по него време (пък май и сега) борци, които на въпроса ми дали имат лопата отговориха, че имат само пистолети и бухалки tongue.gif

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 05 Юни 2006 20:15

kak e koda na shasito ne tvoiata korola?

potarsi niakav forum za tvoia model i pitai tam. 90% sam siguren che ima podobna korola sas zadni diskove koito shte mojesh da slojish mnogo lesno.

300lv na kolelo e dosta, no gore dolu e tolkova. cial zaden most varvi po okolo $300 pone tuka v amerika (shipping included). Obache posle moje da se naloji da vzemesh novi nakladki i/ili diskove, a ako reshish da go pravish kakto triabva i da rebuild-vash caliper-ite i da slojish novi lageri, shte ti izleze dolu gore tolkova

sega ima i po eftini varianti - vzemash zadni calipers ot niakva druga toyota i niakoi ti izriazva skoba s koiato da gi zakrepish i si kupuvash diskove i nakladki

malko po eftino moje da e ne znam
4efte powered tercel (201 whp @ 14psi)

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 05 Юни 2006 20:42

ugabuga написа:
sega ima i po eftini varianti - vzemash zadni calipers ot niakva druga toyota i niakoi ti izriazva skoba s koiato da gi zakrepish i si kupuvash diskove i nakladki
това хубаво, обаче има една изчислена пропорция между това колко да е съотношението предни/задни спирачки при спиране. ако сложи просто някакви задни спирачки може да се промени пропорцията, или в слухцая като нищо задните спирачки ще почнат да коват повече от колкото трябва.
не съм сигурен дали шаситата на Европейската Corolla и тукашната са едни и същи, тук само Corolla XRS идва със задни дискове, предполагам че в Европа Corolla T-Sport идва също, най добре би било да се вземат от нея. също така ако предните са по големи и тях бих взел.
дали си заслужава, зависи как караш, но по добро спиране никога няма да ти навреди, до колкото е балансирано спирането де. аз лично не бих тръгнал да се занимавам с всичката тази работа, освен ако не ми изпаднат от някъде евтини използвани части и да си го направя сам(да не плащам за труд). също така не бих се захванал преди да проуча какви точно са разликите между задните мостове на твойта Corolla и Corolla T-Sport, че да съм наясно какви точно части ми трябват.
->

Аватар
newmiro
Мнения: 1360
Регистриран на: 03 Апр 2006 21:59
Местоположение: Варна

Мнение от newmiro » 05 Юни 2006 21:03

tochno tova mi trqbvashe da znam, tuk Corolla T-Sport idva sys zadni diskovi spirachki, az si mislq da smenqm i prednite diskove, no ne znam dali tozi balans, za koito govorite nqma da se narushi,(poneje karam po takyv nachin imam nujda ot po-dobri spirachki, stiga da si struva) a loshoto e che ne razbiram i nqmam rezervni chasti, toest shte trqbva da si kupuvam, tyrsq i da plashtam za trud, koeto si e dosta za studentskite mi vyzmojnosti:)
tochno za tozi balans se chudeh kak shte se promeni i dali shte se promeni optimalno, zashtoto ako ne, shte sa mnogo pari hvyrleni na vqtyra..
za djanti smqtam da sloja leti 15" ili 16" shtoto pytishtata sa ujas v BG
okachvaneto oshte ne sam go mislil, to shte ide posle:) pyrvo drugata rabota da svyrshim
a za dvigatelq iskah da pitam dali ima nqkakvi optimalni vyzmojnosti za tuningovane, i dali izobshto shte se useti razlika za hvyrlenoto vreme i pari
blagodarq za izcherpatelnato info :thumbsup:

P.S>razbira se nai-dobroto shteshe da e da karam T-Sport, no (ne za syjalenie, vse pak e Toyota:) tova e s koeto razpolagam i iskam da izvleka maksimuma:)
stay up and keep shining!!


slowtraveler каза: Срещу мен на около 150м имаше спрели фарове - един мерцедес с модните по него време (пък май и сега) борци, които на въпроса ми дали имат лопата отговориха, че имат само пистолети и бухалки tongue.gif

