Corolla 1.6VVTi 16V 110hp

Аватар
newmiro
Мнения: 1360
Регистриран на: 03 Апр 2006 21:59
Местоположение: Варна

Мнение от newmiro » 07 Юни 2006 12:25

qsno, znachi turboto otpada:)))
spoileryt na bagajnika mi e malyk, ne sam fen na golemite spoileri tip krilo ili peika:), prosto iskam savseem leko da pipna kolata, nishto poveche, shte sloja snimka skoro kato dobavq nova chast.
za spirachkite shte se opitam da namerq i proucha da vzema spirachki ot Corolla Tsport(trqbva da gi vzema s tazi razpredelitelna klapa nali)(dali v TM Auto-Varna shte mi napravqt podmqnata syvestno?), che i si nqmam ideq za parite vse oshte, posle mislq che okachvaneto shte doide vreme, toku vij i poopravili pytishtata malko:)
a inache tezi shtangi gi gledah po 200lv ednata, ako shte slagam iskam da sa edinstveno za balans, a ne over ili understeer, ne e AE86:)
a po kakyv nachin togava moga da vdigna moshtnostta bez da mi struva tolkova pari:)
stay up and keep shining!!


slowtraveler каза: Срещу мен на около 150м имаше спрели фарове - един мерцедес с модните по него време (пък май и сега) борци, които на въпроса ми дали имат лопата отговориха, че имат само пистолети и бухалки tongue.gif

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4933
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 154 пъти
Получена  благодарност: 143 пъти

Мнение от slowtraveler » 07 Юни 2006 18:28

В Карком Варна (не еTM-AUTO) са много любезни и отзивчиви - не са като повечето фирмени сервизи, ама трябва да им висиш на главата. И поне малко да му разбираш за да ги контролираш.....
Защото на един познат му правиха центровка на предница и волана му застана на една страна. На въпроса на приятеля защо не са центрирали волана от сервиза заявяват - ' ами така е фабрично по инструкция, и трябва да е на една страна заради хидравликата' ?!?!?!?!?
И тъй-като познатия не му разбира се е съгласил и така си кара колата - на един зъб на шлица наляво.... (то не че не може да се коригира и с рейката.... ама нейсе). Иначе центровката е точна - не дърпа на никъде и не износва гуми.
Освен това като фирмен сервиз едва ли ще искат да съдействат за неоригинални доработки на автомобила, а дори и да приемат неофициално, цифрата ще е астрономическа....
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 07 Юни 2006 20:05

pochti vsichki koli idvat ot zavoda sas silen understeer, pri postaviane na novi reaktivni shtangi tozi understeer obiknovenno se namaliava, v niakoi sluchai balansa dostiga blizo do 0. oversteer taka ili inache ne ti tirabva.
ako shte si tarsish chisto novi chasti ot Corolla T-Sport, mislia che shte se otkajesh, shte ti izleze prekaleno soleno, no vse pak mojesh da razpitash. ako prednite spirachki na T-Sport sa sashtite kat tvoite, togava niama da ti triabva vaprosnia proportioning valve. ako sa razlichni prednite spirachki, togava ti preporachvam da gi smenish i tiah, ne sam siguren dali v tozi sluchai shte ti triabva proportioning valve, spored men edva li, no edva li e skap(na fona na ostanalite pari koito shte dadesh) ta moje da go smenish za vseki sluchai. sashto taka dosta hora zameniat originalnite gumeni spirachni markuchi s metalni, te ne se razshiriavat. technosta sashto moje da se smeni s po dobra. sashto ima i nakladki za po agresivno karane, no te rabotiat dobre chak kat za zagriali ta ne sam siguren kolko sa dobra ideia za vsekidnevna kola. ako shte slagash drugi diskove, sloji sloted(s izriazani ulei v tiah), ne vzimai drilled(mnogo lesno se napukvat).
moia savet, smeni samo zadnite spirachki s takiva ot T-Sport(pri uslovie che gi namerish izpolzvani za dosta po evtino) i stiskai palci prednite spirachki da sa ti sashtite. drugo ne ti triabva.
->

