Страница 1 от 1
Отстраняване на дупчици по предното стъкло
Публикувано на: 16 Окт 2010 18:29
от stenli3do
Здравейте, вследствие на отхвръкнали камъчета от камиони и автобуси по предното ми стъкло са се образували миниатюрни дупчици ( с диаметър 1-2mm). Нищо фатално но все пак ме дразнят. Искам да попитам имали начин да се отстранят с някакъв препарат или нещо подобно или ако знаете някъде където правят такива ремонти по предното стъкло в София?
Публикувано на: 16 Окт 2010 19:20
от slowtraveler
Предполагам, че става въпрос не за дупчици, а за язви laugh.gif
Износено стъкло (с много язвички) не е изгодно да се възстановява...
Доколкото знам възстановяват само единични язви...
По-добре смени стъклото (може някой камион да ти хвърли по-голям камък и да ти го спука, и застрахователя да ти смени стъклото

)
Публикувано на: 16 Окт 2010 19:30
от Dizzle
на мен за една едва забележима "язва" ми смениха стъклото (Алианц)
Публикувано на: 16 Окт 2010 19:31
от Kiki
Публикувано на: 16 Окт 2010 19:47
от slowtraveler
Dizzle написа:на мен за една едва забележима "язва" ми смениха стъклото (Алианц)
Зависи колко е нов автомобила...
Колегата едва ли е с толкова нов автомобил, и би имал проблем със застрахователя - има нормално овехтяване...
Re: Отстраняване на дупчици по предното стъкло
Публикувано на: 16 Окт 2010 23:37
от muf
Има фирми, които го правят. Цените са от 15 лв до 40 лв за една дупка.
Има и комплекти за самостоятелна поправка, за които обаче се иска и известен опит.
Общо взето за една дупка си струва. Ако са няколко по-добре си карай докато се напука или докато някой по-голям камък наистина ти го строши.
Чувал съм че може да се полират следите от чистачките, но и това е малко вероятно
Публикувано на: 21 Окт 2010 15:21
от ss_mitko
http://spukanostaklo.com/
http://www.avtomarket.bg/ukazateld.php?id=13
Ефекта на въстановяването на стъклото трае 5/6 месеца след това започва да си личи отново.Въстановяването е на принципа на фотополимерите за пломбите за зъби,но изложен на атмосферните условия бързо се износва.
Публикувано на: 22 Окт 2010 15:00
от stenli3do
Ясно, мерси на всички явно ще си карам така.

Мислех да го закарам да ми го направят с този метод с фотополимерите ама щом има временен ефект няма смисъл. Иначе става въпрос за язвички не за дупки моя грешка, те са много малки затова незнам дали могат да се възстановяват.