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 05 Юни 2006 21:10

obiknoveno ako mojesh da vzemesh zadnite ot niakoia kola moje da se vzemat i prednite.

az taka napravih, osven tova vzeh i klapata koiato razpredelia usilieto m/u predni i zadni taka che niamam dertove. zabravih da kaja che i tazi chast shte triabva.

ako smenish samo zadni, i ne sa po-golemi ot prednite ne se pritesniaavi che shte ti blokirat. pone pri tercel nikoga niamah problemi predi da smenia klapata. Fakticheski barabanite im triabva po-malko naliagane, taka che kato slojish tazi klapa zadnite shte hvashta oshte poveche.

otnosno janti - ako originalnite sa bili 13" ili 14" ne bih slojil po golemi ot 15" osobeno v BG.

okachvaneto (1" drop sas ne mnogo tvardi prujini - neshto kato eibach pro).
4efte powered tercel (201 whp @ 14psi)

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas
Получена  благодарност: 1 път

Re: Corolla 1.6VVTi 16V 110hp

Мнение от Japanese_fever » 05 Юни 2006 23:26

Az gledah edna statiq kak se pravi tazi procedura ot barabani na diskove, samo 4e na Civic(96-00). Samo, 4e tam se smenq napravo celiq kontrol arm(6arnir) s diska i naj-vajnoto smenq se tazi djadja deto razklonqva spira4nite trubi4ki(zabravih kak se kazva6e), za da se balansira usilieto sled modifikaciqta.
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Re: Corolla 1.6VVTi 16V 110hp

Мнение от ALTEZZA » 05 Юни 2006 23:38

Japanese_fever написа: i naj-vajnoto smenq se tazi djadja deto razklonqva spira4nite trubi4ki(zabravih kak se kazva6e), za da se balansira usilieto sled modifikaciqta.
mislia che beshe proportioning valve
->

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 06 Юни 2006 01:46

ahum za neia govorim
4efte powered tercel (201 whp @ 14psi)

Аватар
newmiro
Мнения: 1360
Регистриран на: 03 Апр 2006 21:59
Местоположение: Варна

Мнение от newmiro » 06 Юни 2006 18:53

blagodarq mnogo za syvetite i pomoshtta, zasega se zaemam s optikata, posle spirachki, djanti i t.n., dvigatelqt za nakraq shte go ostavq, v proces na prouchvane:), shte vi informiram za vsichko novo, zasega shte proucha kak stoqt neshtata s pridobivaneto:) na diskovi spirachki che i ako e udachno cql most, kakto kazahte, shte pisha pri novo info. blagodarq mnogo;)
stay up and keep shining!!


slowtraveler каза: Срещу мен на около 150м имаше спрели фарове - един мерцедес с модните по него време (пък май и сега) борци, които на въпроса ми дали имат лопата отговориха, че имат само пистолети и бухалки tongue.gif

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 06 Юни 2006 20:21

kakvo mislish da pravish po optikata?
za djantite moje bi bih slojil 16", max 17".
po dvigatelia ne znam kakvo tochno iskash da pravish, no predpolagam che opciite sa ti kat na vseki drug N/A dvigatel, high flow ili cold air intake, ako ima razpredelitelni valove za tozi dvigatel, headers, mahash katalizatora, moje bi garne(az ne bih go napravil, prekaleno shumno shte stane, pak i back pressure-a shte padne prekaleno mnogo), air/fuel converter(kat naprimer APEXi SAFC II) da dignesh smestan do kam 14:1. no ne ochakvai chudesa sled tezi vsichkite modifikacii, osven ako ne iskash da slagash turbo, koeto e mnogo pari i trud. men ako me pitash si spesti parite i vij ako mojesh da namerish edin dvigatel 2ZZ-GE(det idva na Corolla T-Sport) sas vse transmisiata.
po okachvaneto ne mislish li da pravish neshto?
->