Аватар
newmiro
Мнения: 1360
Регистриран на: 03 Апр 2006 21:59
Местоположение: Варна

Мнение от newmiro » 07 Юни 2006 22:48

tezi shtangi se dobavqt dopylnitelno i se zakrepvat na kraishtata na amortisiorite nali, nqkoi moje li da mi kaje kyde moga da namerq takiva?
za da se orientiram i v cenata.(az sym vav varna po princip:)
a inache ako si namerq chasti ot Tsport, predpolagam che moga da dam diskovete da mi gi ventilira nqkoi? ili po-dobre napravo da gi smenq s novi, shtoto ako e taka napravo da ne tyrsq diskove ot Tsport? blagodarq pak za napytstviqta:)
stay up and keep shining!!


slowtraveler каза: Срещу мен на около 150м имаше спрели фарове - един мерцедес с модните по него време (пък май и сега) борци, които на въпроса ми дали имат лопата отговориха, че имат само пистолети и бухалки tongue.gif

Аватар
newmiro
Мнения: 1360
Регистриран на: 03 Апр 2006 21:59
Местоположение: Варна

Мнение от newmiro » 08 Юни 2006 19:43

v toq site http://www.detali.ru/cat/oem_to.asp mi kazva che dvigatelq mi bil 3ZZFE unsure.gif wacko.gif unsure.gif wacko.gif ermm.gif ermm.gif tova vqrno li e:)
stay up and keep shining!!


slowtraveler каза: Срещу мен на около 150м имаше спрели фарове - един мерцедес с модните по него време (пък май и сега) борци, които на въпроса ми дали имат лопата отговориха, че имат само пистолети и бухалки tongue.gif

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 08 Юни 2006 21:47

otvori prednia kapak, tam niakade triabva da ima edin stiker na koito pishe dali dvigatelia ti e 3ZZ-FE.
inache reaktivnite shtangi na angliiski sa anti-sway bars i minavat pod kolata. ti govorish za strut brace, tiahnata funkcia e da ne pozvoliavat na kupeto da se suche na zavoi.
->

Аватар
newmiro
Мнения: 1360
Регистриран на: 03 Апр 2006 21:59
Местоположение: Варна

Мнение от newmiro » 08 Юни 2006 22:19

vsyshtnost tezi strut braces, ne pomagat li za balansyt na kolata??
a antisway bars bi trqbvalo da ima stock? ili ne? unsure.gif
ako mi e 3ZZFE dvigatelq tova hubavo li e ili losho:)
stay up and keep shining!!


slowtraveler каза: Срещу мен на около 150м имаше спрели фарове - един мерцедес с модните по него време (пък май и сега) борци, които на въпроса ми дали имат лопата отговориха, че имат само пистолети и бухалки tongue.gif

Аватар
newmiro
Мнения: 1360
Регистриран на: 03 Апр 2006 21:59
Местоположение: Варна

Мнение от newmiro » 10 Юни 2006 19:12

3ZE zapochva nomeryt na edin ot stikerite, nikakvo drugo syvpadenie ne mojah da otkriq sad.gif
stay up and keep shining!!


slowtraveler каза: Срещу мен на около 150м имаше спрели фарове - един мерцедес с модните по него време (пък май и сега) борци, които на въпроса ми дали имат лопата отговориха, че имат само пистолети и бухалки tongue.gif

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 11 Юни 2006 02:45

The 3ZZ-FE is the 1.6 L (1598 cc) version built in Japan. It is found in Asian Toyota Corolla Altis which is available in countries such as Singapore, Malaysia, Thailand and Taiwan. The entire exterior design and chasis is the same as the American Corolla. Bore is 79.0 mm and stroke is 81.5 mm. Max. Output SAE net (kW/rpm) 81/6000. Max. Torque SAE net (Nm/rpm) 150/3800.