Аватар
newmiro
Мнения: 1360
Регистриран на: 03 Апр 2006 21:59
Местоположение: Варна

Мнение от newmiro » 06 Юни 2006 21:33

optikata sam q zapochnal sas spoiler na bagajnika, skoro pod predna bronq, zadna, nqkoi pipnat prag, djanti veroqtno shte sloja max 16" shtoto tuka ako si sas 17"-ki she ti trqbvat relsi, vse edno karash na djanta, poznati se bqha nabutali, kupuvat si koli sas 17"-ki posle smenqi i djanti i gumi pak.. za okachvane, a i vyobshte za vsqkakyv aftermarket i tunning ne znam mnogo, v momenta se interesuvam, pyk i ne e izkliucheno da ponaucha neshto:), spirachkite mi se iska da popromenq, a i okachvaneto shtoto kolata mno hodi nalqvo nadqsno, naklanq se mnogo napred pri spirane, koeto ne go nabliudavam pri drugi koli.. sashto chetoh za tezi sway bars, edin priqtel ima na kolata i e dovolen, ama i toi ne znae shto sa tam.. drugata strana na neshtata e che v BG nqma i mnogo pytishta kydeto da si realizirash vlojeniqta, shtoto ne e evtino otkym vreme i pari, razbrah veche.. sega sam v proces na prouchvane, uchene i mnogo chetene:) zatova ochakvam preporyki i mneniq:] a i kakto kazvash dvigatelq qvno e N/A i nqma kakvo tolkova da se pravi po nego. chuh che ako iskam da slagam turbo shte mi trqbvat pone 2000lv, to napravo druga kola moga da si vzema s tiq pari:)
stay up and keep shining!!


slowtraveler каза: Срещу мен на около 150м имаше спрели фарове - един мерцедес с модните по него време (пък май и сега) борци, които на въпроса ми дали имат лопата отговориха, че имат само пистолети и бухалки tongue.gif

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 06 Юни 2006 22:04

mdam za turbinirane pone tolkova prigotvi :)
4efte powered tercel (201 whp @ 14psi)

Аватар
newmiro
Мнения: 1360
Регистриран на: 03 Апр 2006 21:59
Местоположение: Варна

Мнение от newmiro » 06 Юни 2006 22:49

a da rechem che spechelq ot tototo ili pestq ot zakuski nqkolko godini:))))
struva li si? kakyv shte e efekta?
stay up and keep shining!!


slowtraveler каза: Срещу мен на около 150м имаше спрели фарове - един мерцедес с модните по него време (пък май и сега) борци, които на въпроса ми дали имат лопата отговориха, че имат само пистолети и бухалки tongue.gif

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 06 Юни 2006 23:04

ami kolata shte e po-moshtna estestveno
4efte powered tercel (201 whp @ 14psi)

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 07 Юни 2006 08:59

предполагам че си наясно че единствения ефект от оптиката ще е да се промени вида от колата. това което аз ще те посъветвам е да не прекаляваш, т.е. да не я докараш до ниво rice-car(rice=oriz). знам че вкуса в БГ е малко по различен и повечето коли дет им правят оптичен тюнинг направо ми се повръща от него, за пример ще ти дам споилерите тип простор, колкот по голям, толкова ми е по противен, малко са колите на които им отиват големите споилери.
това че колата се накланя при спиране до някъде се дължи и на мекото окачване, ако сложиш по твърди пружини+амортесьори ще се променят нещата, но тогава е хубаво да имаш и по агресивни спирачки.
реактивните щанги са хубаво нещо, те държат колата по стабилна на завоите, а също така от тяхната пропорция(предна/задна) зависи и understeer и oversteer. това е можеби първото нещо което бих направил.
това което ще ти препоръчам е да купуваш възможно най-малко афтермаркет части, по добре слагай Toyota части от други модели(като спирачки и джанти например) и/или TRD.
за турбо кит не мисля че 2000лв са достатъчно, поне за да бъде направено като хората. за мойта кола турбо китовете почват от $5000
->

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 50 госта