Applications:

* Toyota Corolla (Europe, 109hp)
* Toyota Corolla Altis 1.6E (Asian, 110hp)
ako dvigatelia ti e 1.6L i modela na kolata ti e sled 2002, znachi si s 3ZZ-FE
->

Аватар
newmiro
Мнения: 1360
Регистриран на: 03 Апр 2006 21:59
Местоположение: Варна

Мнение от newmiro » 11 Юни 2006 13:44

hmm, vsichko e sashtoto, no e VVTi 1.6, turska sglobka, 2002g pyrva registraciq, no sigurno e pravena 2001, predi next generation corolla unsure.gif togava tezi gi pusnaha po-evtino po showroomite
stay up and keep shining!!


slowtraveler каза: Срещу мен на около 150м имаше спрели фарове - един мерцедес с модните по него време (пък май и сега) борци, които на въпроса ми дали имат лопата отговориха, че имат само пистолети и бухалки tongue.gif

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 11 Юни 2006 21:43

data na proizvodstvo i godina model sa dve razlichni neshta. za USA naprimer 2003 model Corolla izliazaha prez fevruari 2002. tazi godina naprimer oshte ot zimata(mislia fevruari ili mart) veche se prodavat Camry, FJ Cruizer i Yaris kato 2007 model.
->

Аватар
newmiro
Мнения: 1360
Регистриран на: 03 Апр 2006 21:59
Местоположение: Варна

Мнение от newmiro » 17 Юни 2006 00:31

btw nomeryt na dvigatelq mi zapochva s 3ZZ ama natatyk ne e FE:)
stay up and keep shining!!


slowtraveler каза: Срещу мен на около 150м имаше спрели фарове - един мерцедес с модните по него време (пък май и сега) борци, които на въпроса ми дали имат лопата отговориха, че имат само пистолети и бухалки tongue.gif

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4933
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 154 пъти
Получена  благодарност: 143 пъти

Мнение от slowtraveler » 19 Юни 2006 19:59

1.6 VVT-I от тея години са 3ZZ-FE.
На Авенсиса (английски) - 2002г двигателя ми започва с 3ZZU.
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
newmiro
Мнения: 1360
Регистриран на: 03 Апр 2006 21:59
Местоположение: Варна

Мнение от newmiro » 20 Юни 2006 20:35

ot izvestno vreme nabliudavam, kolata mi benzin, vadi zvuk kato na diesel:), trakane, trakane:). vikam si kvo stava tuka, neshto po dvigatelq shte da e. hodih dnes do serviza na toyota, okaza se che vsmukatelnite kolektori(ili neshto ot sorta:), poneje ne razburam) bili precakani i zatova trakalo. trqbvalo da se smenqt, ama baq pari struvat poveche ot 500 lv, 600. ta pitah az moje li da se kara taka i me uveriha che ako karam taka, edinstvenoto nepriqtno neshto e shuma, i nqmalio nikakyv problem, vyzduhyt si minaval, prosto nqkvi klapi ili bypass-cheta si trakali, no edinstvenoto do koeto moje li da dovedat e shumyt i nishto drugo.. che vyprosa mi e spored vas nalojitelno li e da se smenqt tiq kolektorni trybi, ili moga da si karam taka bez da se pritesnqvam? nqkoi da e imal takyv problem? interesno ot kakvo se poluchava ili si e prosto amortizaciq? blagodarq predvaritelno:)
stay up and keep shining!!


slowtraveler каза: Срещу мен на около 150м имаше спрели фарове - един мерцедес с модните по него време (пък май и сега) борци, които на въпроса ми дали имат лопата отговориха, че имат само пистолети и бухалки tongue.gif

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 20 Юни 2006 23:01

mi az sam zabeliazval podoben problem na 2.4L dvigatelite(na Camry), te sa s plasmasovi smukatelni kolektori, naistina niakakva klapa vatre se razkacha(ili koi znae kakvo) i pri opredeleni oboroti se poluchava rezonans koito mojesh da chuesh. ne mislia che ima niakav problem da se kara taka, no ne sam 100% siguren. btw, tvoite smukatelni kolektori plastmasovi li sa ili metalni?
->

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Semrush [Bot] и 3 госта